Top 5 miejsc na żagle z dziećmi!

Top 5 miejsc na żagle z dziećmi 1
Szukasz pomysłu na aktywny weekend z rodziną? A może zastanawiasz się, gdzie warto wybrać się na kolejny urlop? W Polsce znajdziesz wiele miejsc na niezapomniane wakacje z całą rodziną. Zamknij oczy i wyobraź sobie jak łapiesz wiatr w żagle np. na jednym z ulubionych jezior na Mazurach. Wokół Ciebie wiele atrakcji i zabytków oraz wspaniałe widoki na lasy i pobliską naturę. Czysty relaks! A w wolnych chwilach możesz wybrać się na spacer lub zdecydować się na przejażdżkę rowerami. 

Polska oferuje wiele miejsc, w których możesz cieszyć się urokami rodzinnych wakacji. Przenieś się z nami do Giżycka, na szeroką i piaszczystą gdańską plażę albo w inne miejsce z naszej listy top 5 destynacji na żagle z dziećmi. Zaczynamy!

Co robić z rodziną na pokładzie?

Odpowiedź jest prosta – wszystko na co masz ochotę! Niewątpliwie najlepszą częścią czarteru jachtów podczas rodzinnych wakacji jest prywatność i wolność. Dodatkowo wspólne chwile na pokładzie, to idealna okazja do przeżycia wyjątkowych i zabawnych doświadczeń, jednocześnie znajdując okazję do relaksu. Wynajem łodzi to także ekscytujący sposób na zwiedzenie wybranego miejsca. A jeśli lubicie sporty wodne, koniecznie wypróbujcie możliwość czarteru motorówki. To wspaniała zabawa dla całej rodziny! Nie masz patentu? Nic straconego! Zdecyduj się na czarter jachtów motorowych na Mazurach z profesjonalnym sternikiem, który zadba o Twój rejs i techniczne aspekty podróży.

Top 5 miejsc na żagle z dziećmi 2

A jeśli chcesz sam złapać za ster i zostać kapitanem, skorzystaj z okazji, jaką daje czarter houseboat. Ten typ łodzi możesz wynająć nawet bez patentu. Korzystaj ze słonecznej pogody i opalaj się na pokładzie własnej łodzi, lub cumuj na dzikich plażach i ciesz się wspólną kąpielą, kiedy tylko zechcesz. Na koniec dnia zatrzymaj się w ustronnym miejscu, aby wspólnie obejrzeć zachód słońca. Spędzaj dzień bez tłumów, bez kolejek i bez stresu!

Najlepsze miejsca na rodzinne żagle

Gdzie zabrać rodzinę na wakacje pod żaglami? Naszą listę TOP 5 destynacji otwieramy żeglarską stolicą Polski, Giżyckiem. To położone między dwoma jęzorami miasto jest pełne atrakcji, które warto odwiedzić podczas rodzinnych wakacji. Czeka tu na Was m.in. unikatowa XIX wieczna Twierdza Boyen, czy średniowieczny zamek krzyżacki. Będąc na Mazurach, warto również wybrać się do pobliskich Mikołajek, gdzie dzieci mogą poszaleć w  parku wodnym Tropikana. A jeśli zdecydujecie się na czarter jachtów w Ruciane-Nida nie pomińcie kompleksu fortyfikacji i bunkrów, pochodzących z czasów II wojny światowej oraz obowiązkowego punktu na mapie, jakim jest Rezerwat Dzikich Zwierząt. W naszym TOP 5 nie mogło zabraknąć również Gdańska. Miasto o ponadtysiącletniej historii oferujące wiele atrakcji i zabytków. Oprócz spaceru po Trakcie Królewskim oraz gdańskim Starym Mieście warto zatrzymać się tu na chwile na zdjęcie przy słynnej Fontanie Neptuna. Naszą listę zamyka Szczecin, znakomity punkt początkowy na czarter jachtów na rejsy śródlądowe jak i morskie. Zachwycisz się tu renesansowym Zamkiem Książąt Pomorskich, słynnymi szczecińskimi dźwigozaurami, czy betonowym okrętem z czasów III Rzeszy. A to dopiero początek czekających Was przygód i atrakcji.

Sprawdź, jak wspaniałe mogą być rodzinne wakacje na pokładzie!