Zagroda Pokazowa Żubrów Międzyzdroje

Rodzinne atrakcje Międzyzdroje

Wprawdzie żubr kojarzy się głównie z Puszczą Białowieską, ale okazuje się, że można go spotkać także nad morzem. Jeżeli również inspirują i interesują was te rzadko spotykane zwierzęta... to być może musicie odwiedzić Zagrodę Pokazową Żubrów w Międzyzdrojach? Sprawdźmy atrakcje obecne w tym mieście?

Wystarczy niezbyt długi spacer lasem, aby z tętniących życiem Międzyzdrojów dotrzeć do Zagrody Pokazowej Żubrów. Znajduje się ona w samym środku Wolińskiego Parku Narodowego. W 1976 przywieziono tu z Białowieży i Borek aż cztery żubry w celu stworzenia hodowli zachowawczej. Dziś turyści po przekroczeniu ozdobnej bramy mogą podziwiać tu małe stado, oraz kilka innych zwierząt. Koniecznie musicie to sprawdzić, gdyż nie zawsze jest szansa na zobaczenie tak niezwykłych zwierząt w takiej bliskości!

Atrakcje dla dzieci Międzyzdroje

​Atrakcje Zagroda Pokazowa Żubrów Międzyzdroje

Obecnie zagroda, o której mowa, zajmuje obszar aż 28 ha, a na jej terenie mieszka przede wszystkim 7 żubrów, lecz to nie wszystko! Na miejscu znajdziemy też dziki, jelenie, sarny i bieliki, które niezdolne byłyby do samodzielnego życia. Tutaj wszystkie zwierzęta mają zapewnioną opiekę weterynaryjną. Dla wygody turystów ustawiono specjalne platformy widokowe (dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych), z których lepiej widać „króla puszczy”. Jego widok przyciąga zawsze mnóstwo zaciekawionych maluchów. To nie tylko świetna zabawa, ale także okazja, żeby zrozumieć, że człowiek nie zawsze był panem świata, a wobec sił natury bywamy czasem bezradni. Na pewno zwiększycie też świadomość swoich dzieci na ten ważny temat!

Sprawdźcie także:

Zachodniopomorskie – gdzie z dzieckiem?

To również dobra odskocznia podczas typowych nadmorskich wczasów, spędzanych między plażą a hotelem. Ne terenie zagrody znajdują się drewniane wiaty, stoły i ławki, przy których można odpocząć. W centralnym miejscu stoi drewniany słonik, z którym dzieci uwielbiają robić sobie zdjęcia. Najłatwiej dostać się tu z centrum Międzyzdrojów, idąc zielonym szlakiem turystycznym. Przejście 1,5 km zajmuje około 30 minut. Jest też leśny parking przy drodze 102 w kierunku Wisełki, z którego dojść trzeba czarnym szlakiem.

ZOO żubry Międzyzdroje

Ceny biletów Zagroda Pokazowa Żubrów Międzyzdroje

  • bilet normalny – 7 zł
  • bilet ulgowy – 5 zł
  • bilet ulgowy z Kartą Dużej Rodziny – 2 zł
Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, młodzieży uczącej się, rencistom, emerytom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom.

Godziny otwarcia Zagroda Pokazowa Żubrów Międzyzdroje

od 01.05 do 30.09:
  • wtorek - niedziela: 10:00 - 18:00
od 1.10 do 30.04:
  • wtorek - sobota: 8:00 - 16:00

Dojazd do Zagroda Pokazowa Żubrów Międzyzdroje

Zagroda Pokazowa Żubrów położona jest przy zielonym szlaku turystycznym. Znajdując się w ścisłym centrum Międzyzdrojów - do wejścia na tą atrakcję dzieli nas około 1,5 kilometra pieszej wycieczki.

Sprawdźcie również nasz artykuł:

Szczecin – atrakcje dla dzieci