Warszawa w obiektywie — najbardziej fotogeniczne miejsca w stolicy

Warszawa, to atrakcyjne miasto, które swoją historią i zabytkami przyciąga wielu turystów. Jako stolica pełni funkcję reprezentacyjną, nic więc dziwnego, że znajduje się tutaj wiele miejsc, które warto uwiecznić na fotografii. Sprawdźmy więc, gdzie w Warszawie zrobimy zdjęcia idealne do udostępnienia w mediach społecznościowych, jak i do prywatnego albumu.

Pałac Kultury i Nauki

Obiekt zarówno ciekawy architektonicznie, jak i niosący za sobą historię. Stanowi istną kopalnię kadrów, gdyż mimo że dookoła wygląda właściwie tak samo, to ujęcia wychodzą jednak nieco inaczej, za każdym razem wyjątkowo. W centrum ciężko zrobić zdjęcie, na którym pałac nie znalazłby się przynajmniej w tle, bądź w odbiciu witryny. Warto w tym miejscu połączyć sesję ze zwiedzaniem (często organizowane są tutaj wystawy i targi) oraz wjazdem na najwyższe piętro budynku, z którego możemy podziwiać piękną panoramę Warszawy i…zrobić kilka ciekawych zdjęć. Sprawdź: https://travelist.pl/listing/polska-warszawa/ Jeżeli zależy nam na tym, aby Pałac pojawił się w naszym kadrze, bardzo ciekawe ujęcia wychodzą z położonej w okolicy ulic Złotej i Brokla. Chcecie zrobić zdjęcia chwytające pęd miasta z historią w tle? Wybierzcie się w to miejsce.

Plac Grzybowski

Centrum miasta, ale jednak nieco na uboczu, ze spokojniejszym klimatem. Możemy tutaj spotkać zaczytanych siedzących na ławkach ludzi oraz młodzież wykorzystującą duże schodki do trenowania trików na rowerach i deskorolkach. Starsza architektura okolicznych historycznych kamienic łączy się tutaj z nowoczesnością i przepychem drapaczy chmur. Możemy więc napisać, że mamy tutaj do czynienia z dwoma światami, które pięknie współgrają na fotografiach.

Plac Europejski

Tym razem nasz wybór padł na najpóźniej powstały plac, z którego również możemy uwiecznić połączenie historycznej części miasta z nowoczesnymi, szklanymi, strzelistymi budynkami. Miejsce to stanowi nowatorsko zaprojektowaną przestrzeń z fontannami, zielenią, strefą odpoczynku i pasażem wystawienniczym. Położony jest w bliskim sąsiedztwem lokalnych restauracji. W samym jego centrum znajduje się ogromny napis „Kocham Warszawę”, gdzie literkę “o” zastąpiono serduszkiem. To właśnie tutaj powstaje bardzo dużo zdjęć wykonywanych przez turystów. Podpowiemy, że warto wykonać zdjęcie w trybie panoramy, wykonując przy każdej literce inną pozę — efekt na pewno zaskoczy każdego!

Hala Koszyki

Tutaj fani klimatu postindustrialnego znajdą coś dla siebie. Stalowe krokwie, szkło, duże okna — idealne miejsce do zdjęć. Hala powstała w 1906 roku i pełniła funkcję targowiska miejskiego. W latach 2009-2016 pracowano nad remontem całego budynku. Po renowacji tego zabytkowego wnętrza udostępniono dla klientów przestrzeń, w której znajdują się stragany, butiki oraz lokale gastronomiczne. Okresowo możemy się tutaj spotkać z wystawami oraz innymi formami sztuki. Miejsce modne i bardzo wdzięczne do wykonywania w nim zdjęć.

Muzeum Neonów

Teraz wybieramy się na Pragę-Południe, a dokładniej — na ulicę Mińską. To właśnie tutaj znajduje się muzeum neonów, które jest kolejnym miejscem na naszej mapie najbardziej fotogenicznych miejsc w Warszawie. Znajdują się tutaj neony, które powstały po II wojnie światowej. W całym muzeum panuje półmrok połączony z kolorowym światłem bijącym z neonów. Te warunki stanowią spore wyzwanie dla fotografów, ale odrobina uwagi i możemy cieszyć się naprawdę wyjątkowym zdjęciem. Będąc tutaj, warto zwrócić uwagę na całą okolicę Soho Factory, jest naprawdę atrakcyjna i na pewno znajdziemy tutaj wiele ciekawych ujęć.

Ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Unikalne miejsce, w którym możemy poczuć się niczym jak w zaczarowanym ogrodzie. Zostały usytuowane na dachu (największe w Europie “ogrody dachowe”), dzięki temu mamy możliwość podziwiania pięknej architektury miasta oraz widoków na Wisłę. Oprócz oczywistych kadrów wychodzących na panoramę Warszawy oraz rzeki możemy uchwycić piękne kolorystyczne połączenia okolicznej roślinności i kwiatów. Polecamy to miejsce zwłaszcza jesienią! Tak właśnie prezentuje się nasza subiektywna lista najbardziej fotogenicznych miejsc w stolicy. Co byście do niej dodali?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *