Miasteczko Papaja – Malta

Malta park rozrywki Papaj

Spotkaj nieustraszonego Papaja w jego niezwykłym kolorowym miasteczku na słonecznej Malcie! Świetna rozrywka dla całej rodziny gwarantowana.

Papaj to postać kultowa, marynarz, prawdziwy bohater. Nigdy się nie poddawał i nigdy nie kłamał, a nadludzką siłę zyskiwał dzięki szpinakowi. To Papaj sprawił, że wiele dzieci zaczęło trochę przychylniej patrzeć na to warzywo. Popularność komiksu i serialu animowanego sprawiła, że w 1980 roku powstał film fabularny – musical Popeye. W rolę tytułową wcielił się znany komik Robin Williams. Na potrzeby zdjęć na Malcie, nad piękną Zatoką Anchor, stworzono bajkowe, drewniane miasteczko Sweetheaven. Użyto do jego budowy drewna sprowadzonego specjalnie z Holandii i Kanady oraz 8 ton gwoździ. Po ukończeniu filmu miasteczko stało się rodzinnym parkiem rozrywki, jedną z największych atrakcji turystycznych Malty.

rodzinny park rozrywki miasteczko Papaja Malta

Atrakcje Miasteczko Papaja Malta

Tuż po wejściu w miasteczku witają nas bohaterowie znani z filmu, m.in. Bluto, Oliwia i oczywiście sam Papaj. Będą oni towarzyszyć nam podczas wizyty w Sweetheaven i pokażą nam, jak pracuje prawdziwa ekipa filmowa. Cała rodzina może nawet wziąć udział w filmie, a potem obejrzeć się na wielkim ekranie. Poznamy także tajniki animacji, zobaczymy dokument o musicalu z 1980 roku i przedstawienie teatrzyku kukiełkowego. Domy w miasteczku Papaja mają swoje funkcje, zupełnie jak w każdym innym miasteczku. Jest tu poczta, szkoła czy piekarnia, w niektórych domach prezentowane są rekwizyty i scenografia z filmu i wystawy tematyczne. Możemy więc zobaczyć, jak mieszkał Papaj, Oliwia i Bluto. Jest tu też muzeum komiksów o Papaju.

Miasteczko Papaja Malta opinie

Poza tym w miasteczku można korzystać z czystej wody i pięknej pogody, która na Malcie przyjazna jest przez cały rok. Na rodziny czekają dmuchane zabawki, wodny plac zabaw w zatoce, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, trampoliny, minigolf, kryty plac zabaw, pokład słoneczny, sklepy i restauracje. Można też wybrać się w rejs po zatoce, skąd doskonale widać całe miasteczko. Zimą uruchamiana jest Wioska Zabawek św. Mikołaja.


Godziny otwarcia Miasteczko Papaja Malta

Sezon zimowy (listopad-marzec) – 9.30-16.30
Sezon jesienno-zimowy (kwiecień-czerwiec, wrzesień, październik) – 9.30-17.30
Sezon letni (lipiec, sierpień) – 9.30-19.00