Jaki fotelik dziecięcy na długą podróż autem?

Kupując fotelik dziecięcy do swojego samochodu nie powinniśmy się rozgraniczać między zakupem fotelika na długie podróże oraz na jazdę po drogach lokalnych. Obecnie na rynku jest wiele fotelików samochodowych, które świetnie sprawdzają się na długich dystansach, jak i tych krótszych wyprawach do żłobka czy przedszkola. W tym artykule zostaną przedstawione cechy fotelika samochodowego na oba typy podróży, jak i również dowiesz się, jaki fotelik warto zakupić dla swojego malucha.

  1. Czym charakteryzuje się dobry fotelik samochodowy?
  2. Przykład fotelika samochodowego przeznaczonego na długie i krótkie trasy

Czym charakteryzuje się dobry fotelik samochodowy?

Fotelik samochodowy na dłuższe i krótsze trasy powinien pełnić kilka funkcji, które są niezbędne, aby podróż samochodem dziecka do celu zawsze była bezpieczna i komfortowa. Oto kilka kluczowych czynników, które sprawiają, że fotelik dziecięcy do samochodu jest uznawany za godny polecenia przez ekspertów z ruchu drogowego:

  • bezpieczeństwo fotelika samochodowego – foteliki dziecięce powinny posiadać wszelkie atesty oraz pozwolenia, które potwierdzą największą jakość wykonania produktu. Najpopularniejsze są certyfikaty bezpieczeństwa ECE R44-03 oraz ECE R44-04. Warto również zauważyć, że przedmioty dedykowane dzieciom muszą spełnić rygorystyczne normy jeśli są sprzedawane na terenie Unii Europejskiej.
  • wysoka jakość wykonania – fotelik powinien być bezpieczny, ale również komfortowy dla dziecka. Dziecko powinno się czuć wygodnie i chętnie siadać do fotelika.
  • dopasowany do wieku oraz wzrostu dziecka – jest to kluczowy element przy wyborze nowego fotelika, jak i również w trakcie jego użytkowania. Dzieci rosną bardzo szybko. Większość fotelików jest dostosowanych do wzrostu dziecka, na przykład foteliki od 0 do 26 kilogramów, które praktycznie mogą być wykorzystane przez jedno dziecko tak długo, jak to jest wymagane. Jednak na rynku są dostępne również foteliki od 0 do 13 kilogramów, które nie mogą być użytkowane przez starsze dzieci.
  • łatwy montaż fotelika – obecnie większość fotelików jest montowanych na isofix co jest wygodne oraz bezpieczne dla dziecka. Również rodzic zapinający pas bezpieczeństwa w foteliku może to wykonać szybciej niż zapinając dodatkowy pas bezpieczeństwa.
  • proste codzienne użytkowanie – foteliki samochodowe mimo że są zaprojektowane, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom powinny był łatwe w codziennej obsłudze. Warto zwrócić uwagę na foteliki obrotowe, które ułatwiają zapinanie dziecka, a także melodyjki, które mogą być odtwarzane przez głośniki znajdujące się wewnątrz fotelika.

Przykład fotelika samochodowego przeznaczonego na długie i krótkie trasy

Jednym z fotelików, który sprawdzi się doskonale podczas dłuższych, jak i krótszych tras jest Cybex Cloud. Jest to fotelik oferowany w pięknym kolorze aluminium gold. Fotelik jest dedykowany najmłodszym dzieciom, których waga wynosi od 0 do 13 kilogramów. Fotelik jest montowany tyłem i posiada możliwość odchylenia fotelika, gdy dziecko śpi. Taka funkcja, jak i wysoka jakość wykonania spotkała się z wysokimi notami od ekspertów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dodatkowo fotelik Cybex cloud jest wyposażony w wyjmowaną wkładkę, którą można wyjąć, gdy dziecko jest już większe. Co więcej, fotelik posiada również daszek przeciwsłoneczny, który doskonale się sprawdzi podczas słonecznych dni. Producent dołącza do fotelika Cybex pokrowiec letni frotte w cenie fotelika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *