Marzenia spełnione – relacja z pobytu w LEGOLAND Billund Resort

Legoland Billund Dania atrakcje dla dzieci

Dzięki głównej nagrodzie w konkursie organizowanym przez Dzieckowpodrozy.pl (3 noclegi ze śniadaniami w domku typu Wild West Cabin w Legoland Holiday Village z nieograniczonymi wejściówkami podczas całego pobytu do Legolandu i Lalandii oraz możliwością zwiedzenia Safari Givskund Zoo) spełniło się marzenie naszego ośmioletniego syna i jego dziewięcioletniego kolegi. Nie tylko chłopcy wrócili zachwyceni, ja i mój mąż także świetnie się bawiliśmy, a wspaniałe wspomnienia pozostaną na zawsze.

Legoland Billund opinie atrakcje

Legoland Billund atrakcje opinie

Legoland Dania weekend z dzieckiem

Legoland Billund atrakcje dla dzieci

Zarezerwowaliśmy pobyt w dniach 25-28 sierpnia 2016 roku. Wybraliśmy podróż samochodem - z Poznania wyruszyliśmy po 5.00 i około 15.00 byliśmy u celu. Na miejscu czekał na nas przytulny domek - mały, czysty, z wyposażonym aneksem kuchennym, prysznicem, tarasem i miejscem parkingowym obok domku. Już sama wioska noclegowa zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie - place zabaw, minizoo, wspaniała Pirates Inn Restaurant, w której mieliśmy przyjemność jadać pyszne śniadania, na terenie której znajdowała się strefa gier Nintendo, gdzie w wolnym czasie dzieci mogły bez ograniczeń poszaleć z dżojstikami, przenosząc się w wirtulny świat zabawy. I tylko 100 metrów do Lalandii, a 450 do Legolandu.

atrakcje dla dzieci Legoland Billund

Legoland Dania atrakcje opinie

Legoland Dania wycieczka z dzieckiem

Legoland Billund atrakcje dla dzieci

Legoland Billund opinie atrakcje relacja

Tuż po przyjeździe wybraliśmy się do Lalandia Aquadome, gdzie wśród licznych atrakcji piorunujące wrażenie zrobiła na nas zjeżdżalnia tornado (ekstremalny zjazd czteroosobowym pontonem), a także odkryta zjeżdżalnia Wild River, z której korzystaliśmy chyba z kilkadziesiąt razy. Poza tym basen ze słoną wodą, w którym co jakiś czas uruchamialy się fale morskie, wodny plac zabaw, sauny, jacuzzi...Bajka!

atrakcje dla dzieci Legoland Dania

Legoland Billund aquapark rodzinne atrakcje

rodzinne atrakcje aquapark Legoland Dania

Legoland Dania rodzinne atrakcje

Po powrocie z wodnego świata był jeszcze czas na zwiedzanie okolicy (poszliśmy między innymi pod bramę Legolandu) i wreszcie - rozemocjonowani i trochę jednak zmęczeni podróżą - poszliśmy spać, by od rana, po obfitym śniadaniu (dla chłopaków hitem była możliwość samodzielnego smażenia naleśników!) już od 10.00 zacząć całodniową (do godz. 18.00) przygodę w Legolandzie.

Legoland Dania wakacje z dzieckiem

Nie sposób opisać wszystkiego, ale na pewno wszystko było warte zobaczenia. Staraliśmy się nie ominąć żadnej atrakcji i w każdej strefie tematycznej znaleźliśmy coś dla siebie.

Dania weekend z dzieckiem

Zaczęliśmy od Pirate Land. Tu numerem 1 okazała się Piracka Bitwa Morska - po wypłynieciu w rejs atakowaliśmy pasażerów innych statków lub obserwujących nas z lądu z armatek wodnych; oj, byliśmy przemoczeni, ale bardzo rozbawieni, a temperatura powietrza (30 st. C) była naszym sprzymierzeńcem jeżeli chodzi o wszelkie "mokre" atrakcje. Wspaniały był też rejs piracką łodzią przez jaskinię Kapitana Rogera, statek Piracki Łamacz Fal, na którym można było poczuć się jak w trakcie prawdziwego sztormu i karuzela w kształcie drewnianych balii.

Legoland Dania atrakcje dla dzieci

Legoland weekend z dzieckiem

Legoland Dania opinie rodzinne atrakcje

Legoland Dania atrakcje dla dzieci

W Krainie Przygody Adventure Land koniecznie trzeba zaliczyć X-treme Racers - najpierw jedynym odważnym okazał się mąż, ale za drugim razem - mimo lekkiego strachu - pojechaliśmy wszyscy; było warto - spadanie w dół, ostre zakręty, piękne widoki, ciemne tunele. Ogromną frajdę sprawiła nam także The Temple - klimatyczna przejażdżka dżipkami po świątyni z pistoletami w dłoniach; no i oczywiście nie odmówiliśmy sobie zabawy w strażaków - współzawodnictwo w gaszeniu pożaru z innymi drużynami dało nam drugą lokatę.

Legoland Dania wczasy z dzieckiem

Czas na Królestwo Rycerzy Knights Kingdom - absolutnym numerem 1 była wodna atrakcja Vikings River Splash, z której korzystaliśmy w sumie 5 razy - po spokojnej wycieczce w okrągłych kilkuosobowych łodziach następuje wciągnięcie łodzi specjalną windą, by z dużą prędkością spłynąć z wodospadu (dwukrotnie wyszłam przemoczona do suchej nitki, co jest uzależnione od miejsca w łodzi). Także z drugiej atrakcji w tej strefie korzystaliśmy parokrotnie - roller coaster Smok - The Dragon powoli sunie przez zamek króla, by za chwilę przyspieszyć i zamienić się w prawdziwą kolejkę górską (najłagodniejszą z 3 dostępnych w parku).

Legoland Dania weekend z dzieckiem

Legoland Dania atrakcje dla dzieci

Czas na Polar Land - to tu czeka na zwiedzających najszybszy i największy w Legolandzie roller coaster Polar X-plorer, jednak z naszej czteroosobowej ekipy tylko mąż odważył się skorzystać, podczas gdy ja i chłopcy podziwialiśmy prawdziwe pingwiny.

Legoland Dania rodzinne atrakcje

W Legoredo, iście westernowym miasteczku, można pobawić się w poszukiwaczy złota, spotkać Indian i kowbojów, odwiedzić Saloon, ale przede wszystkim trochę się przestraszyć, bowiem znajduje się tu Nawiedzony Dom z przerażająca muzyką, wampirami i duchami, lustrzanym labiryntem i ekstremalną atrakcją na deser. Po tych chwilach zgrozy spływ indiańską łodzią Lego Canoe wydawał się tylko spokojną podróżą, ale na zakończenie znowu zaparło nam dech w piersiach - zjazd wodospadem to było to!

Legoland Dania weekend z dziećmi

Chłopcy nie mogli się doczekać, kiedy dojdziemy do Krainy Lego Ninjago World i się nie zawiedli - dla nich wszytko tu było fascunujące, a całą ekipą bawiliśmy się świetnie w Ninjago The Ride, gdzie usadowieni w czteroosobowych wagonikach, w okularach trówymiarowych, walczyliśmy z siłami zła.

Legoland Dania opinie atrakcje

Legoland Dania Ninjago opinie

Potem wybraliśmy się do kina 4D na projekcję filmu Lego Racers - był wiatr, deszcz, różnorodne dźwięki, mnóstwo świateł (szkoda tylko, że film nie był w języku polskim).

Legoland Dania weeken z dziećmi

W strefie Imagination Zone udaliśmy się do Akwarium Atlantis, gdzie wśród zbudowanych z lego łodzi, statków, płetwonurków, podziwialiśmy prawdziwe rekiny, kraby i tropikalne ryby.

Legoland Dania rodzinne atrakcje

I skończył nam się czas. Całą strefę Miniland zostawiliśmy na sobotni poranek (uwaga - w porównaniu do piątku, czas oczekiwania do niektórych atrakcji w weekend jest o wiele dłuższy). Sobotę zaczęliśmy od Legotop - to wieża widokowa unosząca się 35 metrów nad ziemią, skąd można podziwiać cały Legoland. Całym Minilandem można się zauroczyć - są tu miasta, statki, samoloty, słynne budowle, seria dla fanów Star Wars - wszystko interaktywne; naprawdę - jest co podziwiać! Poza tym Miniland to także kolejka Monorail mknąca 4 metry nad ziemią, z której można spokojnie podziwiać widoki i atrakcje parku, to wspaniałe Lego Safari, które przemierza się w małych samochodzikach, to Miniboats - łódki lego na wodzie i wiele, wiele innych.

Legoland Dania atrakcje dla dzieci

Legoland Billund opinie atrakcje

Skoro już cały Legoland zobaczyliśmy, postanowiliśmy raz jeszcze skorzystać z naszych ulubionych atrakcji. Potem jeszcze małe zakupy w Lego Shop i pożegnaliśmy ze smutkiem Legoland.

Legoland Dania rodzinne atrakcje

Drugą część soboty spędziliśmy w Lalandii, taką decyzję podjęły dzieci, a co za tym idzie - zabrakło nam czasu na wycieczkę do oddalonego około 20 km Safari Givskund Zoo. Cóż, trzeba będzie tu jeszcze wrócić.

Legoland Dania opinie atrakcje

W niedzielę nasze ostatnie śniadanie, ostatnie zdjęcia, pakowanie i pożegnanie. Podróż do domu to wymiana wrażeń między chłopcami, aż miło było posłuchać. DZIĘKUJEMY!!!

Legoland Dania wczasy z dziećmi

Dowiedz się
jak zaplanować tanią wycieczkę do LEGOLAND