Manufaktura Łódź: atrakcje dla dzieci w Experymentarium

Experymentarium Łódź atrakcje dla dzieci

Jeśli uważacie, że zdobywana w szkole wiedza nie ma żadnego przełożenia na codzienne życie, to odwiedźcie łódzkie Experymentarium. Przekonacie się, że nauka to nie tylko wzory i abstrakcyjne teorie.

Łódzkie centrum nauki Experymentarium mieści się w największym w Polsce obiekcie handlowo-rozrywkowym, słynnej Manufakturze. Dzięki temu dojazd do niego jest łatwy, a planując wizytę, można także korzystać z wielu znajdujących się w pobliżu atrakcji. Nazwa Experymentarium podkreśla, że najważniejsze są w nim doświadczenia pobudzające kreatywność. W ten sposób nauka staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem.

Centrum nauki Łódź

Interaktywna wystawa dla dzieci Experymentarium

Główna wystawa składa się z różnorakich urządzeń i stanowisk interaktywnych, które ilustrują m.in. prawa fizyki, zjawiska magnetyczne czy pomagają zrozumieć zasady logiki. Epokowe odkrycia wielkich naukowców przestaną być tajemnicą także dla dzieci. Tutaj poznają one nowe zagadnienia w miłej atmosferze. Już same nazwy stanowisk zapowiadają dobrą zabawę – „Lewitująca piłka”, „Głowa na tacy”, „Słup zagrożenia” czy „Nurek Kartezjusza”. Można tu znaleźć odpowiedź na każde pytanie, ciekawość na pewno zostanie zaspokojona. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest kosmiczny Vortex Tunel. W jego śroku nasze zmysły szaleją, oszukiwane przez efekty świetlne i dźwiękowe. Wszystko obraca się w zawrotnym tempie, mieniąc się fluorescencyjnymi barwami. Poczujemy się, jakbyśmy znaleźli się w środku czarnej dziury. Iluzja, której doświadczamy jest tak rzeczywista, że trudno zachować równowagę. Experymentarium organizuje też lekcje tematyczne dla szkół, gry i zabawy, zajęcia w ramach Akademii Profesora Einsteina oraz urodziny.

Centrum nauki Manufaktura Łódź

Ceny biletów Experymentarium Manufaktura Łódź

ulgowy – 14 zł
normalny – 17 zł
rodzinny (3 os.) – 40 zł
rodzinny (4 os.) – 52 zł