Ostrzyce – atrakcje dla dzieci

Zaledwie pięćdziesiąt kilometrów od Trójmiasta na terenie malowniczych i owianych legendą o Stolëmach Kaszub -położone są Ostrzyce, a tam „Centrum Rekreacji u Stolëma”. Jakie atrakcje czekają tutaj na dzieci i rodziny?

Atrakcje dla dzieci w Ostrzycach

Stolëm – Park Linowy Na Kaszubach

Na terenie Centrum Rekreacji u Stolëma znajduje się uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych – park linowy Stolëm. Warto dodać, że jest to najwyższy park linowy na Kaszubach! Cieszy się on dużą popularnością wśród rodzin odwiedzających to miejsce i oferuje aż trzy różne tory.

Pierwszy tor – wysoki – z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom ekstremalnych wrażeń. Jest długi na trzysta metrów i znajdziemy na nim dwadzieścia przeszkód oraz tyrolkę. Drugi tor to tak zwana tyrolka do punktu widokowego. Na trasie o długości trzystu metrów znajdziemy sześć przeszkód i trzy tyrolki. Ostatnim torem, jest to przeznaczony dla najmłodszych i osób początkujących. Znajdziemy tutaj dziesięć przeszkód na 150-metrowej trasie.

Wśród przeszkód rozmieszczonych na torach znajdziemy: wózek zjazdowy, most tybetański, pal Azji, kolejki tyrolskie, siatki poziome i pionowe, wiszące w powietrzu schody i deski, ścieżkę nad kanionem czy drabinkę oponową.

W dbałości o bezpieczeństwo podczas korzystania w parku linowego Stolëm musimy spełnić odpowiednie warunki: aby skorzystać z trasy zjazdowej i wysokiej dzieci muszą mieć minimum 12 lat i 140 cm wzrostu, zaś przy najłatwiejszej trasie jest to ukończone 6 lat i minimum 110 cm wzrostu dziecka.

Kaszuby atrakcje dla dzieci park linowy Ostrzyce opinie

Mini Golf

Chociaż sam golf kojarzy nam się głównie z nudną grą dla starszych panów z grubym portfelem – mini golf to świetna atrakcja i gwarantowana zabawa dla całej rodziny. Na terenie Centrum Rekreacji u Stolëma znajdziemy aż osiemnaście dołków rozpieszczonych na polu do mini golf. To nie tylko świetna forma aktywnego spędzenia czasu z dziećmi, ale i nauka czegoś zupełnie nowego. Kto wie, może któryś maluch złapie smykałkę i w przyszłości zostanie słynnym golfistą? Dodatkowo, nieopodal pola do minigolf znajduje się wyznaczony tor, na którym można odpłatnie pojeździć quadem.

Kaszuby rodzinne atrakcje gdzie z dzieckiem na kaszuby opinie

Rejsy Statkiem „Stolëm” 

Atrakcją, na którą również warto zwrócić uwagę są rejsy statkiemStolëm” po jeziorze Ostrzyckim. Rejsy odbywają się zaadaptowaną łodzią ratunkową, która spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa morskiego. Dzięki temu, że w łodzi zamontowany został silnik elektryczny o mocy 7,5 kW – jego praca jest bardzo cicha i co ważne spełnia wymagane kryteria ekologiczne.

Rejsy statkiem „Stolëm” odbywają się cztery razy dziennie i naprawdę wybrać się w taką podróż, ponieważ jest to zupełne inne doświadczenie niżeli rejs po falującym morzu. Jest to również możliwość zobaczenia przepięknych Kaszub z zupełnie innej perspektywy, a dzieci z całą pewnością ucieszą się na samą myśl o rejsie łodzią!

Sprawdź koniecznie inne:
Atrakcje dla dzieci na Kaszubach

Kaszuby rodzinne atrakcje u stolema atrakcje dla dzieci opinie

Cennik i godziny otwarcia

Park Linowy

Maj i czerwiec: soboty i niedziele, w godzinach 11:00 – 18:00.
Lipiec i sierpień: codziennie, w godzinach 11:00 – 18:00.
Wrzesień: soboty i niedziele, w godzinach 11:00 – 18:00.

Bilet na trasę wysoką: 30 zł za osobę
Bilet na trasę tyrolkową: 25 zł za osobę
Bilet na trasę dla dzieci: 20 zł za dziecko

Mini Golf

Maj i czerwiec: soboty i niedziele, w godzinach: 11:00 – 18:00.
Lipiec i sierpień: codziennie, w godzinach 11:00 – 18:00.
Wrzesień: wyłącznie dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób.

Bilet dla osoby dorosłej: 12 zł za osobę.
Bilet dla dziecka do lat 12: 10 zł za osobę.

Rejs statkiem

Lipiec i sierpień: od czwartku do poniedziałku zgodnie z rozkładem rejsów.
Wrzesień: soboty i niedziele zgodnie z rozkładem rejsów.

Bilet normalny: 14 zł za osobę.
Bilet ulgowy: 10 zł za osobę.

Rozkład rejsów:
Stolëmek – Camping: 12:00, 13:30, 15:30 i 17:00.
Ostrzyce – Molo: 12:20, 13:50, 15:50 i 17:20.
Wieżyca – Kolano: 13:00, 14:30, 16:30 i 18:00*.
*rejs jedynie do Stolëmka.

Quady

Maj i czerwiec: soboty i niedziele, w godzinach: 11:00 – 18:00.
Lipiec i sierpień: codziennie, w godzinach 11:00 – 18:00.

10 minut – 20 zł od osoby

 

Lokalizacja: