Ogrody Doświadczeń Humanitarium Wrocław

centrum nauki Wrocław

We Wrocławskich Ogrodach Doświadczeń można ciekawie spędzać czas całą rodziną. Nauka staje się tam bliższa niż kiedykolwiek.

HUMANITARIUM aktualnie jest nieczynne!

Humanitarium to park rozrywki edukacyjnej, utworzony na terenie Kampusu Pracze zarządzanego przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Sama nazwa Humanitarium ma nawiązywać do człowieka, który znajduje się w centrum zainteresowania placówki. Dzieci mogą tu liczyć na dobrą zabawę i rozwijające zajęcia edukacyjne. Także i rodzice na pewno znajdą tu coś, co zwróci ich uwagę.

park edukacyjny Wrocław

​Atrakcje Ogrody Doświadczeń Humanitarium

W Humanitarium do edukacji wykorzystuje się najnowsze technologie. W parku o powierzchni około 1000 m2 można przeprowadzać ciekawe doświadczenia z użyciem interaktywnych eksponatów. Świetną rozrywką są też gry podłogowe w Sali Multimedialnej. Zobaczcie, jak reagujecie na wyświetlane obrazy i jak one reagują na Was. Sercem Humanitarium jest jednak wystawa „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Tutaj przekonacie się, że nie zawsze można wierzyć w to, co się widzi. Skomplikowane zjawiska optyczne mogą być naprawdę fascynujące, a dzięki interaktywnemu charakterowi eksponatów staną się łatwiejsze do zrozumienia. Na ścieżce edukacyjnej znajduje się 25 stanowisk prezentujących różne zagadnienia z dziedziny optyki, m.in. rozszczepienie światła czy złudzenia optyczne. Dowiedzcie się, czym jest ciśnienie hydrostatyczne i zobaczcie, jak reaguje wasz organizm, gdy widzi rzeczy, w które mózg nie może uwierzyć. Warto też uczestniczyć w 30-minutowych warsztatach tematycznych prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach Humanitarium. Warsztaty skierowane są do różnych grup wiekowych, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Organizowane są tu też przyjęcia urodzinowe. Na terenie kompleksu działa także sklep o nazwie „Od Smyka do matematyka”, który w swojej ofercie posiada liczne gry i zabawki edukacyjne, a także książki odpowiednie dla młodych naukowców.

rodzinne atrakcje Wrocław

Ceny biletów Ogrody Doświadczeń Humanitarium Wrocław

Zwiedzanie wystawy – normalny – 16 zł Zwiedzanie wystawy – ulgowy/rodzinny – 12 zł Zwiedzanie wystawy – bilet rodzinny z Kartą Dużej Rodziny – 36 zł Udział w warsztatach dla dzieci – 12 zł Udział w warsztatach rodzinnych – dziecko 12 zł, opiekun – 5 zł Dzieci do 3 roku życia – bezpłatne wejście na wystawę interaktywną