Stacja Badawcza Kosewo

Atrakcje dla dzieci Kosewo

Wizyta w Stacji Badawczej PAN w Kosewie Górnym jest niebywałą okazją do bezpośredniego spotkania z oswojonymi jeleniami.


Instytut Parazytologii Polskiej Akademii Nauk już od ponad dwudziestu lat prowadzi różnorodne badania naukowe na nowoczesnej farmie hodowlanej zwierząt jeleniowatych. Położona jest ona na Mazurach, pomiędzy Mrągowem a Mikołajkami, w miejscowości Kosewo Górne. Kompleks zajmuje obszar około 700 ha i przylega do jeziora Kuc, jednego z najczystszych jezior w Polsce. Ta doskonała lokalizacja i możliwość obcowania z przyrodą w najczystszej postaci przyciągają z roku na rok coraz więcej turystów.

Rodzinne atrakcje Kosewo

Zwiedzanie Stacja Badawcza Kosewo

Odwiedzający stację udają się na spacer z przewodnikiem po pastwiskach nad jeziorem. Mogą podczas niego zobaczyć oswojone daniele, muflony, jelenie sika, kozy i inne jeleniowate. W trakcie spaceru można podejść do niektórych zwierząt całkiem blisko, a nawet pogłaskać je. Przewodnicy opowiedzą o poszczególnych gatunkach i podadzą wiele ciekawych informacji. W ten sposób dzieci mogą dowiedzieć się o wiele więcej na temat życia wokół nich niż z samych lekcji biologii. Trzeba jednak uważać z maluchami – spacer może być dla nich dość męczący, warto więc zaopatrzyć się wcześniej w nosidełka, gdyż po pastwiskach nie da się poruszać z wózkiem. Na miejscu znajduje się tez udostępnione do zwiedzania muzeum. Zobaczymy w nim bardzo bogatą kolekcję poroży, dowiemy się, na czym polegają badania przeprowadzane w stacji, obejrzymy niezwykłe zdjęcia dzikich zwierząt oraz seans diaporamy ze slajdami, muzyką i odgłosami zwierząt. Podczas wycieczki można też zorganizować piknik z ogniskiem.

ZOO Jelenie Kosewo


​Ceny biletów Stacja Badawcza Kosewo

Dorośli indywidualnie – 15 zł
dorośli w grupach zorganizowanych (20-50 osób), studenci, renciści i emeryci – 12 zł
dzieci i młodzież szkolna indywidualnie – 7 zł
dzieci i młodzież szkolna w grupach zorganizowanych (20-50 osób) – 6 zł
organizacja ogniska – 50 zł

Dzieci poniżej 3 lat oraz piloci i opiekunowie grup – gratis.