„Zachlapany” Plac Zabaw – naszym oczkiem! Paprocany

Zachlapany, uśmiechnięty, bajkowy w osłonie nocy i za dnia - plac zabaw w Tychach. Klimat tego miejsca jest niepowtarzalny. Ani troszkę nie przypomina utartych schematów. Tu króluje woda, piruety dzieci i dorosłych - nawet nie wiedziałam, że... no właśnie: zrobiłam, kiedy i po co taką pozycję na zdjęciu - nie świadomą zupełnie, co oznacza jedno: byłam w zupełnie innym wymiarze dzięki ujmującemu otoczeniu.

paprocany plac zabaw wodny nad jeziorem (2)
Na wodnym placu zabaw bawić się może każdy, trzeba tylko wziąć ze sobą strój, ręcznik i zapas miejsca w sobie na śmiechy. Osobiście kochamy ten plac późnym popołudniem i wieczorem, gdy ludzi jest już mniej i jest zwyczajnie spokojniej.

paprocany plac zabaw wodny nad jeziorem (3)

Klimat tego miejsca rozkłada mnie na cząsteczki mniejsze, bo wokół jest las, jest woda jeziora Paprocańskiego, jest piękny zachód
słońca, a do tego szczęśliwe dziecko, te duże i małe i szczęśliwi my. Woda ma chyba to do siebie, że tak naturalnie łagodzi emocje i niweluje stres.

paprocany plac zabaw wodny nad jeziorem (3)

Dzieci biegają tu po mokrej nawierzchni, a jednak całkowicie bezpiecznej i jak pięknie kolorowej. Woda strzela w powietrze w swoim spokojnym rytmie. Są nawet natryski, którymi można samemu sterować - i to dopiero jest frajda! A gdy już mokra zabawa się znudzi, to można odsapnąć na ławeczce/krzesełku - wytrzeć się do sucha i znów pognać na plac zabaw - taki wydawałoby się normalny, bo z piaskiem, ale zgodzić się z tym nie mogę.

Plac Zabaw nad jeziorem Paprocany

Bo plac zabaw znajdujący się tuż obok wodnego placu zabaw ma statek - ale JAKI STATEK! To jest Statek Kolos, który daje możliwość wszystkich zabaw placowych w jednym, czyli jest: wspinaczka, zjeżdżanie (na dwóch otwartych zjeżdżalniach i jednej w tubie), chowanie się (liczne zakamarki na statku), bieganie, odgrywanie ról. Tuż obok jest lina z podestem i karuzela - drewniana - niestandardowa - oj, na niej trzeba się pokręcić! ;)

Plac Zabaw nad jeziorem Paprocany
paprocany plac zabaw wodny nad jeziorem (9)

A gdy już szaleństwo zabawy nie jest w stanie zagłuszyć burczenia w brzuchu, to tuż obok odkryć można pyszne gofry z owocami, lody i kawkę - dla rodziców. :)Fajne jest to miejsce, takie kompleksowe z klimatem w tle. Zresztą ten nieziemski klimat tworzy sam Plac Zabaw, a jego rozmieszenie nad wodą dopełnia całości. I myślę sobie, że Ten kto go tworzył, na pewno lubi się bawić!!! :)
Dane "techniczne": 300 m kw. zabawy.

Plac Zabaw nad jeziorem Paprocany

paprocany plac zabaw wodny nad jeziorem (13)

Wodny Plac Zabaw - Paprocany- Lokalizacja:

Plac zabaw poleciła Irka Krzymińska

Poznaj więcej ciekawych placów zabaw dla dzieci