Praktyczny Przewodnik Turystyczny

Praktyczny Przewodnik Turystyczny to jeden z najdłużej działających polskich blogów podróżniczych. Znajdziemy w nim relacje z podróży, plany i poradniki na wakacje, a także dodatkowe atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami.

Autorem bloga turystycznego jest Grzegorz Pękała. - Mam okazję podróżować sporo po kraju i Europie, dlatego wpadłem na pomysł, aby opisywać swoje wrażenia w sposób, którego często brakuje na stronach internetowych - mówi. - Zbieram zawsze praktyczne wskazówki związane z tanimi sposobami dotarcia do celu podróży, najtańszymi noclegami i atrakcjami turystycznymi dostępnymi bezpłatnie dla każdego turysty.

Pomysły na podróż pod adresem http://praktycznyprzewodnik.blogspot.com znajdzie zarówno turysta rodzinny, czyli rodzice z dziećmi, jak i single w każdym wieku. Dużym zainteresowaniem cieszą się autorskie przeglądy hitów turystycznych w każdym sezonie i niesztampowe propozycje na spędzenie długich weekendów. Pod uwagę brane są zmieniające się ceny lotów i noclegów, a także nowopowstałe muzea, parki rozrywki i inne obiekty godne odwiedzenia.

- Mam prostą zasadę: podróż powinna być tania, ale jakościowo na wysokim poziomie - dodaje Grzegorz. - Warto wiedzieć, a z moim blogiem stanie się to proste, jak przygotować się do wyruszenia w krótszą lub dłuższą podróż, ile wcześniej zacząć ją planować oraz jakie programy rabatowe dostępne są na rynku. Tą cenną wiedzą staram się dzielić z Czytelnikami w przystępnej formie.

Każdy wpis na blogu urozmaicany jest o fotografie, ilustracje, a także autorskie reportaże wideo z kanału na YouTube oraz interaktywne mapki. Dzięki temu także wzrokowcy, którzy nie mają cierpliwości do czytania długich poradników i dzienników z podróży, będą w stanie szybko przyswoić niezbędą wiedzę do zwiedzania nowego miejsca. Często swoimi wskazówkami dzielą się też Internauci, za co otrzymują turystyczne gadżety i przewodniki.

Chociaż w sieci dostępnych jest sporo blogów opisujących ekstremalnie tanie wyprawy z plecakiem, niewiele jest serwisów godzących podróżowanie tanie z pewnymi wymaganiami co do wygód. Praktyczny Przewodnik powstał właśnie po to, aby doradzać w organizacji spokojnego i bezpiecznego urlopu w bardziej i mniej popularnych kurortach turystycznych. Warto zaglądać!

Dodajmy, że blog dostępny jest też w formie aplikacji mobilnej na Android, dzięki czemu każdy nowy post zostanie wyświetlony w przystępnym formacie na ekranie Twojego smartfona lub tableta.