Wczasy z dzieckiem nad morzem – jak wybrać?

Jak wybrać wczasy z dzieckiem nad morzem? Najważniejszy jest wybór obiektu, w którym będziemy spędzali wakacje nad morzem. Należy zadbać w pierwszej kolejności o to, aby teren był ogrodzony, tak by nasi milusińscy nie mogli przypadkowo wyjść i zgubić się. Warto też pomyśleć o poszukaniu lokalizacji nieco odległej od centrum nadmorskich miejscowości. Jest to tym ważniejsze, im mniejsze mamy dzieci, bo w tłumie zawsze ciężej ich upilnować, a przy tym oddalamy też zagrożenie związane z ruchliwą ulicą w pobliżu i zgiełkiem rozrywkowego centrum. Kwatery agroturystyczne czy kameralne pensjonaty coraz lepiej rozwijają swoją ofertę i często wybierając taką opcję, mamy do dyspozycji także ogród i inne atrakcje na terenie posesji, np. miejsce na uwielbiane przez nasze pociechy ognisko czy plac zabaw, a lokatorów w takich ośrodkach jest zazwyczaj mniej niż w hotelach w samym środku kurortów.

Sprawdź hotele przyjazne dzieciom nad morzem

Polskie Wybrzeże oferuje nam już teraz wiele, położonych nieco na uboczu, zaplecz większych miejscowości, z których jednak można bez problemu dostać się do centrum i na plażę. A ta będzie dla nas bardziej odpowiednia tam, gdzie maluchy nie będą mogły zgubić się w tłoku, a swobodnie bawić. Łatwiej też skorzystać z restauracji, w której nie będziemy długo czekać z powodu tłumów zamawiających, gdyż jak wiadomo dzieci nie są zbyt cierpliwe. Ale najłatwiej można zweryfikować to samemu…

 

Sprawdź najlepsze oferty: Wczasy z dzieckiem nad morzem

1 comment

Leave Comment
  1. Jolka

    Ja co roku z dziećmi jeżdzę do Chorwacji lub Hiszpanii. W Hiszpanii gorąco polecam Denie lub Calpe, które posiadają piaszczyste plaże a jednak dla dzieci jest to chyba priorytetem. W Chorwacji polecam wyspe Rab lub Makarksą, posiadają one także piaszczyste plaże. Preferuje wynajecie domku ponieważ sami możemy wybrac dogodne dla siebie warunki. Z reguły rezerwuję domek z ogrodem i basenem, żeby dzieci mogły także się pobawić. W tym roku zarezerwowałam domek zobaczymy jak to będzie. Dwa lata temu spędziłam wakacje dzięki firmie interhome, wspominam je bardzo dobrze.
    Pozdrawiam
    Jola