Telewizor Philips z Ambilight – jaki wybrać? 3 polecane modele

telewizor-philips-ambilight-min

Telewizory już dawno przestały służyć tylko do oglądania filmów i transmisji sportowych, lecz stały się multimedialnym centrum rozrywki dla całej rodziny. Do tego – mają świetnie komponować się z wnętrzem, najczęściej salonu - bo największe rozmiary telewizorów trafiają do pokoju wspólnego. Nic dziwnego, że producenci sprzętów RTV wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, wprowadzając coraz to nowe rozwiązania, które wpływają na lepsze doznania wizualne w trakcie oglądania telewizji. Jedną z najciekawszych funkcji tego typu jest Ambilight w telewizorach Philips. Pora przyjrzeć się bliżej tym kolorowym światłom!

Ambilight w telewizorach Philips – na czym polega?

Ambilight to rodzaj podświetlenia LED wzdłuż krawędzi telewizora, które dynamicznie zmienia się wraz z tym, co widzimy na ekranie. Zmiany świata mogą dokonywać się również w rytm odtwarzanej muzyki. Na ścianie wokół telewizora tworzy się kolorowa poświata, dzięki czemu obraz jest bardziej immersyjny i dodatkowo – sprawia wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Na co się to przekłada? Przede wszystkim na przyjemność doznań wizualnych, wrażenie przestrzenności obrazu i znajdowania się w samym środku akcji. Zwłaszcza filmy i programy oglądane wieczorem, przy zaciemnieniu, wypadają znacznie bardziej efektownie, jeśli oglądamy je na telewizorze z funkcją Ambilight.

Dobrze wiedzieć, że wersji Ambilight jest więcej niż jedna! Możemy wybrać telewizor z podświetleniem wzdłuż jednej, dwóch, trzech lub czterech krawędzi. Wiele modeli w dobrej cenie, idealnych do salonu, oferują podświetlenie Amiblight trzech krawędzi.

Ambilight – o czym pamiętać?

Wybór odpowiedniego telewizora to dopiero pierwszy krok do sukcesu. Warto znać zasady prawidłowego zagospodarowania jego najbliższego otoczenia, by móc w pełni docenić kolorowe podświetlenie. Przede wszystkim, telewizor z Ambilight powinien znajdować się na gładkiej ścianie, najlepiej zawieszony na odpowiednim mocowaniu. Wokół sprzętu nie warto wieszać obrazów i plakatów – Ambilight znacznie lepiej wygląda, gdy może swobodnie rzucać kolor na przestrzeń wokół telewizora. Całość prezentuje się znacznie efektowniej wtedy, gdy kolor ścian jest stosunkowo jasny - szary, biały, beżowy.

Telewizory z Ambilight – jaki model wybrać?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na nowego rodzaju doznania w trakcie oglądania telewizji, czas wybrać odpowiedni sprzęt! Ambilight to technologia stworzona przez markę Philips, dlatego wybierać możemy tylko spośród telewizorów tego producenta. Które modele będą warte uwagi?

  • Telewizor PHILIPS 58PUS8517/12 – 58-calowy telewizor 4K z trójstronnym podświetleniem Ambilight. Takie parametry zapewniają żywe, świetnie odwzorowane kolory, które są uwypuklone miłym dla oka podświetleniem LED z trzech stron, sprawiającym wrażenie głębi. Telewizor jest smukły i praktycznie bezramkowy, świetnie wkomponuje się w nowoczesne wnętrza salonu. Dzięki niskiemu parametrowi input-lag, będzie to doskonały wybór również dla graczy. Model ten współpracuje z Asystentem Google i Amazon Alexa.
  • Telewizor PHILIPS 65OLED807/12 – propozycja dla wymagających! 65-calowy telewizor OLED 4K z czterostronnym Ambilight zapewnia wyjątkowe doznania wizualne. Kolorowa poświata wzdłuż wszystkich krawędzi sprzętu jest perfekcyjnie zsynchronizowana z tym, co dzieje się na ekranie, przenosząc nas w sam środek akcji. Cienka ramka i chromowane nóżki z satynowym wykończeniem to argumenty na rzecz tego, że sprzęt prezentuje się niezwykle elegancko, może być więc prawdziwą ozdobą salonu. To również świetny wybór dla graczy – HDMI 2.1, minimalne opóźnienie i częstotliwość odświeżania 120 Hz to parametry, które czynią go kompatybilnym z konsolami nowej generacji.
  • Telewizor PHILIPS 43PUS8057/12 – telewizor dla osób, które szukają ciekawego sprzętu w bardzo dobrej cenie. Za nieco ponad 2000 zł otrzymujemy 43-calowy telewizor 4K z trójstronnym Ambilight. To dobra propozycja do niewielkiego salonu – pamiętajmy, że dzięki kolorowej poświacie obraz wydaje się większy niż jest w rzeczywistości. Niski input-lag w połączeniu z Amiblight brzmi jak zaproszenie do gry – ten model przypadnie do gustu fanom gamingu.

Telewizory Philips w sklepie MediaMarkt zbierają sporo pozytywnych recenzji użytkowników. Który model wybrać? TV z funkcją Ambilight jest sporo – dobrze porównać ich parametry i zdecydować się na ten, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *