Wielkanoc dookoła świata – 5 tradycji, które zaciekawią najmłodszych

Wielkanocne tradycje na Świecie

Wiosna rozpoczęła się już na dobre, w kwiaciarniach zawitały żółte żonkile, a do Świąt Wielkanocnych pozostał już mniej niż miesiąc. Znów czekać nas będzie wiosenne mycie okien, świąteczne zakupy i gotowanie oraz szukanie zajęcia dla pełnych energii członków rodziny. A gdyby tak dla odmiany zapanować rodzinny wyjazd Wielkanocny i prawdziwie odpocząć? No i dzieciaki nie będą się nudzić przy stole! Oto 5 zagranicznych destynacji, które charakteryzują się ekscytującymi Wielkanocnymi tradycjami.

Niemcy – jajeczne drzewka, kolorowe procesje i ogniste atrakcje

Niemcy- wielkanocne tradycje opinie

Wasz planowany wyjazd nie musi być wcale daleki. Wsiądźcie w samochód i zajrzyjcie do naszych sąsiadów. Z okazji Świąt Wielkanocnych zobaczycie Niemcy w najróżniejszych barwach, a wśród nich przeważać będzie kolor zielony.

Świętowanie zaczyna się od Zielonego Czwartku, podczas którego pomalujecie jajka na zielono oraz przyozdobicie pisankami tradycyjne drzewka wielkanocne. Aby w pełni poczuć wiosenny klimat, koniecznie zjedzcie coś zielonego! Wielkanocne menu w Niemczech bogate jest w najróżniejsze potrawy, każdy członek rodziny na pewno znajdzie coś dla siebie.

Czas spokojnie spędzony na malowaniu jajek w rozmaite wzory i strojeniu drzewek nie brzmi jak idealna rozrywka dla pełnych energii dzieciaków? Nie szkodzi, w Niemczech nie zabraknie też atrakcji dla spragnionych adrenaliny! Wielka Sobota opanowana jest przez żywioł ognia – symbol światła oraz walki z mrokiem śmierci. Przed licznymi kościołami rozpalane są ogniska, od których wierni odpalają świece. Po placach toczone są również drewniane, ogniste Koła Wielkanocne, które oficjalnie oznaczają koniec okresu zimowego. Te religijne obchody świąteczne stanowią nie lada widowisko, które zdecydowanie zapadnie w pamięć!

Jeżeli już planujecie Wielkanoc w Niemczech, to nie zapomnijcie zajrzeć do Saksonii. W Poniedziałek Wielkanocny odbywają się tam najsłynniejsze procesje konne – Osterreiten. Widowisko to pozwoli przenieść się w czasie... zobaczycie licznych jeźdźców ubranych w stroje historyczne, których prowadzi Herold w rynsztunku rycerza. Nie może zabraknąć oczywiście wiosennych akcentów – wszystkie konie przystrojone są w kwitnące kwiaty!

Przed Wielkanocnym wyjazdem warto pomyśleć nie tylko o zabawie, ale i bezpieczeństwie. Do listy ‘’do zrobienia’’ koniecznie dodajcie zakup odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Z myślą o osobach planujących wyjazd z dojazdem własnym ERGO Ubezpieczenia Podróży przygotowało rodzinne ubezpieczenie podróży z pakietem Car Assistance.

Szwecja i Włochy – anioły, demony i czarownice

Szwecja i Włochy wielkanocne tradycje opinie świat

Początek wiosny Wam nie po drodze i już tęsknicie za zimowym chłodem… w takim razie wybierzcie się do Szwecji!

Ten europejski kraj oferuje zaskakujące tradycje wielkanocne. Påskkäringar to święto obchodzone w Wielki Czwartek, które na pewno zdobędzie serca najmłodszych członków Waszej rodziny. Jest to bowiem drugie Halloween! W celebracji korzeni przedchrześcijańskich dzieciaki przebierają się w peleryny, malują twarze oraz chwytają za domowe miotły. Tak przebrane małe czarownice przemieszczają się po ulicach w kierunku lokalnych atrakcji. Szczególnie na zachodzie kraju Wielkanoc świętowana jest hucznie, koniecznie wybierzcie się na pokaz strzelania z armat, wieczorne fajerwerki lub ogniskowe festyny.

Jeżeli wolicie jednak Wielkanoc w letniej koszuli niż zimowym futrze, rezerwujcie bilety lotnicze do Włoch. W końcu Włosi słyną ze swojego zamiłowania do gelato oraz słodkich przysmaków. Nic więc dziwnego, że zamiast jajek z majonezem na Wielkanocnych stołach zobaczycie czekoladowe jajka niespodzianki!

Samo celebrowanie Wielkanocy znacznie różni się od dobrze znanych polskich tradycji. Mieszkańcy Italii nie święcą jajek, nie chodzą na poranną mszę, a przede wszystkim nie wstają na śniadanie Wielkanocne. Jeżeli planujecie długi sen podczas wiosennego urlopu, Włochy są miejscem właśnie dla Was! Centralnym punktem celebracji jest obiad, podczas którego podawana jest pieczona jagnięcina i Wielkanocny Tort – zapiekanka z buraków, cebuli i grzybów.

Po obfitym posiłku koniecznie wybierzcie się zobaczyć ekscytujące wielkanocne wydarzenia i atrakcje. We Florencji zobaczycie pochód po ulicach miasta, który zakończony będzie spektakularnym wybuchem wozu z fajerwerkami. Pokaz sztucznych ogni nad malowniczym miastem zdecydowanie należy do niezapomnianych widoków. Odwieczną walkę między siłami dobra i zła zobaczycie na Sycylii. Odbywa się tam pochód z figurami Marii oraz zmartwychwstałego Jezusa, podczas którego białe anioły przepędzają zakłócające wydarzenie diabły. Ten ‘’pokaz teatralny na ulicach’’ na pewno przyciągnie uwagę nie tylko dzieciaków!

USA i Meksyk - Egg Hount i wielkanocne plażowanie

Preferujesz dłuższy rodzinny odpoczynek i dalszą destynację? Wato pomyśleć o wyjeździe na kontynent Amerykański!

Co prawda w USA Święta Wielkanocne nie są mocno obchodzone… nie brak tam jednak świetnych atrakcji dla całej rodziny. Największą z nich jest zdecydowanie Easter Egg Hount, czyli dobrze znane z amerykańskich filmów poszukiwanie jajek. Polowania organizowane są nie tylko w prywatnych domach, ale i na placach, przy kościołach, parkach i galeriach handlowych. Jest to świetna okazja na chwilę rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu! Egg Hount często towarzyszą inne atrakcje, takie jak karnawały i konkursy dla dzieci. Szczególnie wybierając się poza granice Europy, pamiętajcie o zakupie ubezpieczenia turystycznego. Zapewni Wam to spokój ducha, że z wyjazdu wrócicie jedynie z beztroskimi wspomnieniami, a nie tysięcznymi rachunkami za koszty leczenia za granicą.

Od festynów miejskich wolicie pełny wypoczynek w egzotycznych warunkach? Wymarzonym celem podróży może okazać się Meksyk. Pogoda w tym okresie zdecydowanie sprzyja fiestom i dniom spędzonym na łonie natury, co stało się Wielkanocną tradycją wśród lokalnych mieszkańców. Chętnie porzucają oni domowe zacisze na rzecz wycieczki do parku lub na lokalną plażę. A gdy już zrelaksujecie się pod palmami, zajrzyjcie do pobliskiego miasta. Atrakcje Wielkanocne spotkacie przede wszystkim na placach przed kościołami, gdzie sprzedawane są przekąski, słodycze, balony oraz odbywają się pokazy klaunów. Wydarzenia pełne są atrakcji dla najmłodszych, ale i również dorosłych. Wielka fiesta przeplatana jest wspólnymi modłami, tanecznymi i teatralnymi widowiskami. Podróżując do Meksyku, nie tylko zrelaksujecie w słońcu, ale i zobaczycie zupełnie nieznane tradycje Wielkanocne.

Chcielibyście zaplanować Wielkanocny rodzinny wyjazd, ale obawiacie się, że niespodziewane wydarzenia pokrzyżują Wam plany. Wiosną łatwo o złapaną w szkole chorobę, no i plany wyjazdowe legną w gruzach. Z pomocą przychodzi ubezpieczenie kosztów rezygnacji, dzięki któremu w niespodziewanej sytuacji możecie rezygnować z wyjazdu bez straty pieniędzy. Przed wyjazdem koniecznie zajrzyjcie na stronę ERGO Ubezpieczenia Podróży, gdzie znajdziecie pakiety szyte na miarę Waszych potrzeb!

Sprawdź koniecznie:

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *