Rodzinne Spływy kajakowe – Piaśnicą do Bałtyku

spływy kajakowe Piaśnica atrakcje dla dzieci

Piaśnica to niezwykle malownicza rzeka uchodząca do Morza Bałtyckiego. Idealnie nadaje się do organizacji rodzinnych spływów kajakowych.

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Niewiele jest w Polsce rzek, które posiadają tak dobre warunki do rodzinnej rekreacji jak Piaśnica. Rzeka zaczyna bieg w Puszczy Darżlubskiej, przepływa przez Jezioro Żarnowieckie, a potem wpada do morza w Dębkach – popularnym letnim kurorcie. Woda jest bardzo czysta. Na odcinku między jeziorem a morzem nurt rzeki jest wyjątkowo łagodny, ale jednocześnie są tu liczne zakola i meandry, które stanowią wspaniałe urozmaicenie spływów kajakowych. Poza tym u ujścia Piaśnica przepływa przez rezerwat Piaśnickie Łąki, będący częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Można w nim podziwiać wspaniałą roślinność.

spływy kajakowe do morza Piaśnica Kaszuby opinie

Spływy Piaśnicą zaczynają się przy śluzie na Jeziorze Żarnowieckim między Żarnowcem a Wierzchucinem. Zazwyczaj odbywają się od maja do początku września. Organizatorzy zapewniają dwuosobowe kajaki, w których rodzic może łatwo kontrolować dziecko. Uczestnicy wyposażani są w kamizelki asekuracyjne. Potrzebne rzeczy można schować w specjalnych komorach kajaka. Spływ trwa około 2,5-3 godziny (ok. 7 km), potem zapewniany jest transport z powrotem na miejsce startu. Ale dla wszystkich dzieci na pewno największą frajdę stanowi możliwość wpłynięcia na końcu bezpośrednio do morza. Po spokojnym nurcie nagle kajak podskakuje na falach, ochlapując kajakarzy. Oczywiście, jeśli ktoś nie lubi takich emocji, może zakończyć spływ przed ujściem.

Sprawdź: atrakcje dla dzieci okolic Półwyspu Helskiego

Jak to zorganizować? Jest kilka firm, które oferują kompleksową usługę - zerknij np. tutaj. Zobacz jak wpływa się do morza:

Czy ktoś z Was był na spływie Piaśnicą? Jak podobało Wam się wpłynięcie do morza?

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii.