Pomysły na weekendowe wycieczki

Jeśli tylko chcemy, możemy przez cały rok zwiedzać i odkrywać uroki Polski i wielu europejskich krajów. W końcu od czego są weekendy?

Czekamy na niego od początku tygodnia. To czas, kiedy w końcu możemy robić to, na co mamy ochotę, a nie to, co musimy. Dlaczego więc nie wykorzystać weekendu na podróże? W 2 dni jesteśmy w stanie odwiedzić mnóstwo ciekawych miejsc w Polsce i za granicą, zobaczyć ciekawe zabytki i bawić się, korzystając z licznych atrakcji turystycznych. Jeśli nie chcemy wszystkiego planować sami, możemy skorzystać z ofert biur podróży, które proponują właśnie takie weekendowe wycieczki. Przygotowaliśmy dla was kilka inspiracji.

Stolice sąsiadów

Polska graniczy aż z 7 państwami, a niektóre z nich, jak Czechy czy Słowacja, zajmują niewielką powierzchnię i dzięki temu nie trzeba wcale wyjeżdżać daleko, aby poznać kilka państw europejskich. Dwa dni wystarczą, żeby zwiedzić kosmopolityczny Berlin, odkryć niesamowitą atmosferę Pragi czy poszukać polskich śladów w Wilnie. Całkiem niedaleko od naszych granic leży też zjawiskowy Budapeszt i pełen niezwykłych zabytków Wiedeń. W sam raz na weekend.

Praga wczasy z dzieckiem Czechy noclegi

Swego nie znacie…

W Polsce czeka mnóstwo nieodkrytych jeszcze turystycznych perełek, a wielu Polaków, niestety, nie zna dobrze nawet najważniejszych rodzimych miast i zabytków. W weekendy można to nadrobić! Łatwo znaleźć ofertę tematycznych wycieczek objazdowych, np. wycieczka śladami renesansu, podczas której odwiedza się mało znane perły oświeceniowej architektury – Sandomierz, Kazimierz Dolny i Nałęczów. W ten sam sposób można poznać uroki Bieszczadów i polsko-ukraińskiego pogranicza, w ciągu weekendu odwiedzając Rzeszów, Łańcut, Lwów, Solinę, Krasiczyn czy Przemyśl. Miłośnicy natury na pewno chętnie wyruszyliby na Mazury, aby zobaczyć malownicze kanały i śluzy, Wilczy Szaniec w Gierłoży czy Twierdzę Boyen w Giżycku, a do tego wybrać się w rejs po jeziorze Śniardwy.

Odrobina szaleństwa

Raz na jakiś czas można pozwolić sobie na coś specjalnego, zwłaszcza jeśli jest ku temu wyjątkowa okazja. Na przykład taka, jak Karnawał w Wenecji. Jeśli znajdziecie się w tym miejscu w tym czasie, z pewnością przeżyjecie przygodę swojego życia. Wszędzie pełno muzyki, kuglarzy, pokazów artystyczne i parad. Można samemu założyć jedną z wymyślnych masek i nierozpoznanym oddać się zabawie, tak jak robiono to w tym mieście od XI wieku. A gdzie najlepiej spędzić Sylwestra? Dlaczego nie w Paryżu? Zwiedzanie miasta i powitanie Nowego Roku na słynnych Polach Elizejskich będą z pewnością niezapomniane.