Warownia Inwałd

skansen Inwałd

Odwiedzając Warownię Inwałd możemy zobaczyć średniowieczny gród i dowiedzieć się, jak wyglądało życie przed wiekami. Jako rodzice na pewno wiecie o tym, że nie ma lepszej opcji na naukę,  Koniecznie odwiedźcie to miejsce w gronie rodzinnym, a teraz pokażemy wam, dlaczego warto to zrobić! Sprawdźcie dalszą część naszego artykułu! 

To niezwykłe połączenie skansenu, parku rozrywki i muzeum powstało na obszarze 2,5 tysiąca m2. Tutaj historia miesza się z teraźniejszością, a dawne baśnie ożywają i pobudzają wyobraźnię. Co jednak najważniejsze, nauka idzie w parze z zabawą, a to ma niebagatelne znaczenie dla najmłodszych. Tuż obok znajduje się Park Miniatur Świat Marzeń i lunapark, a więc w jednym miejscu możemy korzystać z ogromnej liczby rozrywek.

Atrakcje dla dzieci Inwałd

​Atrakcje Warownia Inwałd

Kompleks składa się z dwóch podstawowych części: Warowni oraz Osady Średniowiecznej. Oprócz tego jest też kilka dodatkowych atrakcji.

Warownia – wiernie odwzorowany gród rycerski z XV wieku. Przepięknie położony na wzniesieniu, wygląda jak bajkowy zamek. Przejdziemy przez dziedziniec, odwiedzimy Zbrojownię, w której przekonamy się na własnej skórze, ile ważyło uzbrojenie rycerzy i zobaczymy Salę Tortur z wymyślnymi narzędziami kata. Wspaniałą panoramę okolicy podziwiać możemy z Baszty Widokowej lub Tarasu.

Osada Średniowieczna – średniowieczne zamki posiadały podgrodzia, w których kwitło rzemiosło i handel. Tu zwiedzimy drewniane chaty szewca, powroźnika, tkacza, kowala i garncarza. Dowiemy się, jakich dawniej używano narzędzi, a może nawet zobaczymy mistrzów przy pracy.

Park Ruchomych Smoków – w średniowieczu siały postrach i zniszczenie, tutaj nie są już takie groźne. Wprawdzie niektóre z nich zieją ogniem, ale nie trzeba się ich bać. W trakcie zwiedzania możecie nawet spotkać śpiewającego smoka.

Na terenie Warowni jest też strzelnica łucznicza i sporo średniowiecznych gier i zabaw (m.in. kręgle, bilard oraz stylizowany na średniowieczny plac zabaw). Organizuje się tu warsztaty żywej historii, na miejscu działa punkt gastronomiczny.

Park rozrywki Inwałd

Ceny biletów Warownia Inwałd

Bilet łączony do Warowni i Parku Miniatur Świat Marzeń (w cenę wliczone są też atrakcje lunaparku)

  • prosimy o weryfikację na oficjalnej stronie

Godziny otwarcia Warownia Inwałd

  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 19:00
  • weekendy: 9:00 - 19:00
Ważne: w tak zwanym "okresie spacerowym" (od 1 listopada do 31 marca) Warownia Inwałd  jest nieczynna.  

Lokalizacja Warownia Inwałd

Inwałd to niewielka miejscowość pomiędzy Andrychowem a Wadowicami, położona bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej numer 52 z Krakowa do Bielska – Białej. Na miejsce można dojechać samochodem oraz autobusem.