Rodzinne Spływy kajakowe – Piaśnicą do Bałtyku

spływy kajakowe Piaśnica atrakcje dla dzieci

Piaśnica to niezwykle malownicza rzeka uchodząca do Morza Bałtyckiego. Wbrew pozorom, tak mała miejscowość ma niezwykle dużo do zaoferowania. Zapewne zapytacie - co takiego? Idealnie nadaje się do organizacji rodzinnych spływów kajakowych. Sprawdźmy więc, jak wyglądają takie spływy i jak przebiega trasa takiego spływu! Odpowiedzi na te zagadnienia szukajcie w dalszej części naszego artykułu!

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Niewiele jest w Polsce rzek, które posiadają tak dobre warunki do rodzinnej rekreacji jak Piaśnica. Rzeka ta zaczyna bieg w Puszczy Darżlubskiej, przepływa przez Jezioro Żarnowieckie, a potem wpada do morza w Dębkach – popularnym letnim kurorcie. Woda jest bardzo czysta. Na odcinku między jeziorem a morzem nurt rzeki jest wyjątkowo łagodny, ale jednocześnie są tu liczne zakola i meandry, które stanowią wspaniałe urozmaicenie spływów kajakowych. Dzięki temu, niezależnie od tego, czy jesteście doświadczonymi kajakarzami, czy tez dopiero zaczynamy swoją przygodę z tą dyscypliną - na pewno będziemy się świetnie bawić. Poza tym, tuż u samego ujścia, Piaśnica przepływa przez rezerwat Piaśnickie Łąki, będący częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Można w nim podziwiać wspaniałą roślinność, co stanowić będzie fenomenalną odskocznie od codzienności i harmidru w mieście!

spływy kajakowe do morza Piaśnica Kaszuby opinie

Spływy Piaśnicą zaczynają się przy śluzie na Jeziorze Żarnowieckim między Żarnowcem a Wierzchucinem. Zazwyczaj odbywają się od maja do początku września, gdyż to wtedy znajdziemy tam najbardziej komfortowe warunki do spływu. Nie musicie obawiać się o sprzęt - organizatorzy zapewniają dwuosobowe kajaki, w których rodzic może łatwo kontrolować dziecko, a zarazem skutecznie wiosłować naprzód. Uczestnicy wyposażani są w kamizelki asekuracyjne. Potrzebne rzeczy można schować w specjalnych komorach kajaka. Jeżeli chodzi o czas trwania spływu, to zwykle trwa około 2,5-3 godziny (całość obejmuje około 7 km), potem zapewniany jest transport z powrotem na miejsce startu.

spływy kajakowe do morza Piaśnica Kaszuby dębki cennik opinie

Ale dla wszystkich dzieci na pewno największą frajdę stanowi możliwość wpłynięcia na końcu bezpośrednio do morza. Po spokojnym nurcie nagle kajak podskakuje na falach, ochlapując kajakarzy. Oczywiście, jeśli ktoś nie lubi takich emocji, może zakończyć spływ przed ujściem.

Jak zorganizować spływ kajakowy Piaśnicą?

Zapewne zaczęliście się zastanawiać, co trzeba zrobić aby zorganizować taki spływ. Otóż nic bardziej prostszego - jest kilka firm, które oferują kompleksową usługę spływu kajakiem - zerknij np. tutaj. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie oraz swoich rodzin. To świetna zabawa - musicie tego spróbować! Ceny takiej zabawy

Zobacz jak wpływa się do morza:

Czy ktoś z Was był na spływie Piaśnicą? Jak podobało Wam się wpłynięcie do morza?

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

Sprawdź też nasz artykuł:

atrakcje dla dzieci okolic Półwyspu Helskiego