Zobacz więcej za mniej czyli 21 powodów, dla których warto mieć Pomorską Kartę Turysty

karta turysty Pomorska Gdańsk Trójmiasto promocja zwiedzanie

Pomorskie kusi i zachęca do zwiedzania i wypoczynku turystów z kraju i ze świata. I nic dziwnego – do zaoferowania ma całe morze atrakcji - nie tylko w Trójmieście. Od miejsc historycznych i kultowych przez kulturę i rozrywkę, piękną przyrodę po zupełnie nowe obiekty i miejsca godne uwagi. Warto planując przyjazd, lub już podczas pobytu w tym wyjątkowym regionie pomyśleć o dogodnej formie zwiedzania. Taką możliwość daje Pomorska Karta Turysty.

karta-turysty-Gdańsk-Trójmiasto Promocja

Dowiedz się więcej >>tutaj<<

Zwiedzanie i oszczędzanie

Pomorska Karta Turysty to oferta dla wszystkich odwiedzających Pomorskie. Dzięki pakietom Metropolia i Metropolia + odwiedzić można łącznie 21 atrakcji w Trójmieście, na Żuławach, Kociewiu i Powiślu. W ten sposób można zaoszczędzić 50 % kosztów pojedynczych wejść. Pakiety dostępne są w opcjach 3 i 4 dni co pozwoli odwiedzającym Pomorskie dobrze zaplanować pobyt i swobodnie przemieszczać się po regionie. To posiadacz karty decyduje kiedy chce zacząć zwiedzać.

W okresie wakacyjnym obowiązuje promocja pakiet 4 dniowy aktywny jest aż 5 dni!

Jest co zobaczyć i gdzie pojechać

Co można zobaczyć z Pomorską Kartą Turysty? Przede wszystkim najciekawsze atrakcje i miejsca, które warto znać by bliżej poznać region. Z pakietem Metropolia i Metropolia + w ramach Pomorskiej Karty Turysty można zrobić to taniej, trzymając się wyznaczonego przez siebie planu. Wystarczy pokazać kartę i zwiedzać to, co się chce i kiedy się chce.

A do zobaczenia jest sporo. Zaczynając od Gdyni odwiedzić można wszystkie najważniejsze atrakcje: Akwarium - gdzie prezentowane są wodne gatunki zwierząt z całego świata, ORP Błyskawica, Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Gdyni, Muzeum Emigracji – w miejscu dawnego Dworca Morskiego skąd wypływał legendarny transatlantyk Batory, i Centrum Nauki Experyment.

drzewo zycia experyment centrum gdynia opinie atrakcje

W Sopocie zwiedzanie można zacząć od spaceru na Molo, potem warto udać się po sąsiedzku w stronę Latarni Morskiej, wstąpić do Państwowej Galerii Sztuki i zwiedzić malownicze miejsce Goyki 3 Art Inkubator – nowe miejsce na kulturalnej mapie kurortu, które zachwyca oryginalną architekturą zatopioną w zieleni.

trojmiasto bezpłatne atrakcje sopot z dzieckiem molo plaza opinie

Na Gdańsk można spojrzeć z perspektywy Góry Gradowej zwiedzając przy okazji Hevelianum, które się tam znajduje. Dalej, na turystycznej mapie mamy Muzeum Bursztynu i Ośrodek Kultury Morskiej – miejsca, które w bardzo atrakcyjny i ciekawy sposób opowiadają o tym co Pomorskie wyróżnia o bursztynie i szeroko pojętym morzu.

hevelianum dookoła świata hevelianum gdańsk atrakcje ceny bilety

Poza Trójmiastem czekają też inne miejsca do odkrycia i zwiedzania jak choćby na Faktoria Rzymska w Pruszczu Gdańskim, Żuławski Park Historyczny, Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, Muzeum Diecezjalne w Pelplinie wraz z dawnym opactwem oraz 3 zamki gotyckie w Sztumie, Kwidzynie i Malborku. Brzmi jak dobry plan turystycznego podboju Pomorskiego.

zamek malbork najpiekniejsze zamki na pomorzu atrakcje opinie

Z Pomorską Kartą Turysty ten plan jest w zasięgu ręki. Wystarczy wejść na stronę kartaturysty.pomorskie.travel i zamówić wybrany pakiet. Polecamy i zachęcamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *