Plac zabaw Krasiejów-Jura Park

To co jest absolutnie kluczowe, gdy ruszamy po przygodę na plac zabaw, to oczywiście nie wybór "grabek" jaki ze sobą zabieramy pod pachę, tylko "gościnność" placu zabaw. Tak się jakoś utarło, że szukamy przestrzeni, oddechu, zaskoczenia i motyli w brzuchu.

plac zabaw Krasiejów Jura Park (1)

Oczywiście nie wspominamy tu o sprawie najważniejszej, czyli o bezpieczeństwie, która być musi na 100- tkę! Córcia Hania chciała dodać coś od siebie: 
"... znaleźliśmy fajny plac zabaw, na którym była baaaaardzo długa zjeżdżalnia. Mogłabym z niej zjeżdżać cały dzień, ale dorośli znowu psuli zabawę swoim '5 minut'. No i Mama kazała mi chować język jak zjeżdżam. To ja się pytam – czy to w ogóle wykonalne?! Przecież każdy wie, że jak się zjeżdża z takiej wysokości to wywalony język jest bardzo potrzebny. Powiedziałam Mamie, że to awykonalne przecież. Ale wtedy ona zrobiła tę swoją minę i zaczęła mnie całować. Eh, zawracanie głowy..."

atrakcje plac zabaw dla dzieci Krasiejów (5)

Tata dodaje coś bardziej szczegółowo: Jest taki plac zabaw w Krasiejowie, na którym koniecznie trzeba się pobawić! Najlepiej ubrać wygodne buty, bo placyk jest spory, o powierzchni ponad 3000 m kw. Największą atrakcją dla dzieci powyżej 3 roku życia jest tu z pewnością 12 – metrowa wieża, z której można zjechać rurami znajdującymi się na trzech kondygnacjach osiągając niezłą prędkość - próbowaliśmy i chyba słyszeli nas wszyscy w pobliskich wioskach, a co tam!

atrakcje plac zabaw dla dzieci Krasiejów (1)

Innym niezwykłym miejscem zabawy na tym placu zabaw jest huśtawka o wysokości 7 metrów stylizowana na ptasie gniazdo. Oj, można te gniazdo rozbujać po kole o średnicy 10 metrów - naprawdę cudnie się buja. Na placu znajduje się też szereg instalacji przypominających ściankę wspinaczkową czy pajęczą sieć.

atrakcje plac zabaw dla dzieci Krasiejów (3)
plac zabaw Krasiejów Jura Park (4)

A dla najmłodszych przygotowane są małe huśtawki, zjeżdżalnie i bujańce. I to co najważniejsze, wstęp na plac zabaw (szkoda, że tylko) dla turystów zwiedzających JuraPark w Krasiejowie jest za darmo.

plac zabaw Krasiejów Jura Park (6)
atrakcje plac zabaw dla dzieci Krasiejów (3)
atrakcje plac zabaw dla dzieci Krasiejów (2)

plac zabaw Krasiejów Jura Park (3)

A teraz coś od mamy: Fajny jest ten plac zabaw pełen dinozaurów, kolorów i stworzonych z pomysłem miejscówek również dla rodziców. Bo można tu odsapnąć na drewnianych ławach albo poszaleć na różnych atrakcjach razem z dziećmi. Jest też miejsce, gdzie można wymalować swoje myśli, a później zawiesić swój obraz dla "publiczności" placu zabaw. I tak naprawdę nie ma się tu czego doczepić, bo króluje tu zabawa przez duże Z!

plac zabaw Krasiejów Jura Park (7)

Plac Zabaw Krasiejów - Lokalizacja:
 

 

Sprawdź najlepsze place zabaw dla dzieci

Plac zabaw poleciała: Irka Krzymińska