Stacja Badawcza Kosewo

Atrakcje dla dzieci Kosewo

Wizyta w Stacji Badawczej PAN w Kosewie Górnym jest niebywałą okazją do bezpośredniego spotkania z oswojonymi jeleniami. Koniecznie wpadnijcie tu na miejsce ze swoimi dziećmi i obcujcie z naturą tak blisko, jak to tylko możliwe! Pozwólcie, że przedstawimy wam Stację Badawczą w niewielkim Kosewie!

Instytut Parazytologii Polskiej Akademii Nauk już od ponad dwudziestu lat prowadzi różnorodne badania naukowe na nowoczesnej farmie hodowlanej zwierząt jeleniowatych. Położona jest ona na malowniczych i dobrze znanych Mazurach, pomiędzy Mrągowem a Mikołajkami, w miejscowości Kosewo Górne. Cały ten kompleks zajmuje obszar około 700 ha i przylega do jeziora Kuc, jednego z najczystszych jezior w Polsce. Ta doskonała lokalizacja i możliwość obcowania z przyrodą w najczystszej postaci przyciągają z roku na rok coraz więcej turystów... i wcale się temu nie dziwimy! Wycieczki na miejscu są prowadzone wyłącznie z przewodnikiem, a cała wyprawa zwykle trwa 1h do 2h.

Rodzinne atrakcje Kosewo

Zwiedzanie Stacja Badawcza Kosewo

Odwiedzający stację udają się na spacer z przewodnikiem po pastwiskach nad jeziorem. Mogą podczas niego zobaczyć naprawdę dużo ciekawych zwierząt: oswojone daniele, muflony, jelenie sika, kozy i inne jeleniowate stworzenia. W trakcie spaceru można podejść do niektórych zwierząt całkiem blisko, a nawet pogłaskać je. Przewodnicy opowiedzą o poszczególnych gatunkach i podadzą wiele ciekawych informacji. W ten sposób dzieci mogą dowiedzieć się o wiele więcej na temat życia wokół nich niż z samych lekcji biologii. Trzeba jednak uważać z maluchami – spacer może być dla nich dość męczący, warto więc zaopatrzyć się wcześniej w nosidełka, gdyż po pastwiskach nie da się poruszać z wózkiem. Ta rada może naprawdę uratować wasz pobyt na miejscu!

Na miejscu znajduje się tez udostępnione do zwiedzania muzeum, pełne ciekawych informacji o zwierzętach i nie tylko! Zobaczymy w nim bardzo bogatą kolekcję poroży, dowiemy się, na czym polegają badania przeprowadzane w stacji, obejrzymy niezwykłe zdjęcia dzikich zwierząt oraz seans diaporamy ze slajdami, muzyką i odgłosami zwierząt. Podczas wycieczki można też zorganizować piknik z ogniskiem, będący świetnym zakończeniem całej tej wyprawy!

ZOO Jelenie Kosewo

​Ceny biletów Stacja Badawcza Kosewo

  • bilet normalny: 20 zł
  • bilet ulgowy: dzieci i młodzież szkolna ( indywidualnie oraz w grupach ) - 15 zł
  • bilet ulgowy: dorośli grupy zorganizowane (ponad 20 osób) oraz studenci, emeryci i renciści – 15 zł
  • organizacja ogniska – 200 zł
  • dwoje dorosłych oraz jedno dziecko – 50 zł
  • dwoje dorosłych oraz dwoje i więcej dzieci – 15 zł / osobę

Godziny otwarcia Stacja Badawcza Kosewo

Stacja Badawcza Kosewo dostępna jest dla odwiedzających od pierwszego maja do końca sierpnia, codziennie oprócz poniedziałków. Godziny wejścia:
  • 10.30
  • 12.30
  • 14.30
  • 16.30

Lokalizacja Stacja Badawcza Kosewo

Sprawdź także nasz artykuł:

Najlepsze rodzinne atrakcje Warmia i Mazury. Część II