„Zanocuj w lesie” startuje 1 maja – sprawdź szczegóły!

zanocuj w lesie noclegi dla rodzin z dziecmi
Mimo tego, że już teraz wiemy, że w czasie majówki nie skorzystamy legalnie z obiektów hoteli, to pojawiła się nowa, ciekawa alternatywa dla spędzenia wolnego, majowego (i nie tylko) weekendu. Już 1 maja rusza rządowy program „Zanocuj w lesie”. Dzięki temu w całej Polsce otwarte zostaną obszary dostępne do nocowania pod namiotem, co dla wielu z was może okazać się niemałą przygodą! Sprawdźmy więc szczegóły całego programu w dzisiejszym artykule!

Niestety, bazując na dostępnych informacjach, wszystkie gwiazdy na niebie mówią o tym, że spędzenie turystycznej majówki pozostanie w sferze marzeń. Być może pojawiła się bardzo ciekawa alternatywa dla wszystkich was, szukających opcji na relaks? Jak możemy już przeczytać na stronie rządowej – 1 maja startuje nowy program Ministerstwa Klimatu i Środowiska, „Zanocuj w lesie„. To nie lada gratka nie tylko dla miłośników noclegów pod chmurką, ale też wszyscy z was, którzy zechcą wypocząć z dala od harmidru i zgiełku miast.

Zanocuj w lesie — szczegóły programu

Jak już wspomnieliśmy, program Zanocuj w Lesie wystartuje 1 maja w 430 nadleśnictwach Lasów Państwowych w całej Polsce! To właśnie tam wyznaczone zostaną specjalne obszary, na których będzie można nocować w namiotach. Oczywiście tereny te będą rozsiane po całym kraju, przez co bez wątpienia każdy znajdzie tu coś dla siebie! Tym, co wyróżnia funkcjonujące w okresie pilotażu stare obszary, od tych nowo utworzonych jest to, że można będzie na ich terenie używać kuchenek gazowych.

namiot nocleg pod chmurką zanocuj w lesie

Zgodnie w udostępnionymi nam informacjami, warunkiem tego programu jest to, aby na takim terenie nie przebywało w jednym czasie więcej niż 9 osób, a w wypadku noclegu dłuższego niż 2 noce, niezbędne jest powiadomienie odpowiedniego nadleśnictwa. 

Co jednak gdy wasza grupa będzie większa niż wcześniej wymienione dozwolone 9 osób? Otóż nie musicie wtedy rezygnować z waszego leśnego wypoczynku, którego przecież tak potrzebujecie! W takim wypadku należy się zgłosić do nadleśnictwa drogą mailową (podobnie w przypadku gdy chcemy spędzić więcej niż 2 noce na wybranym terenie).

W mailu na wysłanym na adres danego nadleśnictwa należy podać następujące informacje:

  • proponowaną liczbę osób
  • proponowaną liczbę dni pobytu, 
  • wiadomość ta powinna być dostarczona nie później niż 2 dni robocze przed planowanym noclegiem.

Jeżeli nadleśnictwo wyrazi zgodę na zmianę tych warunków — to macie wolną drogę do spędzenia czasu pod namiotami! Potwierdzenie mailowe nadleśnictwa jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt w wybranym przez nas miejscu.

namiot nocleg pod chmurką zanocuj w lesie 2

Sami więc widzicie, że nawet w wypadku panujących obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, istnieje ciekawa możliwość spędzenia czasu w rodzinnym gronie — a dodatkowo na świeżym powietrzu! Być może zechcecie skorzystać z tej możliwości? Nocleg pod chmurką jest świetną przygodą – szczególnie dla najmłodszych!