Rodzinne warsztaty i zajęcia dla dzieci – marzec 2014- EduPark Gdańsk

naukowe-zajecia-dla-dzieci-gdanskMarzec w Gdańsku zapowiada się bardzo kreatywnie! Wszystko za sprawą warsztatów i zajęć przygotowanych przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Początek miesiąca zacznie się mocnym uderzeniem: „Cogito ergo sum” – myślę więc jestem. Zapraszamy na kolejne spotkanie ze słynnym naukowcem. Tym razem spróbujemy poznać kilka tajemnic Rene Descartes zwanego po prostu Kartezjuszem. Przyjrzymy się bliżej jego teorii wirów, poznamy liczne dokonania w dziedzinie matematyki i fizyki. Pobawimy się nurkiem Kartezjusza, odbijemy i załamiemy światło i spróbujemy sprawdzić co się wydarzy jak przejmiemy moment pędu od rozkręconego koła rowerowego.  Dla osób indywidualnych sobota 1.03.2014r. godz. 11.00 i 13.00 wstęp w ramach biletu na wystawę interaktywną EduParku (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja).

8 marca zapraszamy Państwa wraz z pociechami na kolejne warsztaty rodzinne, tym razem zgłębimy tajemnice fizyki. Poznamy stany skupienia, spróbujemy zobaczyć powietrze, zajmiemy się pojęciem gęstości, a żeby lepiej to zrozumieć nauczymy jajka pływać i zrobimy „bąblującą lawę kawę”. Na koniec sprawdzimy która siła zwycięży, magnetyzmu czy grawitacji, bawiąc się w łowienie rybek. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 7 roku życia.  Sobota  08.03.2014r. EduMini FIZYK – 10.30 i 12.00 – koszt 60min warsztatów to 10zł od dziecka i 5zł od opiekuna (w cenę wliczony jest wstęp na wystawę interaktywną EduParku). 

Pasje dziecięce - warsztaty dla dzieci GdańskZ kolei w sobotę 22 marca zapraszamy na kolejne spotkanie z Pasjami Dziecięcymi. Na początek przeniesiemy się w tropiki, będzie kolorowo i głośno, ponieważ Kalina Napiórkowska przedstawi „Ptaki egzotyczne”. W przerwie razem z Patrycją Wasiluk i Julią Kamysz sprawdzimy, jakie magiczne właściwości ma sok z czerwonej kapusty i zrobimy naprawdę dużo pasty do zębów, przecież musi jej wystarczyć dla słonia! Mateusz Buszman przedstawi dyscyplinę, którą wszyscy znamy: „Piłka nożna”. Ludzie od dawna grają w gry zespołowe z wykorzystaniem piłki, czym różni się ta konkretna spośród innych, jakie wymiary ma boisko i po co są kolorowe kartki pokazywane przez sędziego? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź na Pasjach Dziecięcych. Zapraszamy!

 Obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 58 739-61-47 lub email biuro@edupark.gpnt.pl 

Więcej na www.edupark.gpnt.pl