Ostatni dzwonek – przygotuj się na bezpieczne wakacje z rodziną!

Ostatni tydzień roku szkolnego! Ciężko skupić się na pracy i nauce, gdy na horyzoncie widać już wyczekane letnie wakacje! Piękna pogoda na wybrzeżu, zimne lody i masa rodzinnych atrakcji. Czy w tym scenariuszu może pójść coś nie tak? Niestety nawet podczas wakacji spotkać Was mogą nieprzyjemne sytuacje i niespodziewane wypadki…

Wyobraźcie sobie, że wyjeżdżacie Waszą czteroosobową rodziną na wymarzone wakacje All Inclusive w Egipcie. Najmłodsi uwielbiają zjeżdżalnie wodne, dlatego Wasz wybór padł na rodzinny hotel z Aquaparkiem. Dzieciaki szaleją w basenach, a rodzicom dni mijają leniwie na łapaniu promieni słońca i popijaniu zimnych napojów z parasolką.

Widzicie tutaj kilka zagrożeń – dzieci mogą się nabawić zapalenia ucha po kąpieli w basenie lub dostać udaru słonecznego podczas czekania w kolejce do zjazdu ze zjeżdżalni na pełnym słońcu. Jesteście niesamowicie ostrożni, a te zagrożenia omijają wasze maluchy. Jednak basenowa posadzka ocieka wodą…

A co, jeżeli to właśnie mama, wstając z leżaka, poślizgnie się i upadnie na kafelkową posadzkę? Okropny ból w kostce, przewóz do placówki medycznej, niezbędna operacja i 4 dni pobytu w egipskim szpitalu… A co z powrotem do domu? Ze względu na uruchomienie nogi opiekunka rodziny będzie musiała dotrzeć na lotnisko specjalnym transportem medycznym, konieczne będzie też zorganizowanie dodatkowego miejsca w samolocie do Polski.

Wyobraźcie sobie, że wszystko to będziecie musieli organizować sami… w nieznanym kraju i zupełnie obcym języku. Nie wspominając już o wydatkach - w opisanej powyżej sytuacji koszt transportu medycznego, operacji i hospitalizacji w Egipcie, a następnie organizacji bezpiecznego powrotu do domu to ponad 40 000 PLN! Właśnie dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym przed wyjazdem. Zakup odpowiedniej polisy nie uchroni Waszej rodziny od niespodziewanej sytuacji, jednak pomoże uniknąć zmartwień związanych z poszukiwaniem pomocy i dodatkowymi wydatkami. Tym zajmie się już ERGO Ubezpieczenia Podróży.

lato 2023 ubezpieczenia dla rodzin z dziećmi wakacje 1

W ramach każdego ubezpieczenia możecie liczyć na pomoc Centrum Alarmowego, które jest dostępne w języku polskim 24 na dobę, 7 dni w tygodniu, na całym świecie. Wystarczy telefon lub mail, a resztą zajmie się już ubezpieczyciel. Jednak na stronach internetowych zawsze możemy znaleźć różne pakiety oraz rozszerzenia ochrony. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia podróży na rodzinny wyjazd?

Pierwszym krokiem zawsze powinno być sprawdzenie sumy ubezpieczenia – to właśnie do tej kwoty ubezpieczyciel pokryje koszty w przypadku niespodziewanej sytuacji. Zastanówcie się, czy nie warto wybrać droższego pakietu i na rodzinne wakacje wyruszyć z całkowicie spokojną głową. Wyższe ubezpieczenia to nie tylko wyższe sumy, ale i również rozszerzony lub pełny zakres pomocy Assistance. Oznacza to, że prócz podstawowych usług (np. organizacji pomocy medycznej i transportu), będziecie mogli liczyć na szerszy zakres pomocy (np. pomoc prawna i finansowa, dostarczenie leków czy organizacja opieki nad dziećmi podczas pobytu rodzica w szpitalu).

Szczególnie podróżując z najmłodszymi, warto wybrać ubezpieczyciela, który może zapewnić wizyty hotelowe. Nie każda sytuacja wymaga transportu i konsultacji w placówce medycznej. W przypadku najczęstszych wakacyjnych chorób (np. zapalenie ucha po kąpieli w basenie czy problemy z brzuszkiem u dziecka) „domowa” wizyta lekarska może okazać się zupełnie wystarczająca. ERGO Ubezpieczenia Podróży współpracuje z placówkami medycznymi na całym świecie. Szczególnie przebywając w popularnych destynacjach turystycznych można liczyć na wizytę do pokoju hotelowego.

Co jeszcze? Jeśli planujecie wyjazd All Inclusive – koniecznie sprawdźcie w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czy polisa obejmuje zdarzenia pod wpływem alkoholu. Myślicie o dodatkowych sportowych rozrywkach – nawet popularne aktywności mogą należeć do katalogu sportów wysokiego ryzyka (np. jazda na wielbłądzie, nurkowanie czy quady). Zabieracie na wyjazd komputer i drogą lustrzankę – zadbajcie o ubezpieczenie zawartości Waszej walizki. Na szczęście w ERGO Ubezpieczenia Podróży ubezpieczenie bagażu oraz jego opóźnienia (>5h) znajdziecie w każdej polisie turystycznej.

Planując rodzinne wakacje, nie można przewidzieć wszystkiego. W razie choroby lub wypadku ubezpieczenie uchroni Was nie tylko od tysięcznych wydatków na leczenie za granicą, ale przede wszystkim niepotrzebnego stresu. Składka polisy stanowić będzie niewielki ułamek w masie wakacyjnych wydatków. Wyjeżdżacie Waszą czteroosobową rodziną na 8-dniowy wypoczynek w Egipcie? Za polisę i święty spokój dla całej rodziny zapłacicie 120 złotych. My myślimy, że warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *