Efteling Park Kaatsheuvel-największy park rozrywki w Holandii

Efteling Park Kaatsheuvel park rozrywki opinie

Niezwykła baśniowa kraina Efteling w Holandii otoczona jest piękną przyrodą i pozwala dzieciom i ich rodzicom przenieść się w inny świat.

Efteling to miejsce, w którym bajki stają się rzeczywistością, a ich bohaterowie zabawiają dzieci i opowiadają im ciekawe historie. Całe otoczenie i wystrój wywołują wrażenie niesamowitości. To największy park rozrywki w Holandii, działający już od 1952 roku. Goście mogą tu rodzinnie spędzać czas, a widoczna na każdym kroku troska o przyrodę i kulturowe dziedzictwo, a także edukacyny wymiar prezentowanych bajek sprawia, że w park dzieci mogą się też wiele nauczyć.

rodzinne atrakcje Holandia Kaatsheuvel

Atrakcje Efteling Park Kaatsheuvel Holandia

W Bajkowym Lesie na terenie parku można spotkać trolle, duchy, elfy, smoki, wróżki, a także Kopciuszka, królewnę Śnieżką i krasnoludki, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Pinokio, Małą Syrenkę czy Śpiącą Królewnę – w sumie jest tu 28 bajkowych stanowisk z niesamowitą scenerią. Ważne miejsce w lesie zajmuje Zaczarowane Drzewo, które bardzo lubi opowiadać bajki. Także i inne atrakcje nawiązują do baśniowego świata – roller coaster Vogel Rok to ilustracja losów Sindbada Żeglarza, podróż łodzią Fata Morgana inspirowana jest Baśniami z tysiąca i jednej nocy, a mrożący krew w żyłach water coaster Latający Holender przypomina legendę o słynnym statku-widmie. Duże wrażenie robią kolejki górskie – stalowy Pyton i drewniany Joris en de Draak (czyli Jerzy i Smok) i  oraz rafting o nazwie Pirania.

atrakcje dla dzieci Efteling Holandia

Trzeba też wspomnieć o dive coasterze Baron 1898, na którym spada się z wysokości 37,5 m przy prędkości 90 km/h prosto do mrocznej kopalni. Warto też wybrać się na przejażdżkę bobslejami, gondolami, czy koleją parową i zobaczyć panoramę parku z unoszącej się wieży widokowej Pagoda. Młodszym dzieciom na pewno bardzo spodoba się klasyczna karuzela napędzana parą, plac zabaw i parkowe muzeum.

park rozrywki Efteling Kaatsheuvel opinie

W Efteling można zobaczyć spektakularne inscenizacje bajek z przygotowaną z rozmachem scenografią, kostiumami i efektami specjalnymi. Odbywają się tu też parady bajkowych postaci, z którymi można zrobić sobie zdjęcie i największy w Europie pokaz z użyciem wody, światła i dźwięku – Aquanura. Przy parku działa też hotel oraz otoczony lasami i jeziorami kompleks wypoczynkowy z drewnianymi domkami, pokojami tematycznymi i domkami na palach. Poza tym jest tu pole do minigolfa, teatr i centrum konferencyjne.

Godziny otwarcia Efteling Park Kaatsheuvel Holandia

Otwarte przez cały rok. W lipcu i sierpniu – 10.00-20.00 (soboty 10.00-0.00), od marca do czerwca, we wrześniu i październiku – 10.00-18.00, od listopada do marca – 11.00-18.00