Przygoda czeka! Aktywności turystyczne dla rodzin z dziećmi

Rodzinne wakacje za granicą to fantastyczny pomysł na urlop. Podpowiadamy, jak zorganizować wyjazd, by dla każdego był przyjemnością. Gdzie szukać atrakcji i jak się przygotować do podróży z najmłodszymi?

Planowanie i elastyczność - klucz do udanego urlopu z małymi dziećmi

Wakacje z dziećmi mają zupełnie inny wymiar niż wakacje z drugą połówką, solo czy z przyjaciółmi. Rządzą się nieco innymi prawami, ale wcale nie są gorsze. Wręcz przeciwnie. Każdy wyjazd z maluchem to niesamowita przygoda. Rodzice zaczynają patrzeć na świat oczami dziecka, dostrzegać w nim drobiazgi, obok których większość dorosłych przejdzie obojętnie. To także doskonała szkoła organizacji i planowania. Niestety w przypadku niemowląt i przedszkolaków trudno czasem o pełną spontaniczność, ale z drugiej strony trzeba się liczyć z koniecznością nagłej zmiany planów. Wbrew temu, co niekiedy sądzą zapaleni podróżnicy, którzy niedawno zostali rodzicami, dziecko czasem wymaga tego, by dostosować się do jego potrzeb, zwolnić. Nadmiar bodźców oraz zakłócenia w stałym rytmie dnia bardzo szybko mogą sprawić, że urlop wypoczynkowy będzie miał niewiele wspólnego z wypoczynkiem. Jak zatem przygotować się do rodzinnego wyjazdu z dzieckiem?

Komfortowy i bezpieczny hotel dla rodzin

Nawet jeśli kiedyś wybierając nocleg, nie zwracaliście uwagi na jego warunki, jadąc z maluchem, trzeba mieć na uwadze pewne wygody, które po prostu ułatwią Wam funkcjonowanie i ograniczą straty czasu. Aby usprawnić wybór, zajrzyj na platformę eSky.pl, gdzie zarezerwujesz od razu hotel z biletami lotniczymi w bardzo atrakcyjnych cenach. Jak to działa? Interesują Cię np. Grecja wakacje. Wybierz kierunek podróży, zakres dat, długość pobytu, rodzaj pokoju i zaznacz, że zależy Ci na tym, by obiekt był przyjazny dzieciom. W takich miejscach istnieje zwykle możliwość wypożyczenia łóżeczka turystycznego, krzesełka do karmienia, przewijaka, wanienki (o szczegóły warto dopytać indywidualnie). Hotele dla rodzin często posiadają place zabaw, sale zabaw, a czasem nawet oferują usługi animatorów dla dzieci, co umożliwia maluchom integrację z rówieśnikami, rodzicom zaś chwilę na wypicie kawy we dwoje.

Zaplanuj atrakcje dla całej rodziny

Nie próbuj robić szczegółowej rozpiski godzinowej na każdy dzień, bo skończy się to prawdopodobnie tylko Twoją frustracją. Wyjazd z dziećmi wymaga elastyczności. Wynotuj jednak wcześniej ciekawe propozycje na spędzenie wolnego czasu, by na bieżąco wybierać je adekwatnie do sytuacji, pogody i możliwości. Na stronie eSky.pl w zakładce "atrakcje" znajdziesz bilety i wejściówki do mnóstwa ciekawych miejsc i propozycje wycieczek, które warto uwzględnić w swoim grafiku. Starsze dziecko zaproś do wspólnego decydowania o tym, co robić podczas urlopu i jakie punkty umieścić na swojej wakacyjnej mapie.

O czym musisz pamiętać, wyjeżdżając na wakacje z dzieckiem?

Dobre przygotowanie się do podróży to podstawa. Zaplanuj dokładnie posiłki najmłodszego członka rodziny. Jest to szczególnie istotne w przypadku urlopów za granicą, gdzie specyficzne smaki mogą nie wpisać się w wyrafinowane dziecięce gusta. W przypadku niemowląt świetnie powinny się sprawdzić dania w słoiczkach. Najlepiej jednak testować je jeszcze przed wakacjami. Wybrednemu starszakowi zamawiaj potrawy, które są, choć zbliżone do tych, które lubi, bądź pozwalaj samodzielnie wybierać ze szwedzkiego bufetu to, na co ma ochotę. Na uwagę zasługuje pakowanie walizek. Trzeba się pogodzić z tym, że najmniejszy uczestnik podróży z reguły ma największy bagaż. Poza zestawami ubrań w ilości większej niż liczba dni (chyba że zdecydujesz się prać), koniecznie zabierzcie ulubioną przytulankę, kocyk, kilka zabawek, gier oraz książeczek, które pomogą się wyciszyć wieczorem lub miło spędzić czas w przypadku niepogody czy gorszego samopoczucia. O zajęciu dla dziecka pamiętaj także w samolocie. Jeżeli nastawisz się na to, że dziecko prześpi lot, może Cię czekać zaskoczenie. Na czas startu i lądowania pozwól mu possać cukierka, lizaka, smoczka, by uniknąć efektu zatykania uszu. Absolutnym must have w bagażu wakacyjnym rodzica jest apteczka. Spakuj jedną małą z zestawem opatrunkowym, gdzie znajdzie się środek dezynfekujący rany, plastry, bandaże i zadbaj o to, by zawsze ją mieć pod ręką. Druga apteczka powinna zawierać specyfiki, które dziecko przyjmuje na stałe lub awaryjnie, środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, coś na niestrawność, elektrolity, wodę morską do nosa, spray na ból gardła. Koniecznie również wykup ubezpieczenie podróżne, by podróż była nie tylko komfortowa, ale także bezpieczna. Przed przylotem do hotelu lub tuż po dotarciu na miejsce koniecznie dowiedz się, gdzie w pobliżu można skorzystać z opieki medycznej w nagłych przypadkach, gdzie przyjmuje pediatra i jak w razie potrzeby dostać się do najbliższego szpitala. /Artykuł Sponsorowany/  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *