ZOO Safari Świerkocin

rodzinne atrakcje Świerkocin

Jeśli ktoś marzył, żeby wybrać się na safari, to z pewnością ucieszy go wiadomość, że nie musi jechać aż do Afryki. Wystarczy podróż do Świerkocina koło Gorzowa Wielkopolskiego.

Istniejące od 1996 roku ZOO Safari w Świerkocinie położone jest malowniczo przy Parku Narodowym Ujście Warty. Na 20 ha powierzchni zobaczyć można około 600 zwierząt z ponad 50 różnych gatunków. O niezwykłości ZOO decyduje możliwość niemal bezpośredniego kontaktu z dzikimi zwierzętami, a także duża liczba dodatkowych atrakcji.

atrakcje dla dzieci Świerkocin

Zwiedzanie i atrakcje ZOO Safari Świerkocin

Zwiedzanie ZOO Safari odbywa się na nieco innych zasadach niż w tradycyjnych ogrodach zoologicznych. Podczas przejażdżki samochodem, podobnie jak na afrykańskim safari, możemy zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska, nie oddzielone od nas kratami czy ogrodzeniem. Safari podzielone jest na krainy tematyczne, powiązane z regionami geograficznymi. W Strefie Afryki zobaczymy zebry, antylopy, największego na świecie ptaka – strusia afrykańskiego czy bydło watusi, w Strefie Ameryki nandu, lamy i najmniejsze na świecie konie – kuce szetlandzkie. Strefa Azji to przede wszystkim zagrożone wyginięciem antylopy garna (właśnie dwie takie antylopy były pierwszymi mieszkańcami ZOO Safari) oraz węgierskie bydło stepowe. W Strefie Mongolii podziwiać można wielbłądy, jaki i osła azjatyckiego kułana. Po skończeniu przejażdżki można też odwiedzić piesze zoo, w którym czekają lwy, surykatki, żółwie, papugi, psy dingo, kangury walania, emu, kilka rodzajów małp i wiele innych. Działa tu także Mini ZOO, przeznaczone specjalnie dla dzieci. Tutaj mogą karmić kózki, owce, króliki czy świnki morskie. Na terenie kompleksu znajduje się także park rozrywki z karuzelami, diabelskim młynem, autodromem oraz placem zabaw. Na miejscu działa również gastronomia.

Ogród zoologiczny Świerkocin

Ceny biletów ZOO Safari Świerkocin

Sezon letni (od maja do końca sierpnia)

Dni powszednie

normalny – 25 zł
dzieci od 3 do 8 lat – 20 zł
grupowy dla wycieczek autokarowych – 20 zł

Soboty, niedziele i święta

normalny – 30 zł
dzieci od 3 do 8 lat – 25 zł
grupowy dla wycieczek autokarowych – 25 zł

dzieci poniżej 3 lat – wejście bezpłatne

Poza sezonem bilety są tańsze, w zależności od miesiąca.

Dojazd