Park Rozrywki Rabkoland otwiera nową strefę tematyczną!

Park Rozrywki Rabkoland nowa strefa tematyczna atrakcje dla rodzin z dziećmi rabka zdrój

Już w najbliższą sobotę, 2 lipca, w Parku Rozrywki Rabkoland zostanie otwarta szósta strefa tematyczna – Farma Cioci Maryni, a w niej najmłodsi znajdą cztery nowe atrakcje. Ponadto tego dnia park będzie świętował kolejne urodziny Owieczek Irenek. Z tej okazji zaplanowano premierę specjalnego, autorskiego albumu muzycznego Rabkolandu, który zostanie zaprezentowany podczas koncertu lokalnego duetu muzycznego. Nie zabraknie też wspólnych zabaw ze znanym magikiem-animatorem.

Park Rozrywki Rabkoland, zlokalizowany w Rabce-Zdrój, istnieje już od ponad 30 lat, mogą go zatem pamiętać ze swojego dzieciństwa obecni rodzice kilkulatków. Warto odbyć sentymentalną wycieczkę do tego miejsca ze swoją pociechą właśnie teraz, bo już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna odsłona metamorfozy Rabkolandu – otwarcie nowej, szóstej już strefy: Farmy CiociMaryni. Pierwszy etap przemiany parku zakończył się dokładnie trzy lata temu, kiedy Rabkoland zmienił się w park tematyczny, podzielony na pięć krain. To właśnie wtedy w parku zamieszkały OwieczkiIrenki i w związku z tym na najbliższą sobotę zaplanowano huczne świętowanie ich urodzin. Obchody uświetni koncert lokalnego duetu muzycznego “Bobassdladzieci” – tym razem wyjątkowy, bo zespół premierowo wykona autorskie utwory muzyczne dla dzieci, których bohaterami są przyjaciele znani z Rabkolandu, m.in. krokodylOskar,PanTrzmiel czy wspomniane owieczki. Dodatkową atrakcją będzie pokaz znanego najmłodszym animatora i magika – Pana Buźki – i możliwość współtworzenia z nim zabawnych nagrań. Jak na urodziny przystało, na gości czekać będzie również smakowity tort. Szczegółowy harmonogram imprezy dostępny jest tutaj.

Park Rozrywki Rabkoland nowa strefa tematyczna atrakcje dla rodzin z dziećmi rabka zdrój 4

– Trzy lata temu otworzyliśmy nasz park w zupełnie nowej odsłonie – poszczególne strefy i atrakcje zyskały tematyczne dekoracje, dzięki czemu zaprosiliśmy dzieci do “zanurzenia się” w związane z nimi opowieści. Jednak nie zwalniamy tempa. Farma Cioci Maryni, nasza szósta strefa, to miejsce stworzone z poszanowaniem natury, które zapewnia najlepszy odpoczynek dla odwiedzających. Wkomponowane w istniejący drzewostan drewniane atrakcje stanowią ekologiczną alternatywę dla mechanicznych urządzeń, gdyż zużywają mniej energii. Naszym założeniem było stworzenie wesołej oazy zaprojektowanej tak, aby sprzyjała wspólnej zabawie dzieci z rodzicami. Chcemy, aby rodziny wynosiły z naszego parku bezcenne, wspólne wspomnienia – mówi Piotr Wiecha, właściciel Parku Rozrywki Rabkoland.

Park Rozrywki Rabkoland nowa strefa tematyczna atrakcje dla rodzin z dziećmi rabka zdrój 3
W Farmie Cioci Maryni na najmłodszych czekać będą obecnie cztery atrakcje: Patataj, Wesoła Farma, Foto Punkt Traktor i Wieże Warzywne, jednak docelowo stanie się ona największą strefą parku. Wesoła Farma to atrakcja znana już wcześniej odwiedzającym, jednak teraz stanęła w nowym budynku w stylu góralskiej stodoły.
Park Rozrywki Rabkoland nowa strefa tematyczna atrakcje dla rodzin z dziećmi rabka zdrój 2

Dzieci, wraz z animatronicznymi zwierzętami gospodarskimi, mogą tutaj śpiewać znane piosenki. Wieże warzywne to przestronny plac zabaw, który został zaprojektowany z myślą o tym, by mogły z nich korzystać dzieci w różnym przedziale wiekowym. Chwytanie i wchodzenie na coraz wyższe wieże jest możliwe jedynie wtedy, gdy ciężar ciała jest utrzymany przez pozostałe kończyny dziecka, co zapewnia bezpieczeństwo i daje dużą ilość naprzemiennych pobudzeń półkul mózgowych. Dostępne tam rozmaite gry i zabawy stymulują motorykę małą, uczą logicznego myślenia oraz koncentracji. Ponadto wszystkie elementy, począwszy od układanek aż po dekoracje, spaja wspólna tematyka – warzywa, co ma na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Patataj zapewni przejażdżkę po sześćdziesięciometrowym torze w scenerii rodem z Dzikiego Zachodu, natomiast FotoPunktTraktor to idealne miejsce na zrobienie pamiątkowego zdjęcia z odwiedzin nowej strefy.

Jak widać, najbliższa sobota w Rabkolandzie będzie obfitować w atrakcje, jest to zatem warta rozważenia propozycja dla tych, którzy spędzają właśnie urlop w Małopolsce lub też po prostu planują wakacyjny weekend z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *