Ośrodek Narciarski Kurza Góra Kurzętnik

narty Mazury oinie atrakcje dla dzieci

Największy ośrodek narciarski w północnej Polsce – Kurza Góra – oferuje swoim gościom ciekawe trasy, doskonałą infrastrukturę i dodatkowe atrakcje.

Położona w Kurzętniku niedaleko Nowego Miasta Lubawskiego Kurza Góra jest stacją narciarską z prawdziwego zdarzenia. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą tu wszystko, co potrzebne do świetnej zabawy, a otoczenie mazurskiej przyrody sprawi, że zjazdy będą niezapomniane. Tym, co wyróżnia Kurzą Górę spośród innych ośrodków, jest specjalna technologia naśnieżania wprowadzona przez Geira Olsena (odpowiedzialnego m.in. za przygotowanie stoków podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi). Dzięki niezwykle nowoczesnemu urządzeniu na Kurzej Górze można produkować śnieg nawet w temperaturze + 30 °C. Wytwarzając 200 m3 najwyższej jakości białego puchu na dobę, to największa fabryka w Europie!

Kurza Góra stacja narciarska opinie atrakcje

Kurza Góra: Na narty i snowtubbing

Na Kurzej Górze działają 2 oświetlone trasy zjazdowe z wyciągami orczykowymi. Pierwsza z nich ma długość 770 m i różnicę wzniesień 64 m (najdłuższa trasa w północnej Polsce), druga długość 550 m i różnicę wzniesień 62 m. Jest też łagodna trasa dla dzieci (różnica poziomów 3,5 m), tzw. „ośla łączka” o długości 60 m wraz z wyciągiem taśmowym. Poza tym wiele rozrywki dostarcza Zimowy Park Rozrywki z torem do snowtubingu.

Na terenie kompleksu funkcjonuje też szkółka narciarska prowadząca zajęcia indywidualne i grupowe dla uczestników w różnym wieku, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego. Nie lada atrakcją jest także 800-metrowe zadaszone lodowisko z wypożyczalnią łyżew. W skład kompleksu wchodzą również punkty gastronomiczne i duży parking. atrakcje dla dzieci Kurza Góra narty Kurzętnik

W 2017 roku sezon na Kurzej Górze zaczyna się 16 grudnia!

Ośrodek Narciarski Kurza Góra

ul. Kurza 1,

13-306 Kurzętnik http://kurzagora.pl/

Mieliście już okazję szusować po stokach Kurzej Góry? Jak było? Liczymy na Wasze opinie!

1 comment

Leave Comment