SkyWalk Świeradów-Zdrój – prawdziwy spacer w chmurach!

To jedna z atrakcji, którą można zauważyć już z daleka! Ta wyjątkowa konstrukcja wznosząca się nad miastem Świeradów-Zdrój naprawdę potrafi zaprzeć dech w piersiach, szczególnie gdy wejdziemy na jej sam szczyt na wysokości 62 metrów! Sprawdźcie czym jest SkyWalk i dlaczego powinniście zaplanować swoją wyprawę właśnie do tego miejsca!

⬇⬇Sprawdź promocję⬇⬇
śląskie - atrakcje dla dzieci - gdzie z dzieckiem na weekend 2022 a

SkyWalk to położona w Świeradowie-Zdrój atrakcja, będąca „młodszym bratem” niemalże bliźniaczej konstrukcji znajdującej się w czeskiej miejscowości Dolni Morava. To bez wątpienia największy tego typu projekt w naszym kraju! Spacer na sam szczyt prowadzić będzie przez 850-metrową ścieżkę, natomiast cała ścieżką dydaktyczna wiodąca nas również przez las, będzie wić się przez około 3 kilometry.

skywalk swieradow-zdroj atrakcje dla rodzin z dziecmi dolnoslaskie

Oprócz niepowtarzalnych widoków na las i nie tylko, na drodze na szczyt SkyWalk spotkacie atrakcje dla miłośników adrenaliny. Należą do nich:

 • szklana kładka na szczycie, która pozwala „lewitować” nad przepaścią. Tylko dla odważnych!
 • kropla wody – to siatka relaksacyjna położona obok wspomnianej już szklanej kładki na wysokości około 50 metrów. Idealne miejsce na relaks… również dla tych z was, kochających dreszczyk emocji!
 • kokon pająka, czyli siatkową atrakcję, którą można przedostać się na inny etap ścieżki

skywalk swieradow-zdroj atrakcje dla rodzin z dziecmi dolnoslaskie 3

Warto też pamiętać o tym, że w drodze, w której towarzyszyć Wam będzie maskotka miasta — Żaba Kwisia — dowiecie się też co nieco o samym mieście jak i konstrukcji, po której stąpacie. Gdy już dotrzecie na szczyt, otrzymacie możliwość powrotu…alternatywną drogą! Jest nią zjazd ze 105-metrowej zjeżdżalni! To naprawdę niesamowite, że w jedną chwilę możemy wrócić z niemalże chmur na samą ziemię!

skywalk swieradow-zdroj atrakcje dla rodzin z dziecmi dolnoslaskie 4

Na oddzielną uwagę zasługuję też scena kameralna, na co dzień będąca idealną przestrzenią do zdjęcia grupowego. To jednak nie wszystko, gdyż odbywają się tu ciekawe wydarzenia, a w zależności od momentu waszej wizyty, może to być koncert, teatr, wykład lub cokolwiek innego. No to jak – na kiedy planujecie swoją wyprawę do Świeradowa-Zdrój na SkyWalk?

Cennik SkyWalk Świeradów-Zdrój

 • Bilet cały – 49 PLN 
 • Bilet ulgowy (3-11 lat)  – 39 PLN 
 • Zjeżdżalnia (1 zjazd) – 10 PLN 
 • Zjeżdżalnia (6 zjazdów) – 50 PLN 
 • Grupa szkolna – 35 PLN
 • Grupa powyżej 25 osób – 45 PLN

WAŻNE: bilety są dostępne w sprzedaży wyłącznie na miejscu. Istnieje możliwość skorzystania z automatów biletowych umiejscowionych przy wejściu na wieżę.

Godziny otwarcia SkyWalk Świeradów-Zdrój

 • Poniedziałek – Niedziela: 9:00 – 17:00 (ostatnie wejście o 16:00)
 • 25.12 – 30.12.2021: 9:00 – 19:00 (ostatnie wejście o 18:00)
 • 31.12.2021: 9:00 – 1:00 – przy złej pogodzie otwarte do 19:00
 • 1.1. – 16.1.2022: 9:00 – 17:00 (ostatnie wejście o 16:00)
 • 17.1. – 27.2.2022: 9:00 – 19:00 (ostatnie wejście o 18:00

Lokalizacja SkyWalk Świeradów-Zdrój

Poniżej znajdziecie dokładną mapę z lokalizacją SkyWalk Świeradów-Zdrój. Jeżeli chodzi o parking, dobrym pomysłem będzie parkowanie w centrum miasta lub na jego obrzeżach, gdyż wjazd samochodem bezpośrednio pod wieżę jest niemożliwy. Na miejsce można dotrzeć szklakiem pieszym prowadzącym wprost do SkyWalk.

Sprawdź także nasz artykuł:

Pomysł na weekend z dzieckiem – Dolnośląskie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *