Spływy kajakowe ze splywy.pl

spływ kajakowy z dzieckiem Mazury

Na stronie splywy.pl możecie znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji spływów kajakowych po najpiękniejszych polskich rzekach.

Kajaki to rozrywka dla każdego – dla dużych i małych, starych i młodych. Poziom trudności można dostosować do wieku i sprawności uczestników, dlatego to świetny sposób na rodzinne spędzanie czasu. Zwłaszcza że spływ może nie tylko sprawić dzieciom ogromną frajdę, ale przy okazji daje też szansę bardzo bliskiego kontaktu z naturą. Pluskanie w wodzie, nauka sterowania kajakiem, biwakowanie na brzegu – to doskonała zabawa dla maluchów. Jeśli więc lubicie przyrodę, piękne krajobrazy i odrobinę aktywnego wypoczynku, zastanówcie się nad wyborem jednego ze spływów kajakowych oferowanych na stronie splywy.pl.

Firma AS-TOUR zajmuje się organizacją spływów od 1990 roku. Oferuje szeroką gamę nowoczesnych kajaków, łódek kanu oraz sprzętu dodatkowego. Początkowo działała jedynie na terenie Mazur, dziś posiada swoje bazy także w województwie pomorskim i podlaskim. Spływy odbywają się na Krutyni, Rospudzie, Biebrzy, Czarnej Hańczy, Pisie, Łynie, Brdzie i Wdzie. Trasy są różnorodne, od parogodzinnych wycieczek spokojnymi odcinkami, po kilkudniowe spływy w stosunkowo wymagających warunkach. Firma także wypożycza kajaki osobom indywidualnym i dostarcza je w wybrane miejsce, organizuje dowóz i odbiór turystów, zajmuje się logistyką.

Obsługiwane trasy spływów leżą w najpiękniejszych zakątkach północnej Polski – na Mazurach, Suwalszczyźnie czy w Borach Tucholskich. Podczas wycieczki można podziwiać Mazurski Park Krajobrazowy, Wigierski oraz Biebrzański Park Narodowy czy Puszczę Borecką. W trakcie spływu można zobaczyć unikatowe rośliny oraz rzadko spotykane zwierzęta.

Mazury (Baza Krutyń)

Szlak Krutyni

To właśnie na tym szlaku rozpoczęła się działalność firmy. Do dzisiaj w Krutyni mieści się jej główna siedziba. Szlak uznawany jest za jeden z najbardziej malowniczych w Europie. Cały odcinek ma ponad 100 km i można go przebyć w 1-9 dni, jest jednak dość łagodny prawie na całej długości i dostępnych jest też wiele propozycji krótszych spływów, nawet kilkugodzinnych. Szlak zaczyna się Sorkwitach, po drodze mija się liczne jeziora, rezerwaty i zabytki. Przy trasie są też sklepy i stanice wodne z polami namiotowymi.

Krutynia wczasy z dzieckiem kajaki

Pisa

Pisa to rzeka łącząca Wielkie Jeziora Mazurskie z Narwią. Trasa zaczyna się na wypływie z jeziora Roś i przebiega przez część Puszczy Piskiej. Nurt jest łagodny, nieuregulowana rzeka pozwala przenieść się do krainy dzikiej natury.

rodzinne atrakcje Mazury

Łyna

Bardzo urozmaicony szlak, na którym znajdują się zarówno łatwe, jak i trudniejsze odcinki, nawet o charakterze górskim. Spływ zaczyna się we wsi Kurki niedaleko Olsztynka i przechodzi przez liczne śródleśne jeziora oraz podmokłe łąki. Od Olsztyna można podziwiać liczne zabytki, m.in. Zamek Kapituły Warmińskiej czy Zamek Biskupi w Lidzbarku Warmińskim.

wczasy z dzieckiem atrakcje Mazury

Suwalszczyzna (Baza Maćkowa Ruda)

Rospuda

Rzeka słynna m.in. dzięki planowanej drodze, która miała zniszczyć część jej dorzecza. Na szczęście tak się jednak nie stało i dzisiaj nadal można podziwiać jej niesamowite walory przyrodnicze. Na niektórych odcinkach Rospudy zdarzają się ostre zakręty i silny nurt, rzeka przepływa przez Puszczę Augustowską gęsto porośniętą wspaniałym lasem. Trasa rozpoczyna się przy Jeziorze Czarnym lub jeziorze Garbaś. Można nią dopłynąć aż do Augustowa.

wczasy z dzieckiem Suwalszczyzna atrakcje

Czarna Hańcza

Szlak rozpoczyna się na jeziorze Wigry – jednym z największych polskich jezior, nad którym położony jest słynny klasztor Kamedułów. Rzeka ma raczej spokojny nurt, na trasie często można spotkać bobry. Spływ Czarną Hańczą można połączyć ze spływem zabytkowym Kanałem Augustowskim, pełnym śluz i innych urządzeń hydrotechnicznych.

Augustów atrakcje dla dzieci

Biebrza

Startem jest miejscowość Lipsk, oddalona o około 15 km od granicy z Białorusią. Rzeka ma wiele meandrów i odnóg, nurt jest dość silny, choć nie rwący. Przepływamy przez Biebrzański Park Narodowy pełen dzikiej przyrody. Po drodze można zwiedzić m.in. dawne carskie fortyfikacje w Osowcu.

rodzinne atrakcje Biebrzański Park Narodowy

Bory Tucholskie (Baza Czarne)

Wda

Rzeka nazywana także Czarną Wodą, na większości odcinków niezbyt wymagająca, poza wielkim jeziorem Wdzydze i zaporami wodnymi. Spływ najlepiej zacząć w miejscowości Lipusz, około 20 km od Kościerzyny. Przy trasie znajdują się Kamienne Kręgi w Odrach i Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach.

atrakcje dla dzieci Bory Tucholskie

Brda

Szlak kajakowy na Brdzie jest bardzo urozmaicony, pełen płycizn i jezior. Przepływa m.in. przez Jezioro Charzykowskie czy sztuczny Zalew Koronowski stworzony przez zaporę. Rozpoczyna się w miejscowości Charzykowy lub w Swornychgaciach, a kończy w Janowie, niedaleko Bydgoszczy. Żeby pokonać pełną trasę potrzeba 10-12 dni.

wczasy z dzieckiem Bory Tucholskie atrakcje

Na stronie splywy.pl znajdziemy pełen asortyment oferowanego przez firmę sprzętu, dokładny opis szlaków, propozycje spływów czy praktyczne wskazówki dotyczące tego, co ze sobą zabrać czy jak się ubrać.

Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOUR
Krutyń 4
11-710 Piecki
tel. 608 319 014
tel./fax. 89 742 1430
e-mail: biuro@splywy.pl
www.splywy.pl