Muzeum Górali i Zbójników – Rabka-Zdrój

Macie ochotę zabrać swoje dzieci w wyjątkowe miejsce i odkryć sekrety Podhala? A może szukacie opcji na świetne spędzenie czasu w rodzinnym gronie? Zabierzcie je koniecznie do Muzeum Górali i Zbójników! Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na Was na miejscu. Sprawdźcie więc nasz artykuł o tym miejscu!

Podhale gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie

Zobacz koniecznie:

Muzeum Górali i Zbójników – atrakcje dla dzieci

Muzeum Górali i Zbójników mieści się na przepięknym terenie, w Kotlinie Rabczańskiej – w miejscowości Rabka-Zdrój. Odkryjemy tutaj zbójeckie i góralskie tajemnice, oraz dowiemy się, jak żyło się dawniej. To miejsce jest idealnym przykładem na to, że lekcje historii nie muszą być nudne, a nauka połączona z zabawą to wspaniała przygoda.

W obecnej formie (po remoncie) muzeum funkcjonuje od 2014 roku. Zmieniona została ekspozycja, wprowadzono multimedia oraz obiekty interaktywne. Głównym obiektem na terenie muzeum jest Dom pod Trzema Madonnami – zabytkowa chałupa zbójecka z XIX wieku. Nie brakuje tutaj również szałasu pasterskiego, koliby Śleboda, kapliczki, zameczku zbójnictwa karpackiego, dyb i dzwonniczka. Lokalna kultura jest tu na wyciągnięcie ręki!

Zobacz również:
–> Kraków – atrakcje dla dzieci <–

W Muzeum Górali i Zbójników dzieci na pewno nie będą się nudzić – czeka tutaj na nie naprawdę sporo atrakcji. Podczas wizyty w tym miejscu zobaczą unikalne stropy kasetonowe z malarstwem na szkle Jana Fudali, bogate zbiory etnograficzne czy wiekową czarną izbę góralską z wyposażeniem.

Goście mają również możliwość poznania góralskich strojów i elementów, jakie konieczne są do ich stworzenia. Zobaczą listy gończe, zbójnickie wyroki i prawdziwe skarby! Jesteście ciekawi, jak kiedyś wyglądały narty i zabawki? Je również można tutaj podziwiać!

Jednak Muzeum Górali i Zbójników to nie tylko ciekawe eksponaty i wyjątkowe wnętrza – to także interaktywne zwiedzanie! Możemy tutaj deptać kapustę do kiszenia, prać na tarze, spać na sianie, a nawet zakuć kogoś w dyby czy poszukać zbójnickiego skarbu!  Na terenie muzeum znajdziemy liczne ekrany dotykowe, projektory, gry i aplikacje interaktywne. To miejsce, w którym przeszłość i zabytki łączą się z najnowszą technologią – dzięki czemu wizyta w muzeum na pewno nie będzie nudna i przypadnie dzieciom do gustu.

muzeum górali i zbójników czy warto rodzinne atrakcje dla dzieci opinie

Godziny otwarcia Muzeum Górali i Zbójników – Rabka-Zdrój

  • codziennie: 10:00 – 17:00

Cennik biletów Muzeum Górali i Zbójników – Rabka-Zdrój

Zwiedzanie interaktywnego muzeum:

  • Bilet normalny – 14 zł
  • Bilet ulgowy – 10 zł
  • Bilet rodzinny 2+2 – 44 zł
  • Bilet rodzinny 2+3 – 54 zł
  • Dzieci do lat 4 / opiekun osoby niepełnosprawnej – 0 zł

Warsztaty Chaty Artystycznych Przygód:

  • Malowanie pamiątek drewnianych lub obrazków na szkle – 15 zł / sztuka
  • Warsztaty dwugodzinne np. filcowanie, włóczkowe stworki, czapy zbójnickie, bukiety bibułkowe, obrazki na szkle duży format i inne  – 29 zł
  • Prace pozostają własnością uczestników, wysyłka prac pocztą lub kurierem  – 30 zł

rabka-zdrój atrakcje dla dzieci Podhale opinie

Lokalizacja Muzeum Górali i Zbójników – Rabka-Zdrój:

Sprawdź też:

ZŁOTE PINEZKI GOOGLE MAPS – najlepsze atrakcje w Polsce