Mirabilandia Savio Włochy

rodzinne atrakcje Mirabilandia Savio

W największym parku rozrywki we Włoszech, położonym na wybrzeżu Adriatyku, niedaleko kurortów Rawenna i Rimini, czeka cała masa atrakcji dla dużych i małych.

W południowej części delty największej włoskiej rzeki, Padu, w otoczeniu pięknego parku krajobrazowego Parco del Delta del Po, na 30 ha powierzchni działa rodzinny park rozrywki Mirabilandia. Słynie z dużej ilości nowoczesnych roller coasterów, a także z przyjemnego obszaru zabaw dla dzieci. Zobaczyć tu można również ciekawe dekoracje nawiązujące do baśni i przygody. Warto też podkreślić, że jest to obiekt przyjazny dla rodzin z małymi dziećmi. Można tu kupić odpowiednie jedzenie, w restauracji dostępne są podwyższone krzesełka, a w toaletach przewijaki.

rodzinny park rozrywki Mirabilandia opinie

Atrakcje Mirabilandia Savio Włochy

Mirabilandię podzielono na 5 stref tematycznych. W każdej możemy znaleźć inne atrakcje.

Bimbopoli – ta kraina najbardziej przypadnie do gustu maluchom. Mogą spotkać tu sympatyczne maskotki, zobaczyć kukiełkowe show, pojeździć na łagodnych karuzelach, kolejkach, łódkach i poszaleć na kolorowych placach zabaw.

Dolina Dzikiego Zachodu – nowo otwarta strefa, w której można bawić się wspólnie z kowbojami i Indianami. Odwiedzić tu warto m.in. największy w Europie dom strachów, ciekawie zaaranżowane roller coastery – Buffalo Bill Rodeo i Poszukiwaczy Złota, największe we Włoszech wieże wolnego spadku czy wodną przejażdżkę El Dorado Falls.

Dinoland – jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie dinozaury mogą bawić się razem z dziećmi. Pomogą zdobyć prawo jazdy na samochodzikach Brontocars, zabiorą w podniebną podróż na pomysłowej karuzeli Bicisauro, a nawet użyczą swoich gniazd na zakręconą przejażdżkę Raptotana. Trzeba jednak uważać, nie wszystkie są tak przyjazne – przy karuzeli Reptilium wielki tyranozaur czeka, by dopaść Was w swoje szpony!

park rozrywki Mirabilandia Savio opinie

Route 66 – smak prawdziwej ameryki. Tu niemal wszystko jest największe i najszybsze. Roller coaster Ispeed pędzi z zawrotną prędkością 120 km/h, rozpędzając się do „setki” jedynie w 2,2 sekundy, a 60-metrowy Divertical jest największyk water coasterem na świecie. Możecie też przenieść się do Nowego Jorku po kataklizmie i walczyć z nieznanym zagrożeniem za pomocą broni laserowej albo stawić czoła potężnemu wulkanowi Raratonga.

Adventureland – kraina przygody, przeznaczona raczej dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Tutaj znajduje się Katun – najdłuższy odwrócony roller coaster w Europie umieszczony przy świątyni Majów, kolejka górska Master Thai w stylizacji tajskiej czy tor raftingowy Rio Bravo.

rodzinny park orzrywki Rawenna Włochy

W Mirabilandii odbywają się też liczne pokazy dla dzieci i występy na żywo. Tuż obok działa 10-hektarowy kompleks Mirabeach, będący ogromnym wodnym parkiem rozrywki.

Godziny otwarcia Mirabilandia Savio Włochy

czerwiec, wrzesień – 10.00-18.00
lipiec, sierpień – 10.00-23.00
październik – 10.00-18.00 (tylko weekendy)