Gdzie najlepsze plaże w Dubaju? – przewodnik

plaże Dubaj atrakcje opinie wczasy z dzieckiem

Dubaj słynie z drapaczy chmur i nowoczesnych technologii, ale równie wielką atrakcję stanowią jego plaże. Poznajcie najpiękniejsze z nich!

Rozciągające się nad Zatoką Perską plaże Dubaju oferują wspaniałe widoki (zarówno industrialne, jak i przyrodnicze), krystalicznie czystą wodę, mnóstwo rozrywek i okazji do aktywnego wypoczynku. Tutejsze Wyspy Palmowe wyglądają wręcz zjawiskowo, a różnorodność sklepów, klubów i restauracji przyprawia o zawrót głowy. Dodajmy do tego doskonałe warunki do uprawiania sportu oraz atrakcje dla dzieci, a będziemy mieć pewność, że plaże Dubaju są świetnym miejscem do spędzania czasu.

Czytaj również relację: Dubaj z dziećmi zimą OPINIA

 

Dubaj - polecane plaże:

Black Palace

Idealna plaża dla rodzin. Swoją nazwę wzięła od położonego w sąsiedztwie letniego pałacu królewskiego. Doskonale widać stąd też najwyższy na świecie hotel Burj al-Arab na wyspie Palma Jumeirah. Ma on charakterystyczny kształt żagla. Mimo to nie ma tu wielkich tłumów, a brzeg i fale są łagodne, dzięki czemu przyjemnie się tu pływa i wypoczywa.

plaże atrakcje dla dzieci Dubaj

Palma Jumeirah

Najbardziej znana spośród Wysp Palmowych, pełna luksusowych hoteli (jak Hotel Atlantis czy sprawdzony przez nas Fairmont The Palm ) i pięknych plaż, głównie płatnych dla turystów niebędących gośćmi. Mieliśmy okazję testować plaże przy Fairmont The Palm - . Na Nasimi Beach panuje nawet zakaz wstępu z dziećmi, ale np. Riva Beach Club stanowi spokojną oazę.

Wyspy Palmowe Dubaj plaże atrakcje

Sunset Beach

Kolejna plaża w pobliżu Palma Jumeirah, z której świetnie widać Burj al-Arab. Sunset Beach jest znana także z doskonałych warunków do uprawiania surfingu, bowiem nawet zimą tworzą się tu fale. Centrum Surf House Dubai – prawdziwa Mekka miłośników deski – zapewnia naukę surfowania i świetny sprzęt. Plaża jest bardzo szeroka, doskonale nadaje się też do joggingu.

atrakcje dla dzieci Dubaj plaże

Kite Beach

Chyba najlepsze w Dubaju miejsce do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza kitesurfingu, ale także kajakarstwa czy standup paddleboardingu. Działa tu wiele szkółek sportowych i wypożyczalni sprzętu. Są także boiska sportowe, skate park, trampolina oraz specjalny park zabaw dla dzieci. Warto też odwiedzić któryś z okolicznych barów.

Dubaj przewodnik plaże rodzinne atrakcje

JBR Beach

Plaża usytuowana w nowoczesnej dzielnicy Dubai Marina, przy promenadzie The Walk słynącej z modnych sklepów, butików i restauracji. To prawdopodobnie najbardziej elegancka plaża publiczna w Dubaju, ze świetną infrastrukturą i placami zabaw dla dzieci. Jest tu też wiele atrakcji, takich jak pływanie na bananie, morski park rozrywki w kształcie słowa „Dubaj”, a nawet przejażdżki na wielbłądzie.

atrakcje dla dzieci Dubaj Zjednoczone Emiraty Arabskie

Al Mamzar Beach Park

Rodzaj plażowego resortu z rozległym zielonym parkiem. Wstęp jest płatny. Za to można tu odpocząć na łonie natury, korzystać ze stanowisk do grillowania, placów zabaw, basenów, laguny i prywatnej plaży. Można tu nawet wynająć domek nad samym morzem.

Dubaj wczasy z dzieckiem atrakcje

Hidden Beach

Na koniec plaża, na którą najtrudniej trafić, ale też można znaleźć tam najwięcej spokoju. Aby tu dojść, trzeba przejść prawie całą promenadę The Walk w kierunku południowym, ale jeśli ktoś nie lubi tłumów, na pewno mu się to opłaci.

wczasy z dzieckiem Dubaj plaże atrakcje  

1 comment

Leave Comment