Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu: muzyczne atrakcje

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu-opinie
Jesteście ciekawi historii polskiej piosenki? Wraz z dziećmi będziecie mieli okazję cofnąć się w czasie do lat 20 ubiegłego wieku. To będzie możliwe w niepowtarzalnym Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Chcecie, aby wasze dzieci poznały polskie hity muzyczne z ubiegłych lat? A może sami chcecie wrócić wspomnieniami do młodzieńczych czasów? Jeśli szukacie miejsca do spędzenia czasu w muzycznej atmosferze i „pokazać” pociechom historię polskiej muzyki, to Muzeum Polskiej Piosenki jest idealnym atrakcją. W końcu Opole jest stolicą polskiej muzyki. Tam odbywa się jeden z najbardziej znanych festiwalów muzycznych w Polsce. Tak więc gdzie jeśli nie tam powinno się poznawać historię muzyki.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu - opinie

Muzyczne Atrakcje

Zwiedzający mają okazję zapoznać się z ekspozycją, która przedstawia w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20 ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Dwie muzyczne ściany odgrywają rolę odtwarzacza multimedialnego. Na nich są umieszczone monitory dotykowe.  Wyświetlają się teledyski, fragmenty koncertów, programów telewizyjnych, reportaży i wywiadów z artystami. Każdy zwiedzający otrzymuje specjalny zestaw. On składa się z  audio przewodnika i komfortowych słuchawek, które pozwalają na  indywidualne zwiedzanie wystawy. Można też słuchać wybranych piosenek. W muzycznych ścianach umieszczone są też soczewki. Przez nie zwiedzający może podglądać tło historyczne danego okresu.

Muzem Polskiej Piosenki w Opolu -opinie

Prawdziwy hit

Hitem muzeum są budki do nagrywania piosenek. Każdy zwiedzający może zarejestrować ulubiony utwór i wysłać go mailem na pamiątkę. Ta atrakcja cieszy się dużą popularnością. W Muzeum Polskiej Piosenki miłośnicy festiwali opolskich znajdą też szczegółowe informacje na temat każdej edycji. Fani muzyki rozrywkowej w specjalnych, podwieszanych kulach mogą spędzać wiele godzin, oglądając reportaże i fragmenty koncertów. Jest też specjalne miejsce gdzie zgromadzono prawdziwe kostiumy gwiazd. Tutaj jest kolejna atrakcja dla zwiedzających z dziećmi. Tam można się wirtualnie przebierać w te stroje.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu -opinie

Muzeum zaprasza na spotkania z artystami, koncerty, a także lekcje muzealne i zajęcia edukacyjne dla najmłodszych.

Ceny biletów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

ŚRODA-NIEDZIELA:

 • normalny – 25 zł
 • ulgowy – 18 zł*
 • grupowy normalny – 20 zł (min. 15 osób)
 • grupowy ulgowy  – 16 zł (min. 15 osób)
 • rodzinny – 55 zł (2 dorosłych + 2 dzieci)
 • bilet z Kartą Dużej Rodziny – 50 zł (2 rodziców/opiekunów prawnych + dzieci)
 • lekcja/warsztaty – 15 zł
 • zwiedzanie + lekcja/warsztaty – 23 zł
 • posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje 10% zniżki od biletu normalnego i ulgowego

WTOREK

 • wstęp na ekspozycję stałą Muzeum jest bezpłatny

Godziny otwarcia Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

 • poniedziałek: nieczynne
 • wtorekniedziela: 10:00 – 18:00

Lokalizacja Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację tej atrakcji. Znajduje się ona w budynku Amfiteatru – wejście od ul. Barlickiego.

Zobacz też przygotowany przez nas artykuł:

->Ogród Zoologiczny w Opolu<-

1