HYPERION i Western Camp – Nowości w Energylandii

Energylandia - zdecydowanie najnowocześniejszy park rozrywki w naszej części Europy, od 14 lipca 2018 jeszcze mocniej zajaśniała na tle innych parków. Wszystko za sprawą nowego, najwyższego i najszybszego Mega Coastera w Europie - HYPERION.

Kategoria Mega Coaster lub inaczej Hyper Coaster zawiera konstrukcje mieszczące się w wysokości pomiędzy 61 a 91 m. Budowa Mega Coastera Hyperion rozpoczęła się w październiku 2017 roku, a  jego premiera odbyła się 14 lipca 2018.

W budowę zaangażowanych było kilkaset osób pracujących 6 dni w tygodniu w systemie dwuzmianowym. To zespół wyspecjalizowanych budowlańców, inżynierów, a także konstruktorów ze szwajcarskiej firmy Intamin, budującej najwyższe konstrukcje roller coasterów na świecie, natomiast  sama konstrukcja powstawała w kilku europejskich fabrykach m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Chorwacji i Słowacji.

najwyższy rollercoaster w Europie Polsce Hyperion (3)

Doznania z jazdy Mega Coasterem Hyperion sa równie imponujące co jego parametry Spadek przy pierwszym zjeździe to 80 metrów przy 85 stopniowym nachyleniu toru, kończy się on wjazdem do ogromnego tunelu. Sama wysokość konstrukcji to 77 metry, a roller coaster rozpędza się do 142 km/h po torze o długości 1450 metrów. Dodatkowo na amatorów mocnych wrażeń czekają efekty wodne, liczne zwroty oraz maksymalna szybkość przy zakrętach i pikowaniu w dół. Nie zabraknie także fascynujących dodatnich i ujemnych przeciążeń oraz gigantycznej prędkość przy wyjazdach na wzniesienia. Dla lubiących szybować w chmurach producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne, obrotowe nachylenie toru i podwójne zakręty. Do dyspozycji Gości, dostępne są 2  wagony po 28 miejsc tak by maksymalnie zwiększyć przepustowość atrakcji.

Zobaczcie video z HYPERIONA: Wchodząc na stację HYPERIONA Goście Energylandii będą mogli zobaczyć rozbudowaną tematyzację stacji, której wnętrza zaprojektowano tak by przypominała opuszczoną stacje kosmiczną . Poprzez dodatkowe rozwiązania takie jak animacje i ekranami multimedialnymi, rozlokowane na kilku poziomach i przestrzeniach możemy poczuć się niczym uczestnicy kosmicznej wyprawy:
„Ekipa kosmonautów wyrusza w misję badawczą do odległego księżyca Saturna- Hyperion. Gdzieś w odległym kosmosie statek „Hyperion_1" napotyka na czarną dziurę i nieoczekiwanie zostaje wciągnięty w tunel czasoprzestrzenny. Załoga po przebyciu podróży w czasie odkrywa zupełnie inny wszechświat i nową, bliźniaczą do Ziemi planetę o nazwie Hyper Novi...”
Ciekawi co będzie dalej? Usiądźcie i dajcie się zabrać w kosmiczną podróż. najwyższy rollercoaster w Europie Polsce Hyperion (3)

Nowość: WESTERN CAMP

noclegi Energylandia western camp opiniePołożonym najbliżej od Energylandii noclegiem jest ośrodek WESTERN CAMP, oferujący swoim gościom noclegi w iście westernowym stylu. Resort proponuje swoim gościom do wyboru idiańskie tipi, kowbojskie wozy lub domki.

Łączne 600 klimatyzowanych miejsc noclegowych gdzie ceny zaczynają się już od 100 zł za osobę! To miejsce stanowi kolejną atrakcje dla Ciebie i Twoich pociech. Nocleg w Western Camp można kupić w pakiecie razem z biletami do Energylandii.

western camp opinie wioska indiańska noclegi energylandia