W trzy dni dookoła świata czyli TOUR SALON 2015 [zaproszenie]

Już w dniach 15-17 października 2015 Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na najważniejsze wydarzenie targowe branży turystycznej - targi TOUR SALON 2015. 

tour salon 2015 info

Hasło „W trzy dni dookoła świata” idealnie oddaje charakter wydarzenia, ponieważ na targach turystycznych TOUR SALON 2015, jak co roku, znajdziemy inspirujące pomysły wyjazdów tych bliskich i dalekich, a także spotkamy się ze znanymi podróżnikami. Organizowane na stoiskach wystawców liczne atrakcje m. in.: konkursy z nagrodami, degustacje czy występy artystyczne na Scenie Kultury zachęcą do podróżowania, odkrywania nowych lądów i poznawania naszej pięknej Polski. TOUR SALON to przedsmak tego, co zobaczymy podczas własnych wędrówek lub tych z biurem podróży.

SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI

W tym roku wielką niespodziankę przygotowano dla dzieci: na targi przyjedzie Nela Mała Reporterka. Dziewczynka w swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła w wieku 5 lat. W ciągu 3 lat zwiedziła Boliwię, Chile, Peru, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. Z Nelą spotkamy się w sobotę (17 października, godz. 13.00-14.00) na Scenie Kultury, a jej wystąpienie będzie miało tytuł „Opowieści z egzotycznych podróży”.

nela mała reporterka tour salon

Z targów ucieszą się również fani Martyny Wojciechowskiej. Najsłynniejsza polska podróżniczka ponownie odwiedzi Poznań, a spotkamy ją w sobotę, 17 października, godz. 11.00 na stoisku National Geographic Traveler.

Po raz kolejny TOUR SALON zaprasza na Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”. Festiwal to niepowtarzalna szansa obejrzenia zdjęć, które w połączeniu z barwnymi opowieściami przeniosą wszystkich festiwalowych uczestników w różne zakątki Polski i świata (15-18 października).

BEZPŁATNE WARSZTATY FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ

Każdy z nas podróżuje, każdy z nas fotografuje, ale fotografowanie w podróży jest trudniejsze niż fotografowanie „u siebie”. Bezpłatne warsztaty fotografii podróżniczej pokażą, co może nas spotkać, czy zaskoczyć oraz jak zadziałać, aby wrócić z podróży z satysfakcjonującymi dla nas pracami. Spotkanie poprowadzi doskonały fotograf – Marcin Dobas, który przekaże wiele praktycznych wskazówek, porad i przemyśleń dotyczących fotografii podróżniczej, będących owocem wieloletnich wędrówek z aparatem.

Warsztaty Fotografii Podróżniczej - Marcin Dobas, 15 października, czwartek, I warsztat 10.30 do 12.30, II warsztat 13.00 do 15.00, rejestracja bezpłatna:, Organizator: OLYMPUS

marcin_dobas_warsztaty

KOGO SPOTKAMY

W tym roku makroregionem partnerskim jest Green Velo, czyli trasy rowerowe, które niedługo pojawią się na mapie Polski Wschodniej. Z tego powodu na stoisku GREEN VELO czekać będą liczne rowerowe atrakcje. Jedną z nich będzie pokaz Krystiana Herby, utytułowanego polskiego zawodnika trialu rowerowego. Trzykrotny rekordzista Guinnessa w wskakiwaniu po schodach na najwyższe budynki świata, finalista drugiej edycji programu Mam Talent pokaże w Poznaniu co można zrobić na rowerze łamiąc przy tym prawo grawitacji. Zresztą w jego przypadku „jazda na rowerze” nabiera całkowicie nowego znaczenia, ale żeby to zrozumieć należy obejrzeć jego występy na żywo.

Tradycyjnie na targach znajdziemy oferty turystyczne z całej Polski okraszone smakami regionalnymi. Poza ciekawymi miejscami w kraju, na TOUR SALONIE zapoznamy się z propozycją wystawców spoza naszego kraju, w tym popularnych u nas Włoch, Francji, Gruzji, Niemiec, czy Albanii.

PODSUMOWANIE

Jeśli szukacie wakacyjnych inspiracji, chcecie wymienić się podróżniczymi doświadczeniami, wygrać atrakcyjne nagrody, czy zaopatrzyć się w najnowsze czasopisma podróżnicze czy mapy i przewodniki, to TOUR SALON 2015 w Poznaniu jest właśnie dla Was! Najświeższe informacje o targach znajdziemy na stronie internetowej www.tour-salon.pl oraz na fan page facebook/tour.salon.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Godziny otwarcia targów

Czwartek (15.10): 10:00 - 18:00

Piątek (16.10): 10:00 - 18:00

Sobota (17.10): 10:00 - 17:00

Bilety dla miłośników podróży

Bilet jednorazowy, do kupienia w przedsprzedaży: 20,00 PLN

Bilet jednorazowy, do kupienia w kasach: 20,00 PLN

Bilet rodzinny, jednorazowy (min. 3 osoby w tym jedno dziecko) 12,00 PLN/os.