Opieka medyczna po wypadku komunikacyjnym

Każdy kierowca oraz pasażer narażony jest na udział w wypadkach drogowych. Takie sytuacje trudno przewidzieć, dlatego warto być odpowiednio zabezpieczonym. Pomaga w tym m.in. dodatkowe ubezpieczenie zapewniające opiekę medyczną po wypadku komunikacyjnym.


Opiekę medyczną po wypadku komunikacyjnym oferuje kilku ubezpieczycieli, m.in. AXA Assistance. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom osób podróżujących samochodami, które chcą finansowo zabezpieczyć się przed skutkami mniej lub bardziej poważnych wypadków drogowych.

Opieka medyczna w ramach ubezpieczenia a NNW

Opieka medyczna w ramach dodatkowego ubezpieczenia bardzo często mylona jest z ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wynika to głównie z niewiedzy, ponieważ oba produkty – choć mają kilka cech wspólnych – znacząco się różnią. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, by wykupić oba warianty – zarówno ubezpieczenie na opiekę medyczną oraz polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki temu kierowca oraz pasażerowie otrzymają maksymalną ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie NNW) to polisa obejmująca kierowców oraz pasażerów. Istotą jest wypłata świadczenia w razie, gdy dojdzie do wypadku drogowego (bez względu na to, kto jest sprawcą). Wysokość świadczenia odpowiada procentowemu uszczerbku na zdrowiu. Uzyskane w ramach odszkodowania pieniądze można przeznaczyć na leczenie czy rehabilitację.


Nieco inaczej działa opieka medyczna w ramach dodatkowego ubezpieczenia. Tutaj osoba poszkodowana otrzymuje pomoc specjalistów, a nie środki finansowe. Ubezpieczyciel umawia na konsultacje z najlepszymi lekarzami, kieruje na zaawansowane badania czy rehabilitację. A wszystko po to, by umożliwić poszkodowanemu powrót do pełnej sprawności. Za wszystkie wizyty, badania czy zabiegi rehabilitacyjne płaci ubezpieczyciel. Warto mieć świadomość, że taka polisa przypisana jest do samochodu (a nie do konkretnych osób) – zapewniając tym samym ochronę osobom w nim przebywającym podczas zdarzenia. Obejmuje więc zarówno kierowcę oraz maksymalnie 4 pasażerów.

Opieka medyczna w ramach ubezpieczenia – czy warto?

Opieka medyczna po wypadku komunikacyjnym to dodatkowe ubezpieczenie, co pociąga za sobą kolejne koszty. Warto jednak mieć świadomość, że taka polisa może zmniejszyć finansowe skutki wypadku drogowego, dając dostęp do profesjonalnego leczenia.

Na opiekę medyczną po wypadku warto się zdecydować, ponieważ:

- nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z wizytami lekarskimi oraz specjalistycznymi badaniami,

na konsultacje medyczne umawia cię centrum pomocy działający w ramach firmy ubezpieczeniowej,

- możesz zyskać dostęp do drogich badań specjalistycznych (np. rezonansu, tomografii, rehabilitacji), dzięki którym leczenie przynosi większe efekty.

Profesjonalna opieka medyczna w ramach dodatkowego ubezpieczenia to także niskie koszty – w zależności od firmy ubezpieczeniowej możesz zapłacić niewiele ponad 40 zł rocznie. Warto więc zdecydować się na takie rozwiązanie, by zapewnić sobie maksymalny komfort psychiczny podczas podróży.