Tom i Jerry: Powrót do krainy Oz

Tom i Jerry Powrót do Krainy Oz

Kolejna pełna przygód wyprawa do legendarnej krainy Oz z Tomem i Jerrym na DVD już od 14 września!

Stuknij trzy razy obcasami i wybierz się w podróż na drugą stronę tęczy, by przeżyć kolejną wspaniałą przygodę z niesfornym kocurem oraz sprytną myszą w magicznej krainie Oz! Słynny duet rozrabiaków powraca w zupełnie nowej, ekscytującej pełnometrażowej produkcji, aby raz jeszcze spotkać się z Dorotką, Toto, Strachem na Wróble, Blaszanym Drwalem oraz Tchórzliwym Lwem! Film „Tom i Jerry: Powrót do krainy Oz” zadebiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 14 września!

Zobacz oficjalny zwiastun:

 

Zła Czarownica z Zachodu zostaje pokonana, a Tom, Jerry i Dorotka wracają do Kansas. Niestety nie zabawią w domu zbyt długo… W magicznej krainie Oz pojawia się zupełnie nowy złoczyńca: Król Gnomów! Bierze w niewolę Glindę, a jego armia sieje spustoszenie w okolicy. Aby przejąć panowanie nad Szmaragdowym Miastem, Król Gnomów potrzebuje tylko jednej rzeczy: czerwonych pantofelków Dorotki! Tom i Jerry raz jeszcze połączą siły, by wrócić do Oz i ocalić ukochaną krainę.

Tom i Jerry nowy film dla dzieci

Kolejna wizyta w baśniowej krainie

„Tom i Jerry: Powrót do krainy Oz” to już druga pełnometrażowa produkcja Warner Bros. Home Entertainment z Tomem i Jerrym w rolach głównych, oparta na słynnej serii książek o krainie Oz. Premiera pierwszego filmu inspirowanego powieściami L. Franka Bauma – „Tom i Jerry: Czarnoksiężnik z krainy Oz” – odbyła się w 2011 roku, a połączenie klasycznych perypetii Toma i Jerry'ego z kultowymi przygodami Dorotki i jej przyjaciół okazało się strzałem w dziesiątkę.

– Ten przezabawny film pozwoli widzom raz jeszcze spotkać się z ukochanymi bohaterami z krainy Oz, ale w zupełnie nowej historii – powiedziała o najnowszej produkcji Mary Ellen Thomas, Vice President Family & Animation Marketing w Warner Bros. Home Entertainment. – Toma i Jerry’ego kochają zarówno dzieci jak i dorośli. Jesteśmy zachwyceni, że możemy im zaprezentować kolejny pięknie animowany film o przygodach tych dwóch ikonicznych animowanych postaci.

Tom i Jerry DVD
Tom i Jerry: Powrót do krainy Oz  – wydanie DVD

Już 14 września na rynku ukaże się wydanie DVD filmu „Tom i Jerry: Powrót do krainy Oz” –  kolejnej pełnometrażowej opowieści o przygodach kocura i myszy, których perypetie wciąż bawią miliony dzieci i dorosłych na całym świecie. Wzbij się w przestworza dzięki mocom Czarnoksiężnika i wybierz się w magiczną, pełną śmiechu i przygód podróż na ratunek baśniowej krainie. „Tom i Jerry: Powrót to krainy Oz” to przezabawna i wzruszająca rozrywka dla całej rodziny!

Na płycie znalazły się również ekskluzywne materiały dodatkowe:
•    Śpiewaj razem z nami – 4 teledyski
•    Tom i Jerry wracają do krainy Oz w klasycznym stylu – pełnometrażowa wersja filmu ze sceną otwierającą w sepii

Tom i Jerry nowe odcinki

Historia Toma i Jerry'ego

Tom i Jerry to kultowe postaci stworzone przez Williama Hannę i Josepha Barberę, rysowników oraz scenarzystów odpowiedzialnych za takie perełki animacji jak “Scooby-Doo, gdzie jesteś?”, “Między nami jaskiniowcami” czy “Jetsonowie”. Serial, który pierwotnie miał opowiadać o duecie pies – lis, opiera się na wiecznej rywalizacji między zdeterminowanym kotem Tomem oraz wyjątkowo bystrą myszą Jerry'm.

Pierwszy odcinek, zatytułowany „Eksmisja”, został wyemitowany 10 lutego 1940 r. Początkowo kot był wyliniały, a mysz wychudzona, stopniowo jednak wizerunek postaci ewoluował do dzisiejszej postaci. W latach 1940–1958 w studio Hanna-Barbera na zlecenie Metro-Goldwyn-Mayer i Warner Animation powstało sto czternaście odcinków „Toma i Jerry'ego”. Siedem z nich zostało nagrodzonych Oscarem®.

Na początku lat 60., po rozwiązaniu umowy ze studiem Hanna-Barbera, wytwórnia MGM zleciła reżyserię kreskówek Gene'owi Deitchowi. W ciągu dwóch lat nakręcono 13 nowych epizodów, a produkcję na ten czas przeniesiono poza granice USA, do Pragi. Kolejne 34 odcinki kreskówki powstały, kiedy na fotelu reżyserskim zasiadł związany z wytwórnią Warner Bros. Chuck Jones,  znany z pracy nad Strusiem Pędziwiatrem.

Od lat 70. Tom i Jerry pojawiali na małym ekranie już pod szyldem macierzystej wytwórni, bijąc rekordy popularności. Wraz z rozwojem technik animacji, kreskówki stawały się coraz bardziej kolorowe i zachwycające.

Dziś Tom i Jerry występują  również w produkcjach pełnometrażowych, a widzowie mogą cieszyć się ich przygodami w takich filmach jak: „Tom i Jerry: Robin Hood i jego Księżna Mysz”, „Tom i Jerry: Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Tom i Jerry i Sherlock Holmes”, „Tom i Jerry: Jak uratować smoka” czy „Tom i Jerry: Superagenci”.

Zabawny duet od ponad siedemdziesięciu lat bawi publiczność na całym świecie i łączy pokolenia, przyciągając przed telewizory całe rodziny. Magazyn Time okrzyknął „Toma i Jerry'ego” jedną z najlepszych serii wszech czasów, a kultowi bohaterowie towarzyszą nam nie tylko na ekranach, bowiem ich wizerunki wciąż są chętnie wykorzystywane przez producentów zabawek, artykułów szkolnych i gier komputerowych.

Powieściowe Inspiracje

Tom i Jerry bajki dla dzieci„Czarnoksiężnik z krainy Oz”, powieść autorstwa L. Franka Bauma opublikowana w 1900 roku, jest dziś zaliczana do światowej klasyki literatury dziecięcej, a jednocześnie stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla branży filmowej i teatralnej. Za najsłynniejszą fabularną adaptację tej książki uważa się film zrealizowany w 1939 roku przez wytwórnię Metro-Goldwyn-Meyer’s, z Judy Garland w roli Dorotki.

Znana ze świeżych i oryginalnych interpretacji wytwórnia Warner Bros. chętnie czerpie natchnienie z tego ponadczasowego dzieła, jak również pozostałych utworów Bauma traktujących o krainie Oz, osadzając bohaterów jednej ze swoich najwspanialszych kreskówek w powieściowym świecie i tworząc nową klasykę animacji.