Praktyczna podróż z dzieckiem – białe sneakersy damskie i inne akcesoria

Wiosna tuż, tuż. Planujesz więc pierwsze w tym roku wycieczki. Tym razem jednak wybierasz się w podróż ze swoim dzieckiem albo dziećmi. A do takiego przedsięwzięcia warto się dobrze przygotować, by nic Was nie zaskoczyło – bez względu na to, jak daleko od domu będziecie. Co zatem zabrać ze sobą w podróż z dzieckiem? Sprawdź!

Po pierwsze – wygodne buty dla wszystkich

W każdą podróż musisz zabrać wygodne buty. Dzieciom najlepiej drugą parę na zmianę. W razie, gdyby jedne ich obtarły lub zmoczyły się podczas deszczu. Wiosną pogoda bywa jeszcze kapryśna. Jeśli tylko jest taka możliwość, weź ze sobą kalosze. Nie tylko ochronią stopy przed wodą i deszczem, ale też pozwolą maluchowi nieco popuścić wodze fantazji i poskakać po kałużach czy brodzić przy brzegu jeziora, gdy woda jeszcze całkiem zimna.

pierwsze buty

Naszykuj także wygodne buty dla siebie. Nie ważne czy będziecie zwiedzać czy tylko bawić się w chowanego w lesie, bez odpowiednich butów ani rusz. Postaw na obuwie na płaskiej podeszwie, z oddychająca cholewką. Takie buty nie tylko nie obetrą stóp, ale przede wszystkim zapewnią im komfort cieplny przez wiele godzin. Tej wiosny najmodniejsze będą oczywiście białe sneakersy damskie. Wybierz model, który będzie pasował do Twojej stylizacji, np. klasyczne Nike Air z niebieskimi wstawkami lub wsuwane buty Kangaroos Kq-Alert z ażurową cholewką.

Po drugie – kurtki przeciwdeszczowe

Kurtki przeciwdeszczowe to obok wygodnego obuwie najważniejsza rzecz, którą musisz zabrać ze sobą w wiosenną podróż. Ochronią Was przed deszczem i wiatrem, a przy tym są lekkie i możesz je spakować nawet do niedużego plecaka. Wybierając kurtki outdoorowe koniecznie zwróć uwagę na dwie rzeczy. Mianowicie na wewnętrzną membranę przeciwwietrzną oraz zewnętrzną odpychającą wodę powłokę. Tak wyposażona kurta jest w 100% wiatroszczelna i nawet jeśli w podróży zastanie Was porywisty wiatr, zatrzyma każdy jego podmuch. Kurtka z membraną nie będzie izolowała przed zimnem tak dobrze jak polar, ale z pewnością ochroni przed wyziębieniem organizmu. A jeśli wybierzesz modele, które „oddychają”, możesz być pewna, że ani dzieci, ani Ty nie spocicie się nad to i nie przegrzejecie. Słowem – nim znajdziecie schronienie nikt nie ucierpi.

Po trzecie – akcesoria, których nie może zabraknąć

Wygodne buty i okrycie wierzchnie są z pewnością na pierwszym miejscu Twojej podróżnej listy. Ale musisz jeszcze pamiętać o kilku innych drobiazgach, by Wasz wiosenny wypad za miasto był udany. Wśród akcesoriów, których nie może zabraknąć są butelki z filtrem wody. To ekologiczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie. Wrzuć je do plecaka, a kiedy woda się skończy, na stacji benzynowej czy w restauracji napełnisz je na nowo. Jeśli butelki z wodą, to również plastikowe pojemniki na przekąski. Zawsze wybieraj takie, które mają dobre uszczelki, wykonane są z plastiku bez BPA i przede wszystkim mają przegródki. W nich z łatwością ułożysz nawet 2 czy 3 posiłki dla każdego. W podróż z dzieckiem dobrze też zabrać rzeczy, które pozwolą przetrwać jazdę samochodem czy pociągiem bez grymaszenia. Koniecznie pamiętaj więc o zestawie ulubionych zabawek, przygotuj filmy lub audiobooki, a jeśli jedziecie pociągiem, możecie też pomyśleć o planszówkach, które umilą długą podróż. Do torebki wrzuć koniecznie chusteczki higieniczne, nawilżany papier toaletowy oraz płyn do dezynfekcji dłoni. To wszystko ułatwi Wam dbanie o higienę, gdy nie będziecie mieli dostępu do czystej wody. Udanej podróży!