Rodzinnie w ZOO w Poznaniu

Ogród zoologiczny w Poznaniu - Wycieczka w sobotę,dzień wolny od szkoły,rodzinny wypad w celu spędzenia razem czasu a przy okazji obejrzenia ciekawych zwierząt.

zoo-poznan-rodzinna-wycieczka-1 (6)

W tym okresie zoo jest czynne od 9 do 18 wiec na spokojnie można obejrzeć wszystkie zwierzęta i skorzystać z parku linowego dla dzieci. Koszt za bilet rodzinny to 50 zl. Wcześnie rano zapakowaliśmy się do samochodu,przygotowaliśmy kosz z jedzeniem,troszkę słodkości i napoje. Dzieci ( Kuba 11 lat,Emilka 7) zapakowały poduszki i kocyk aby było wygodnie im podróżować. Podroż z Kobylanki do Poznania trwała 2,5 h.

zoo-poznan-rodzinna-wycieczka-1 (2)

Po przyjeździe na miejsce wygodnie zaparkowaliśmy i od razu poszliśmy do kasy. Wszystko poszło sprawnie i szybko. Zamierzaliśmy skorzystać z kolejki,która jedzie przez cały ogród zoologiczny,ale po pierwszym przystanku stwierdziliśmy,ze jednak wolimy przejść się i dokładnie obejrzeć zwierzęta. Wcześniej w kasie kupiliśmy przewodnik,który ułatwił nam zwiedzanie. Zwierzeta fantastyczne,wszystko zadbane i estetyczne.

zoo-poznan-rodzinna-wycieczka-1 (5)

Po drodze można zatrzymać się na lody. Dzieci były bardzo zadowolone a uśmiechy nie schodziły im z twarzy. W każdej chwili mogliśmy skorzystać z koszyczka z prowiantem,są miejsca gdzie można przysiąść i spokojnie coś zjeść. Myślałam ze jak miniemy wspaniała słoniarnię i kilka ciekawszych miejsc,dzieci będą już znudzone... jednak myliłam się.

zoo-poznan-rodzinna-wycieczka-1 (3)

Z każdym kolejnym punktem były bardziej zafascynowane,czytały z zainteresowaniem informacje o zwierzętach i opowiadały sobie. Pomiędzy wybiegami jednych a drugich zwierząt,idąc droga bawiliśmy się w " berka" i śmiechu było co nie miara Po przejściu całego zoo skorzystały jeszcze z parku linowego,nie brakowało im sil... wręcz przeciwnie,miały ogrom energii.

zoo-poznan-rodzinna-wycieczka-1 (7)

Będąc w Poznaniu można wybrać się na Stary Rynek.Zobaczyć poznańskie koziołki i kupić wyjątkowe pamiątki Polecam wszystkim rodzicom taki wypad Tego nie da się opisać,to trzeba zobaczyć Pozdrawiam serdecznie i polecam Zoo w Poznaniu. Justyna wraz z rodzinka.

zoo-poznan-rodzinna-wycieczka-1 (8)

Polecamy: Najlepsze atrakcje dla dzieci w Poznaniu