Wakacyjna podróż – jakie ubrania spakować dla dziecka?

Podróżowanie z dzieckiem to prawdziwa przygoda, która rozpoczyna się już na etapie planowania i pakowania. W końcu, gdy nam czegoś zabraknie, to jakoś sobie z tym poradzimy. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy zapomnimy zabrać coś ważnego dla dziecka. Dlatego pomożemy ci przygotować się do tego zadania, dzięki czemu zmaleje twój stres, a wakacje będą jeszcze przyjemniejsze.

Zrób listę najpotrzebniejszych ubrań!

Pamiętaj, że nic tak nie pomaga podczas pakowania, jak lista. Zacznij ją tworzyć parę dni wcześniej i stopniowo zapisuj wszystkie rzeczy, jakie powinny znaleźć się w walizce. Zwróć tylko uwagę na to, by dokładnie zapisywać liczbę sztuk poszczególnych ubrań, kosmetyków lub zabawek. Zapewne finalna lista będzie ci się wydawała zdecydowanie za długa, więc teraz przystąp do jej stopniowego ograniczania. Dzięki temu na pewno weźmiesz wszystkie potrzebne rzeczy, ale też nie przesadzisz z ich ilością. Szczególnie jest to ważne, jeżeli podróżujecie samolotem lub autostopem. Wtedy miejsce w plecaku bądź walizce jest jeszcze ważniejsze niż w przypadku np. samochodu.

Weź pod uwagę warunki pobytu i liczbę dni

Zwróć uwagę na to, że w dokładne ustalenie liczby koszulek, spodenek lub innych ubrań będzie możliwe, jeżeli weźmiesz pod uwagę parę kwestii. Przede wszystkim liczy to, ile podróż będzie trwała. Poza tym sprawdź, czy w miejscu pobytu będzie dostępna pralka. Dzięki temu nie musisz zabierać tyle rzeczy, ponieważ będzie istniała możliwość wyprania brudnych ubrań. Szczególnie jest to ważne w przypadku, gdy wyjeżdżamy na dłuższy czasu.

Jaki ubrania powinieneś spakować?

Oczywiście trudno jest dokładnie przewidzieć, ile ubrań będzie potrzebna, ponieważ wiele zależy od tego, gdzie jedziemy. Przyjmijmy jednak, że standardowy urlop trwa tydzień i spójrzmy, jakie rzeczy dla dziecka przydadzą się w takim czasie. Pamiętaj też o tym, że latem ubrania szybciej się niszczą, co jest związane z m.in. częstszym praniem. Dlatego warto szukać okazji i wyprzedaży w sklepach dziecięcych. Jednak wybierajmy tylko takie miejsca, które oferują wysoką jakość, ponieważ ubrania będą trwalsze. Szczególnie popularnym sklepem jest 51015kids.eu.

Bluzki z krótkim rękawem

Biorąc pod uwagę nasze założenie, że wyjeżdżamy na tydzień, to spakuj do walizki ok. 7-10 bluzek z krótkim rękawem dla dziecka. Liczbę możesz ograniczyć, jeżeli wiesz, że w miejscu pobytu jest pralka. Poza tym pamiętaj, że zawsze warto mieć jedną koszulkę ze sobą, ponieważ dziecko bardzo łatwo może się ubrudzić.

Spodenki

Bez wątpienia jest to kolejna ważna część garderoby, którą musisz spakować do walizki. W tym przypadku wiele zależy od płci dziecka, ponieważ dziewczynki często noszą jeszcze spódniczki lub sukienki. Standardowa ilość to ok. 3-5 sztuk.

Odzież wierzchnia

Pamiętaj też o tym, że pogoda zawsze się może zmienić, dlatego koniecznie zapakuj jakąś odzież wierzchnią. Najlepiej, jeżeli postawić na jedną, cienką kurtkę przeciwdeszczową oraz dwie bluzy. Dzięki temu dziecko na pewno nie zmarznie.