Maj w EduPark Gdańsk

Maj w EduPark w Gdańsku przedstawia się wyjątkowo atrakcyjnie. Zobacz jakie warsztaty i zajęcia przygotowano dla całych rodzin:

Warsztaty Rodzinne EduPark

MOBILNA PRACOWNIA MISTRZÓW KODOWANIA – bezpłatne warsztaty rodzinne
To już ostatnia szansa żeby skorzystać z darmowych warsztatów rodzinnych (pary dziecko 7-12 lat + opiekun) z programowania w języku wizualnym Scratch.
W związku z realizowanym od września 2013 r. w polskich szkołach programem "Mistrzowie kodowania" powstał pomysł uruchomienia w Gdańsku Mobilnej Pracowni Mistrzów Kodowania. Warsztaty odbywają w trzech różnych lokalizacjach: w EduParku – Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży, Szkole Podstawowej nr 42 oraz w Instytucie Kultury Miejskiej. Sprzęt na warsztaty udostępnia firma Samsung Electronics Polska.

09.05.2014
piątek
godz. 17.00
10.05.2014
sobota
godz. 12.00

Jeden warsztat trwa 90min (dwie lekcje szkolne). Zajęcia przeznaczone są dla rodzica z dzieckiem od 7 do 12 roku życia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona obowiązują zapisy. Zapisy wyłącznie pod adresem email: krystyna.kolendo@gmail.com

Spotkania z Naukowcami EduParkSPOTKANIA Z NAUKOWCAMI W EDUPARKU – 10.05.2014. (SOBOTA) Gdańszczanin Fahrenheit
Wraz z nadejściem –  miejmy nadzieję – majowych upałów, zapraszamy na rozgrzewające spotkanie z Danielem Gabrielem Fahrenheitem. Dowiemy się dlaczego wizerunek tego wielkiego uczonego owiany jest tajemnicą oraz co łączy Go z Gdańskiem. Odpowiemy na pytanie dlaczego katar i gorączka żony Fahrenheita mogły mieć wpływ na skalę temperatur i co sam naukowiec ma wspólnego z budową oka. Podczas eksperymentów pokażemy Wam jak podgrzać atmosferę gorrrącą pianą i ochłodzić nadmiar wrażeń bulgoczącą reakcją z dwutlenkiem węgla.
Dla osób indywidualnych sobota 10.05.2014r. godz. 11.00 i 13.00 wstęp w ramach biletu na wystawę interaktywną EduParku. Ilość miejsc ograniczona.

WARSZTATY RODZINNE 17.05.2014r. (SOBOTA) EDUMINI CHEMIK  
W sobotę 17 maja zapraszamy na rodzinne eksperymentowanie. Na warsztat weźmiemy EduMini Chemika, czyli Państwa pociechy będą miały okazję wkroczyć w świat chemii. Będzie trochę zamieszania ponieważ wykonamy mieszaniny jednorodne i niejednorodne. Nie zabraknie reakcji chemicznych, również tych wybuchowych. Zrobimy ulubiony przez wszystkie dzieci wulkan oraz spróbujemy uwięzić pewien gaz w baloniku. Zapraszamy!

SOBOTA 17.05.2014r. EduMini CHEMIK – 10.30 i 12.00

Zajęcia dostosowywane są do wieku odbiorców (przeznaczone dla dzieci od 4 do 8 lat).

Koszt 60min warsztatów to 10zł od dziecka i 5zł od opiekuna (w cenę wliczony jest wstęp na wystawę interaktywną EduParku). 

PASJE DZIECIĘCE W EDUPARKU – 24.05.2014r. (SOBOTA)

Na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z Pasjami Dziecięcymi, zapraszamy w sobotę 24 maja na godzinę 11 – jaką wartość ma zbieranie monet, czy lód może być gorący i jak zrobić ciekłe ciało stałe oraz czyją pasją jest karate?
Jako pierwszy swoją pasję „Monety” przedstawi Aleksander Szlęzak – być może dowiemy się czy monety są zawsze okrągłe, co to jest awers i rewers oraz czy kolekcjonowanie monet to droga pasja. Następnie Julia Kamysz przeprowadzi eksperymenty: sprawdzi czy lód może być gorący oraz stworzy bardzo ciekawą substancję o zmiennych właściwościach fizycznych – czyli po prostu Glutek. Po eksperymentach związanych z fizyką będzie czas na aktywność fizyczną. „OSU! HAIME! GOTOWI! Kyokushin karate nasza wspólna pasja” to prezentacja Kacpra Gulczyńskiego i Oliwiera Gawendy. Chłopcy opowiedzą jakie zasady obowiązują, ile pasów i jakie ich kolory można zdobyć w tej dyscyplinie. 

SOBOTA 24 MAJA 2014 ROKU GODZ.11.00
1. „Monety"- Szlęzak Aleksander, VI kl.
2. Eksperymenty – Gorący lód, Glutek
3. „OSU! HAIME! GOTOWI! Kyokushin karate nasza wspólna pasja”-Kacper Gulczyński, Oliwier Gawenda, III kl.

Wykłady i wstęp do EduParku na Pasje Dziecięce jest bezpłatny dla osób, które dokonały wcześniejszej rezerwacji!