Wodny Plac Zabaw – Ciechocinek

wodny-plac-zabaw-ciechocinek-atrakcje-dla-rodzin-z-dziecmi-rodzinne-2
Z czym kojarzy wam się Ciechocinek? Prawdopodobnie jedną z pierwszych odpowiedzi zapewne będą słowa “ciechocińskie tężnie”. Jak się okazuje, w ich bezpośrednim sąsiedztwie znajdziemy nie tylko park linowy i korty tenisowe, bardzo ciekawy obiekt, jakim jest wodny plac zabaw dla dzieci! Ponad 700 metrów kwadratowych terenu zostało przemienione nie do poznania, przy wykorzystaniu kilkunastu atrakcji wodnych… i nie tylko! Sprawdźmy więc, co skrywa się na tym niezwykłym placu zabaw!

Ciechociński Plac Zabaw, o którym mowa, powstał na ulicy Staszica, i jak już mówiliśmy, bardzo blisko sąsiaduje on z dobrze znanymi tężniami. Jest to trzeci co do wielkości tego typu obiekt w naszym kraju, który został otwarty już w 2018 roku. 

Jak możecie się domyślić, cały park cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem, szczególnie jeżeli mówimy o najmłodszych mieszkańcach tego miasta… ale i nie tylko! Możecie domyślać się, jak w sezonach letnich miejsce to jest wręcz oblegane przez wszystkich rodziców z dziećmi, pragnących nieco zabawić się w towarzystwie wody! Popularność tego miejsca osiągnęła takie poziomy, że szybko podjęto decyzję o rozbudowaniu tego kompleksu… jednak o tym powiemy wam dopiero za chwilę.

wodny-plac-zabaw-ciechocinek-atrakcje-dla-rodzin-z-dziecmi-rodzinna-zabawa

Na terenie Wodnego Placu Zabaw w jego pierwotnej wersji, można było znaleźć kilkanaście atrakcji wodnych wraz z prawdziwą wisienką na torcie — okazałym, kilkumetrowym zamkiem z fontannami! Wewnątrz tego parku, od samego początku wykorzystuje się filtrowaną i podgrzewaną wodę. To dopiero relaks!

Zobaczcie, jak prezentował się ten park przed przebudową!

W II etapie budowy Wodnego Placu Zabaw pojawi się rozbudowany zespół zjeżdżalni:

  • 4-torowa zjeżdżalnia typu Multislide o długości 31,9 metrów,
  • zjeżdżalnia typu Rafting – rura o długości 35,5 metrów,
  • zjeżdżalnia typu Anaconda o długości 118 metrów.

Poza tym dodano do aktualnie istniejących dwóch niecek basenowych, kolejną z nich, o powierzchni około 450 metrów kwadratowych, zagłębieniem 25 centymetrów. Wszystko zostało wzbogacone o kolejny element fontanny — grzyba, idealnego dla najmłodszych dzieci! Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby z nowej części placu korzystali także dorośli, pragnący nieco ochłodzić się w te gorące dni!

wodny plac zabaw ciechocinek atrakcje dla rodzin z dziecmi rodzinne

Co więcej, na miejscu znajdziemy też tarasy, strefę sanitariatu oraz przebieralnie.  Cały teren Wodnego Placu Zabaw został też ogrodzony i oświetlony, a celem zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa maluchów, dzieci do 8 roku życia muszą korzystać z obiektu pod opieką osoby dorosłej.

Godziny otwarcia Wodny Plac Zabaw Ciechocinek

Wodny Plac Zabaw otwarty jest codziennie w godzinach 10:00 – 18:00. Dni oraz godziny otwarcia mogą jednak ulec zmianie, w zależności panującej na zewnątrz pogody.

Cennik Wodny Plac Zabaw Ciechocinek

Być może część z was nie uwierzy, lecz wstęp do tej cudownej atrakcji jest całkowicie bezpłatny dla każdego!

Lokalizacja Wodny Plac Zabaw Ciechocinek

Wodny Plac Zabaw w Ciechocinku znajduje się na ulicy Stanisława Staszica. Dokładną mapkę z lokalizacją tego miejsca znajdziecie poniżej.

Sprawdźcie też:

Kujawsko-pomorskie: atrakcje dla dzieci-co zobaczyć?