Praca Rybaka: jak, gdzie, czym? Wystawa Multimedialna we Władysławowie

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wygląda codzienne życie ludzi, którzy dostarczają wam ryby? Na całe szczęście, możecie już zaspokoić swoją ciekawość! Odwiedzając dobrze znane Władysławowo, możemy trafić tu na jedną z ciekawszych wystaw na całym Pomorzu. Możecie mieć pewność, że problematyka pracy rybaka zostanie tu przedstawiona niezwykle ciekawy i interaktywny sposób! Sprawdźmy więc, jakie atrakcje czekają na was na miejscu w kilku akapitach, które przygotowaliśmy dla was poniżej! Zaczynamy!

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

interaktywna wystawa morska władysławowo atrakcje dla dzieci (3)

Odwiedzając tą unikalną wystawę, dowiecie się tak naprawdę tutaj wszystkiego co związane z tradycyjnym kaszubskim zawodem. O czym mowa? Rozpoczynając od zagadnień związanych z budową samego kutra i łodzi rybackich (szkutnictwo), które bez wątpienia są niezbędnymi narzędziami do pracy rybaków. Na miejscu, w gronie rodzinnym poznacie także zróżnicowane techniki połowów i rodzaje sieci stosowane podczas połowów. Zobaczymy tu także faktycznie, jak wygląda praca rybaka na morzu i zatoce, poznamy wszystkie etapy procesu rozładunku ryb, oraz wstępnego przetwarzania ich w porcie - tak, aby z czasem mogły one trafić na nasze stoły!.

wystawa praca rybaka władysławowo atrakcje opinie symulator statkuwystawa praca rybaka władysławowo atrakcje opinie symulator statku

To jednak nie wszystko! Na tej wystawie możecie również wcielić się w rolę szypra podczas kierowania kutrem rybackim na multimedialnym symulatorze. To świetna zabawa, a co najlepsze - pozwala nam to na lepsze wczucie się w to, jak trudną prace wykonują rybacy! Poznacie też modele kutrów i łodzi wykorzystywane na co dzień przez lokalnych rybaków.

Nie bójcie się - zwiedzanie wystawy dostarczy zarówno dzieciom, jak i dorosłym niezapomnianych wrażeń oraz w ciekawy sposób przedstawi jeden z najstarszych zawodów na stałe wpisanych w kulturę i tradycję regionu Kaszub Północnych. Koniecznie musicie poznać to, jak wyglądała i nieraz wygląda codzienność wielu rybaków! Według nas - obowiązkowy punkt wycieczki nad morze, a zwłaszcza w okolice Władysławowa.

interaktywna wystawa morska władysławowo atrakcje dla dzieci (1)

interaktywna wystawa morska władysławowo atrakcje dla dzieci (2)

wystawa praca rybaka władysławowo atrakcje opinie (3)

Ceny biletów Wystawa Multimedialna we Władysławowie:

WYSTAWA NIECZYNNA DO ODWOŁANIA Ceny biletów na wystawę multimedialną traktującą o pracy rybaka prezentują się następująco:
  • dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny,
  • bilet normalny - 6 pln,
  • bilet ulgowy - 4 pln

Lokalizacja Wystawa Multimedialna we Władysławowie:

Budynek Stowarzyszenia Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka, w którym znajduje się ta wystawa, znajduje się na ulicy Portowej 15 we Władysławowie. Znajduje się on w bliskim sąsiedztwie Urzędu Miejskiego w tym mieście. Najłatwiejszy dojazd na miejsce możliwy jest przy pomocy samochodu. Jeżeli jednak nie jest to możliwe, zalecamy przejazd koleją - należy wtedy wysiąść na stacji Władysławowo, a następnie kierować się ku terenom portowym (polecamy spacer ulicą generała Hallera). Po około 750 metrach trafimy na miejsce.
wystawa dla dzieci Władysławowo Centrum Merk opinie władysławowo wystawa dla dzieci UE

Koniecznie sprawdźcie także nasz artykuł: 

Atrakcje dla dzieci – Władysławowo i okolice

1 comment

Leave Comment