Port Aventura Salou Hiszpania

rodzinne atrakcje Hiszpania

Jeden z największych w Europie parków rozrywki przyciąga spektakularnymi urządzeniami i pięknym położeniem na hiszpańskim wybrzeżu Costa Dorada.

Port Aventura to po polsku Port Przygód, i trzeba przyznać, że nazwa oddaje w pełni charakter tego miejsca. Lokalizacja tuż nad Morzem Śródziemnym zapewnia wspaniałe malownicze widoki, a oglądanie ich z dużej wysokości, na którymś z roller coasterów, sprawia jeszcze większą przyjemność. Jest tu ponad setka atrakcji, w ciągu roku odwiedzanych przez miliony turystów. Z niewielkiej nadmorskiej miejscowości Salou, przy której leży park, jest tylko 10 km do Terragony i 90 km do Barcelony.

rodzinny park rozrywki PortAventura Hiszpania

Atrakcje Port Aventura Salou Hiszpania

Rozrywki w parku zostały pogrupowane tematycznie i podzielone na 6 stref:

Mediterrania (kraina Śródziemnomorska) – urocza wioska rybacka, w której można zarówno odpocząć, jak i przeżyć ogromne emocje. Takich dostarcza roller coaster Furius Baco. Odbywa się tu też największa parada w parku i pokazy sztucznych ogni. Można stąd w przyjemny sposób dostać się do innych krain, łodzią do Chin, a kolejką do Dzikiego Zachodu.

Chiny – dalekowschodnie imperium w pełnej krasie. Można tu pokręcić się na filiżankach, przejechać łagodnymi wagonikami Cobra Imperial, odwiedzić świątynie Angkor czy pobawić na bogato wyposażonym chińskim placu zabaw. Główną atrakcją są tu jednak dwa roller coastery – 76-metrowy, największy w Europie hyper coaster Shambala oraz osiągający prędkość 110 km/h Dragon Khan.

atrakcje roller coaster Port Aventura Salou

Dziki Zachód – odkryjcie amerykańskie prerie, stańcie oko w oko z Indianami i kowbojami! Prawdziwa przygoda czeka w Labiryncie Kowala, podczas spływu przez Wielki Kanion i Silver River, na drewnianym roller coasterze Stampila i łagodnym Tomahawku. Ciekawostką jest tu autodrom, w którym goście poruszają się na… bykach! Niejednemu rodzicowi zakręci się łza w oku na widok karuzeli z kucykami.

Meksyk – zabawa podszyta ciekawymi nawiązaniami do starożytnych cywilizacji prekolumbijskich. Warto odwiedzić tutaj nietuzinkowy salon luster Sekret Mayów z mnóstwem efektów specjalnych, przejechać się kolejką górską El Diablo przy starej kopalni, wziąć udział w rytuale Majów Serpiente Emplumada i odważyć się zjechać ze 100-metrowej wieży wolnego spadku Huragan Kondor. Maluchy mogą tu pojeździć na mechanicznych pancernikach i kucykach.

atrakcje dla dzieci Costa Dorada Hiszpania

Polinezja – to królestwo atrakcji wodnych, zarówno dla małych, jak i dużych. Doświadczycie wybuchu wulkanu podczas spływu Tutuki Splash i przeżyjecie sztorm pacyficzny na wielkiej łodzi Kontiki. Na szczęście są tu również łagodne łódki Canoe.

Ulica Sezamkowa – ukochane przez wszystkie dzieci postaci – Bert, Ernie, Ciasteczkowy Potwór czy Wielki Ptak czekają tu na najmłodszych i organizują różnego rodzaju pokazy i przedstawienia. Wszystkie atrakcje są tu dostosowane do maluchów. Można odwiedzić farmę Elmo i Magiczne Drzewo, polatać na samolotach Coco Piloto wynalezionych przez Grovera i pobawić się na placu zabaw z mnóstwem zjeżdżalni, huśtawek i domków.

W Port Aventura można zobaczyć też rożnego rodzaju show, pokazy kaskaderskie czy pokazy tańca. Obok działa też kompleks parku wodnego Port Aventura Caribe Aquatic Park, Circque du Soleil i pole go minigolfa.  

Godziny otwarcia Port Aventura Salou Hiszpania

Od końca marca do końca października park otwarty codziennie. W listopadzie i grudniu tylko w weekendy oraz wybrane dni związane ze świętami. Od końca czerwca, w lipcu, sierpniu i na początku września otwarty w godzinach 10.00-00.00, od połowy września i w październiku od 10.00 do 19.00 (w weekendy do 20.00 lub 23.00), w kwietniu od 10.00 do19.00, w maju i w pierwszej połowie czerwca od 10.00 do 19.00 (w weekendy do 20.00).

Sprawdź również:
20 najlepszych parków rozrywki