Park Ogrodzieniec Podzamcze

park rozrywki Ogrodzieniec

Przyjeżdżając do Podzamcza, mamy szansę odwiedzić aż 5 różnych krain o charakterze edukacyjno-rozrywkowym.

Kompleks parków tematycznych powstał niedaleko ruin słynnego Zamku Ogrodzieniec i dlatego duża część jego atrakcji nawiązuje do tej średniowiecznej warowni i jej czasów. W każdym z parków znajdziemy rozwijające rozrywki, które dostarczają maluchom dużo radości, ale mogą też zainteresować je historią czy naukami ścisłymi. To świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla ich rodziców.

atrakcje dla dzieci Podzamcze

Atrakcje Park Ogrodzieniec

Każda z 5 różnych krain tematycznych proponuje innego rodzaju atrakcje:

Park Miniatur – cały Szlak Orlich Gniazd odtworzony w skali 1:25. Zobaczymy tu wszystkie najpiękniejsze zamki Jury Krakowsko-Częstochowskiej w jednym miejscu. Jest Zamek na Pieskowej Skale, Zamek Bobolice, a nawet słynny Wawel. Ciekawostką jest fakt, że możemy porównać miniaturę Zamku Ogrodzieniec z oryginałem, który znajduje się tuż obok parku. Są tu także naturalnej wielkości repliki średniowiecznych machin oblężniczych, jak katapulta, balista czy trebusz.

Dom Legend i Strachów – świat legend i baśni związanych z Jurą Krakowsko-Częstochowską. Można tu spotkać m.in. białą damę czy wielkiego czarnego psa – postaci na co dzień straszące w okolicznych zamkach.

Park Doświadczeń Fizycznych – 35 urządzeń prezentujących podstawowe prawa fizyki. Dzięki nim nauka stanie się wspaniałą przygodą. Można poczuć się jak pilot w Symulatorze Lotów, zagrać na ogromnych Dzwonach Rurowych i Kamiennych Cymbałach, a także zobaczyć niezwykłą paletę barw w Kalejdoskopie Gigancie.

Park Rozrywki – mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Są tu karuzele, huśtawki i zjeżdżalnie, Duży Zamek Rycerski i zamki dmuchane. Całość utrzymana w stylu średniowiecznym, dzięki czemu maluchy poczują się jak rycerze i księżniczki.

Tor Saneczkowy River Splash – długie, szybkie i bezpieczne zjazdy z całą masą zakrętów i serpentyn. Na pewno przypadną do gustu maluchom, ale i ich rodzice powinni dać się porwać emocjom i poczuć trochę adrenaliny.

park rozrywki Podzamcze

Ceny biletów Park Ogrodzieniec Podzamcze