Wodny Plac Zabaw Paprocany – Tychy

atrakcje dla dzieci Tychy

Nad brzegiem Jeziora Paprocańskiego w Tychach położony jest wyjątkowy plac zabaw, na którym latem słychać bez przerwy okrzyki radości dzieci.

Wodny Plac Zabaw leży na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany, bardzo chętnie odwiedzanego przez mieszkańców Tychów. Stworzone niegdyś na potrzeby huty sztuczne Jezioro Paprocańskie dziś jest atrakcyjnym akwenem turystycznym. Działa tu strzeżona plaża, przystań wodna, wypożyczalnia sprzętu sportowego i wodnego, pole kempingowe, boiska sportowe i korty tenisowe. Doskonałym uzupełnieniem tej oferty jest Wodny Plac Zabaw, który w 2012 roku uznany został przez amerykański portal Flavorwire za jeden z 15 najbardziej niezwykłych placów zabaw na świecie.

fontanna Paprocany Tychy

​Atrakcje Wodny Plac Zabaw Paprocany

Plac otoczony jest zielenią i świetnie wkomponowany w malowniczą okolicę. Pełen jest kolorów i estetycznych elementów małej architektury, a specjalna antypoślizgowa posadzka posiada ciekawą grafikę nawiązującą do kręgów na wodzie. Na placu umieszczono fontanny, tęczę wodną i tryskające wodą kwiaty. Dla najmłodszych zaplanowano osobną strefę z wodnymi zabawkami i urządzeniami tryskającymi łagodnymi strumieniami. Rodzice mogą odpocząć na poustawianych wokół placu ławeczkach. Po zmroku w miejscu placu wszystkimi kolorami tęczy rozbłyskuje fontanna, tworząc wspaniałe widowisko, dzięki czemu staje się doskonałym miejscem do wieczornych spacerów. Plac działa w okresie wakacji. Na terenie ośrodka znajdują się punkty gastronomiczne, odbywają się tu też różnego rodzaju imprezy plenerowe.

Wodny Plac Zabaw Tychy

Ceny biletów Wodny Plac Zabaw Paprocany Tychy

Wstęp na Wodny Plac Zabaw jest bezpłatny.