Wioska Indiańska Hantajo Borzychy

Wioska Indiańska Borzychy

Dziecięce zabawy w Indian wspomina z utęsknieniem wielu z nas. Dzisiaj maluchy mają szansę, by poszaleć w prawdziwej wiosce indiańskiej, i nie muszą wcale wyjeżdżać aż na Dziki Zachód. Wioska Hantajo położona jest niedaleko Warszawy. 

Borzychy to niewielka wieś znajdująca się około 70 km od stolicy, na skraju Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. To właśnie tutaj powstała Wioska Indiańska Fort Hantajo. Dzieci mają okazję wejść do namiotów tipi, zobaczyć wiernie odwzorowaną kuchnię, cmentarz, saunę, warsztaty pracy, stroje, broń i inne przedmioty związane z kultura rdzennej ludności Ameryki Północnej. Można poznać życie codzienne Sjuksów, Paunisów czy Czarnych Stóp – barwnych plemion, które dziś zostały już nieco zapomniane. Większość z dostępnych tu przedmiotów to wierne repliki! Bardzo podobne przedmioty były wykorzystywane przez Indian z regionu Wielkich Równin i zarazem są one wykonane z tych samych materiałów, co oryginały – mowa tu o drewnie, piórach, kolcach igłozwierza i nie tylko! Rodzinne atrakcje Fort Hantajo

Atrakcje Wioska Indiańska Hantajo

Obozowisko indiańskie ma formę skansenu, prowadzone jest w nim działalność edukacyjna, ale na nasze pociechy czeka też sporo rozrywki - i to takiej, którą zapamiętają na długo! Przygotowano specjalne gry i zabawy, nawiązujące do indiańskich obyczajów. Młodzi wojownicy będą musieli pokonać tor przeszkód, nauczyć się rzucać włócznią i strzelać z łuku – to podstawowe umiejętności, bez których żaden członek plemienia nie były w stanie przetrwać. Na pewno dużą radość maluchom sprawi też malowanie twarzy w charakterystyczny dla Indian sposób oraz możliwość zatańczenia jednego z popularnych indiańskich tańców. W ich kulturze pełniły one niezwykle ważną rolę, urastając nieraz do rangi całego przedstawienia. Te podstawowe jednak każdy łatwo opanuje.

Warto też posłuchać starych legend, opowiadanych przy towarzyszeniu indiańskiego fletu. Hantajo dysponuje pomieszczeniami odpowiednimi do przeprowadzenia zajęć także w trakcie niepogody. Posiada szeroką ofertę dla grup. Istnieje też możliwość zorganizowania ogniska i zakupu pamiątek.

Wioska indiańska Hantajo

Ceny biletów Wioska Indiańska Fort Hantajo

  • prosimy o sprawdzenie na oficjalnej stronie Wioski Indiańskiej

Lokalizacja Wioska Indiańska Fort Hantajo

Wioska Indiańska znajduje się Borzychach koło Węgrowa – ok. 70 km od Warszawy, 45 km od Siedlec lub 25 km od Sokołowa Podlaskiego. Dokładną mapę z lokalizacją Wioski Indiańskie Fort Hantajo znajdziecie poniżej.

Sprawdźcie też:

Mazowsze – atrakcje dla dzieci