Skywalk – Ścieżka w Obłokach Dolni Morava

Skywalk Dolni Morava opinie

Wyjątkowy pomost widokowy położony w Czechach, tuż przy granicy z Polską, to doskonała okazja dla wszystkich tych, którzy uwielbiają bujać w obłokach.

W czeskiej części masywu Śnieżnika powstała atrakcja nietuzinkowa – połączenie ścieżki edukacyjnej, wieży widokowej i pomostu, a do tego dodano jeszcze kilka niespodzianek. Piękno gór można tu podziwiać z perspektywy, jakiej próżno szukać gdziekolwiek indziej. Ścieżka znajduje się na zboczu góry Slamnik, na wysokości 1116 m n.p.m., przy schronisku Chata Slamenka. Najłatwiej się tam dostać, wjeżdżając kolejką krzesełkową Śnieżnik z czeskiej miejscowości Velka Morava (nadrzędną jednostką administracyjną jest Dolni Morava). Bilety można kupić od razu przy dolnej stacji – Chacie Marcelka. Bardziej wytrwali mogą jednak spróbować urządzić sobie wycieczkę ze strony polskiej, np. z rejonu szczytu Śnieżnika.

atrakcje dla dzieci Czechy

Ścieżka w Obłokach Dolni Morava (Czechy)

Pokonując Ścieżkę w Obłokach, wchodzimy na wysokość 55 m szerokim, wygodnym drewnianym pomostem. Jest on zupełnie bezpieczny, jak na tak dużą wysokość dość łagodny i przystosowany nawet dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Po drodze ustawione są tabliczki informacyjne opisujące historię okolicy, chmury i widok z poszczególnych miejsc. A jest tu co oglądać. Ze szczytu można podziwiać panoramę doliny Moravy, masywu Śnieżnika, Gór Złotych, Gór Bialskich, pasma Jesioników, a nawet Karkonoszy. Na tej wysokości chmury często unoszą się już ponad nami, a więc nazwa ścieżki jest jak najbardziej uzasadniona. W dodatku na najwyższym tarasie zainstalowano specjalną siatkę, po której można spacerować, czując się tak, jakby faktycznie było się unoszonym w obłokach. Do tego jeszcze siatkowe rękawy, którymi można przechodzić między piętrami i coś dla tych, którzy chcieliby szybciej wrócić na dół – zjeżdżalnia w stalowej rurze o długości 101 m! To dla małych i dużych śmiałków.

Pomost widokowy Dolni Morava Śnieżnik opinie

Zimą rejon Dolni Morava zamienia się w ośrodek narciarski. Stok zjazdowy z wspomnianą koleją krzesełkową znajduje się tuż przy Ścieżce. Białego szaleństwa można spróbować też po polskiej stronie, gdzie działa Ski Region Śnieżnik z coraz bardziej popularną stacją Czarna Góra.

Godziny otwarcia Ścieżka w Obłokach Dolni Morava

Codziennie od 10.00 do 19.00. Kolejka kursuje od 9.30 do 19.00.