Zanzibar – atrakcje i co warto wiedzieć

Zanzibar śmiało można wpisać na listę miejsc, które określilibyśmy rajem na ziemi. Cudowne plaże, przepiękna pogoda. Co warto wiedzieć o tym miejscu i jakie atrakcje na nas czekają? Sprawdź koniecznie!

zanzibar czy warto rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

Zanzibar – co warto wiedzieć?

Zanzibar wraz z pobliską wyspą Pemba tworzą autonomiczną część Tanzanii, a jego powierzchnia  samej wyspy Zanzibar to 1658 km². Położona na Oceanie Indyjskim wyspa nazywana była niegdyś Wyspą Przypaw, poprzez handel przyprawami w przeszłości. Do dziś znajdziemy tutaj plantacje wanilii, kardamonu, goździków, cynamonu i gałek muszkatołowych. Warto dodać, że Zanzibar zajmuje trzecie miejsce na świecie, pod względem eksportu goździków! Obecnie jest to jeden z najciekawszych kierunków turystycznych. Największym miastem jest miasto o tej samej nazwie, jaką nosi wyspa – Zanzibar. To tutaj znajdziemy również największy port, oddzielony od stałego lądu Kanałem Zanzibarskim.

Rafy koralowe, dziewicze plaże, turkusowa woda – Zanzibar śmiało można określić mianem miejsca idealnego na wakacyjny wyjazd. Nic więc dziwnego, że infrastruktura turystyczna stale się tutaj rozwija. Świetnie odnajdą się tutaj również amatorzy sportów wodnych i nurkowania. Jednak Zanzibar ma nam do zaoferowania znacznie więcej!

gdzie z dzieckiem Zanzibar rodzinne atrakcje opinie

zanzibar kamienne miasto czy warto rodzinne atrakcje opinie

Zanzibar – atrakcje

Jedną z atrakcji, którą koniecznie trzeba zobaczyć wybierając się na Zanzibar jest położone w starej części miasta Zanzibar – Kamienne Miasto. Wiele lat temu było ono centrum wschodnioafrykańskiego handlu ludźmi między Azją a Afryką. To właśnie w tym miejscu we wrześniu 1946 roku – w szpitalu na świat przyszedł Freddie Mercury – wokalisty zespołu Queen. Obecnie Kamienne Miasto jest świetną atrakcją turystyczną i zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Transport odbywa się tutaj jedynie motocyklami czy rowerami, ponieważ w charakterystycznych dla tego miejsca wąskich uliczkach nie zmieści się żaden samochód.

Przebywając na Zanzibarze warto wybrać się do Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay. Położony on jest w południowej części wyspy, ma powierzchnię 50 km ² i jest jedynym parkiem narodowym w tym miejscu. Największą atrakcją Jozani Chwaka Bay są gerezy rude – bardzo towarzyskie małpy, które nie boją się ludzi i których nie wolno dokarmiać. Oczywiście nie są to jedyni mieszkańcy parku.

zanzibar co warto zobaczyć atrakcje dla dzieci opinie

Jeśli jednak mamy ochotę zobaczyć bardziej dziewicze i mniej odwiedzane zakątki wyspy, warto wybrać się na organizowane wyprawy safari.

Zanzibar to miejsce idealne zarówno dla odpoczynku, jak i nurkowania, kite-surfingu czy żeglarstwa. Jedną z najpopularniejszych miejscowości, słynącą z przepięknej plaży jest Pingwe. W Nungwi mieści się stara wioska rybacka, a z kolei Bwejuu jest idealną miejscowością dla osób, które cenią sobie spokój i relaks.

Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Waluta: 1 szyling tanzański (TZS)
  • Czas na Zanzibarze: wschodnioafrykański (GMT +3)
  • Wiza – konieczna
  • Szczepienia: obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze, zalecane przeciwko żółtaczce.

Zanzibar jaka waluta co zobaczyć na Zanzibarze atrakcje opinie

Lokalizacja: