Wodny Plac Zabaw Paprocany – Tychy

atrakcje dla dzieci Tychy

Nad brzegiem Jeziora Paprocańskiego w Tychach położony jest wyjątkowy plac zabaw, na którym latem słychać bez przerwy okrzyki radości dzieci. Tutaj zabawa nie zna granic, a w ciągu ciepłych miesięcy trudno o lepsze miejsce do rodzinnego spędzania czasu! Sprawdźmy więc, co kryje Wodny Plac Zabaw w Tychach!

Wodny Plac Zabaw, o którym dziś mówimy, leży na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany, bardzo chętnie odwiedzanego przez mieszkańców Tychów. Stworzone niegdyś na potrzeby huty sztuczne Jezioro Paprocańskie dziś jest atrakcyjnym akwenem turystycznym. Nie brakuje tu atrakcji , gdyż działa tu strzeżona plaża, przystań wodna, wypożyczalnia sprzętu sportowego i wodnego, pole kempingowe, boiska sportowe i korty tenisowe. Doskonałym uzupełnieniem tej oferty jest Wodny Plac Zabaw, który w 2012 roku uznany został przez amerykański portal Flavorwire za jeden z 15 najbardziej niezwykłych placów zabaw na świecie. Musicie zobaczyć to wszystko na własne oczy!

fontanna Paprocany Tychy

​Atrakcje Wodny Plac Zabaw Paprocany

Plac otoczony jest zielenią i świetnie wkomponowany w malowniczą okolicę. Pełen jest kolorów i estetycznych elementów małej architektury, a specjalna antypoślizgowa posadzka posiada ciekawą grafikę nawiązującą do kręgów na wodzie. Na placu umieszczono fontanny, tęczę wodną i tryskające wodą kwiaty. Na pewno zrobi to na was wrażenie!

Dla najmłodszych zaplanowano osobną niezwykle ciekawą strefę! Jest ona wręcz przepełniona wodnymi zabawkami i urządzeniami tryskającymi łagodnymi strumieniami. Gdy dzieci będą się świetnie bawić, rodzice mogą bez problemu odpocząć na poustawianych wokół placu ławeczkach. Po zmroku w miejscu placu wszystkimi kolorami tęczy rozbłyskuje fontanna, tworząc wspaniałe widowisko, dzięki czemu staje się doskonałym miejscem do wieczornych spacerów. Pamiętajcie jednak  o tym, że plac ten działa w okresie wakacji. Na terenie ośrodka znajdują się punkty gastronomiczne, w których posilicie się w przypadku niespodziewanego głodu! Warto też pamiętać o tym, że odbywają się tu też różnego rodzaju imprezy plenerowe.

Wodny Plac Zabaw Tychy

Ceny biletów Wodny Plac Zabaw Paprocany Tychy

Mamy dla was ciekawą i na pewno pozytywną informację: wstęp na Wodny Plac Zabaw jest bezpłatny.

Godziny otwarcia Wodny Plac Zabaw Paprocany Tychy

Wodny Plac Zabaw w Tychach jest otwarty codziennie w trakcje trwania okresu wakacyjnego.

Lokalizacja Wodny Plac Zabaw Paprocany Tychy

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację Wodnego Placu Zabaw Paprocany w Tychach. Plac zabaw znajduje się wewnątrz parku nad jeziorem Paprocany przy alei Parkowej. Najłatwiej trafić do niego wchodząc wejściem głównym przy ulicy Sikorskiego. Dojazd na miejsce możliwy jest przy pomocy samochodu oraz autobusów MZK Tychy. Na miejscu znajduje się też duży parking samochodowy.

Sprawdź też:

Śląsk – gdzie na weekend z dzieckiem? Najlepsze atrakcje dla dzieci